شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد در ناحیه دنبالچه

1. سلام

من مدتی هست وقتی با موتورسیکلت رانندگی میکنم استخوان دنبالچه بعد از چند دقیقه شروع به درد گرفتن میکنه و خیلی مشکل دارم تو نشستن زیاد روی موتور و وقتی پیاده میشم زود دردش از بین میره.خواستم بدونم میتونه رابطه ای با وزن 95 کیلویی من داشته باشه به قد 175 ؟ چون من قبلش حدود 8 سال موتور داشتم ولی اینطوری نشدم .وطوری شده که نشستن روی جاهای سفت واسم سخت شده.
    مشکل بعدیم هم وجود کیست در مچ دست چپم هست با وجود دست راست بودن ولی دکتر گفته فشار روی دست چپت زیاد اوردی .سوالم اینه که ایا وجود کیست میتونه مشکلی بین استخوانهای مچ به وجود بیاره یا نه و راههای علاجش به غیر از عمل چی هست .اندازه اون هم اندازه یه فندق کشیده هستش.
    با تشکر

2. سلام

نشستن زیاد بخصوص وقتی وزن بالا هم باشه مشکلات متعددی پیش می آورد
    درد در ناحیه دنبالیچه رو کمی جدی تر بگیرید و خودتون بررسی کنید ببینید در اون ناحیه دچار فیستول ، التهاب ، تورم یا هر مسئله مشکوک دیگری نشده اید ؟

ضمنا اگر می تونید زین موتور رو به هر طریقی کمی منعطف تر کنید
    همچنین در طول روز چند بار با ماساژ دادن ناحیه ، گردش خون در اون منطقه رو اصلاح کنید
    و از یک مدل نشستن به مدت طولانی بپرهیزید

و در مورد کیست دستتون
    بجز جراحی چیزی به ذهنم نمی رسه . البته بسته به نوع کیست ، شاید بشه اون رو با وسیله مخصوص ( چیزی شبیه سرنگ ) تخلیه کرد اما اغلب کار به جراحی می کشد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. سامی جان

من التهاب یا تورمی ندیدم و نرمال بود ولی من هر روز مسیر 10 دقیقه ای رو باید با موتور 2 بار برم و برگردم

تو فروشگاه هم همش پشت میزم ولی صندلی راحتی دارم و هر نیم ساعت قدم میزنم.

واسه کیست مچ دستم هم دکتر گفت یه سوزن میزنیم تو همون قسمت اگه خوب نشد عمل میکنیم ولی یکی از دوستام گچ گرفت

دستش بعد از یکماه و نیم خوب شد.

یا علی

4. سلام ارش
    جوابی برای کیست دستت نمیتونم بدم بجز مراجعه به پزشک! و به همچنین قسمت دنبالچه!

ولی برای دنبالچه باید بگم که: اولا به قول سامی28 زین موتورتونو اگر که با ابر سرد ساخته شده با یک زین نرمتر که با ابر گرم ساخته شده عوض کنو نشستن روی موتور رو با پوزیشنهای دیگه عوض کن به طوری که کمرت صاف باشه و فشار وزنت روی نشیمنگاهت باشه.

در ضمن احتمال بوجود اومدن سینوس پایلونیدال میره که اگه مشکلت این باشه با گذشت زمان یک کیست پدیدار میشه و درمانشم یک جراحی کوتاهه که این سینوس رو تخلیه اش میکنن.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید