شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آيا ميدانيد میل جنسی در چه سنی کاهش می یابد

1. 50 درصد خانم ها در سن 80 سالگی همسران خود را از دست داده اند اما 18 درصد مردان در این سن تنها هستند و همسرانشان را از دست دادند . بیشتر زنان تمایل چندانی به افزایش میل جنسی و تداوم آن ندارند در حالی که تنها 25 درصد مردان این طور هستند دلیل آن چه می تواند باشد ؟ به گزارش ایونا ، همیشه کاهش میل جنسی یکی از دغدغه هایی است که در بین مردان بیشتر از زنان مطرح می شود . در رابطه با کاهش میل جنسی آقایان بیشتر برای مداوا اقدام می کنند و خانم ها زیاد به این مسئله توجهی ندارند .

براساس مطالعاتی در آمریکا و نتیجه اعلام شده این مطالعات و تحقیقات در روزنامه پزشکی Newengland به طور کلی میل جنسی در مردان بیشتر از زنان دوام خواهد داشت و مردان به این میل بیشتر توجه می کنند این میل از نظر مردان مهم تر است . به گزارش ایونا ، " اتسلی تسلرلنیدو " و همکارانش در دانشگاه شیکاگو 3005 نفر را بین سنین 75 و 85 سال را مورد بررسی قرار دادند و طبق مطالعات به دست آمده فعالیت های جنسی و میل جنسی زنان زودتر از مردان کاهش می یابد . 5/38 درصد مردان در سنین 75 تا 85 سالگی میل جنسی دارند در مقابل 7/16 درصد زنان این تفاوت دلیل های عمده ای دارد . یکی از این دلایل امید به زندگی است زنان نسبت به مردان امید به زندگی بیشتری دارند و زنان نسبت به مردان خیلی بیشتر در دوران پیری تنها می مانند . در طی مطالعات انجام شده در طی یک سال گذشته 14 درصد آقایان به مراکز درمانی میل جنسی مراجعه کردند در حالی که خانم ها تنها 1 درصد به این مراکز مراجعه داشته اند . 81 درصد آقایان در سن 57 و 85 سالگی گمان می کنند چنان که این میل کاهش یابد سلامتی شان به خطر می افتد . این مطالعات به روشنی نشان داده است که به طور طبیعی میل جنسی اعم از مرد و زن در سنین 80 سالگی هم وجود دارد .

منبع : aifci

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 13 کاربر ديگر
  2. سلام بر دوستان عزيز
    من خانمي 29 ساله هستم  5 ساله كه ازدواج كردم واحساس مي كنم كه ميل جنسي كمي دارم كلاَ تمايل جنسيم كمه وتا در موقعيت تحريك كامل قرار نگيرم اصلاَ ميلي ندارم در ضمن من قبل از ازدواج 4 سال با همسرم دوست بوديم وبا علاقه با هم ازدواج كرديم واولاي ازدواج بهتر بودم ولي الان نه وانقدر اظهار بي ميلي مي كنم همسرم هم داره مثل خودم بي ميل مي شه لطفاَ منو راهنمايي كنيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. spring87

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوست عزيز.
    خب براي مشكلي كه پيش اومده بايد بگم اولا خودتو زياد نگران نكن هر مشكلي يه راهي داره و علت اكثر مشكلات زنو وشوهرا  فقط يه چيزه اونم عدم شناخت از تفاوت هاي همديگه هست و رفتاري كه بايد نسبت بهم داشته باشن اين مشكل شما هم به خاطر عدم توجه به رفتار همديگه بوده ونگران نباش چون با اجراي روش درست حتما حل ميشه ودوباره بر ميگردين به همون حالت پر شور و نشاط.
    اما براي  حل مشكلت به نظر من خوبه از تجريبات ديگران استفاده كني اما نه هر كسي. نظر من اينه بايد منبعي كه براي حل مشكلت انتخاب ميكني مطمئن باشه براي همين من دوتا كتاب بهت معرفي ميكنم يكي كتاب ناتواني بي ميلي وسردي جنسي خانم ها واقايان نوشته دكتر محمد نامدار مقدم وديگري كتاب مريخي ها و ونوسي ها در اتاق خواب نوسته دكتر جان گري اين دوتا كتاب خيلي بهت كمك ميكنه  مطمئن باش مشكلت حل ميشه چون كتاباي خيلي مفيديه. هميشه همبه ياد داشته باش هر مشكلي راه حل داره پس زود نا اميد نشو و روحيه خودتو نباز براي زندگيت هميشه تلاش كن

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  4. سلام دوست خوبم  

امروزه حدود 40 ميليون خانم‌ آمريکايي از نداشتن تمايلات جنسي رنج مي‌برند، اصولا درمان سردمزاجي در خانم‌ها اغلب شامل درمان‌هاي غيردارويي است، هرچند در برخي موارد از درمان دارويي نيز در افرادي تحت‌نظر متخصصان مربوطه مي‌توان بهره برد. فرآيند درمان سردمزاجي در خانم‌ها عموما شامل استفاده از روش‌هاي صحيح در شيوه زندگي و ارتباط با همسر است. تعديل و تغيير شيوه زندگي شامل ورزش مرتب، استراحت کافي، روش‌هاي کنترل استرس و اجتناب از مصرف سيگار يا ساير مواد مخدر است. همچنين مي‌توان از روش‌هاي تقويت ماهيچه‌هاي لگن با استفاده از روش Kegel بهره برد. در اين روش فرد ماهيچه‌هاي لگن خود را سفت مي‌کند به طوري که انگار مي‌خواهد جلوي ادرار کردن خود را بگيرد و تا پنج مي‌شمرد سپس خود را شل کرده و مجددا تکرار مي‌کند.

روش‌هاي ديگر مورد استفاده عبار‌ت‌اند از: توجه به مسايل پزشکي و روان‌شناختي زمينه‌اي که مي‌توانند در ارتباط با ناتواني جنسي باشند مانند بيماري‌ افسردگي، اضطراب، ساير بيماري‌هاي عصبي، بيماري ديابت، بيماري‌هاي قلبي عروقي، جراحي‌هاي لگني و سرطان‌ها و مشکلات تيروييدي و... همچنين توجه به عوامل ديگر مانند بالا رفتن سن، حاملگي، يائسگي و داروهايي که مي‌توانند بر زندگي جنسي فرد تاثير بگذارند، مي‌تواند در رفع مشکل موثر افتد. درمان‌هاي دارويي از جمله استفاده از استروژن، پروژسترون در افرادي که دچار مشکلاتي در ارتباط با اين دو هورمون مهم زنانگي‌اند استفاده مي‌شود. هرچند استفاده از تستوسترون که يک هورمون مردانه است توسط سازمان غذا و داروي آمريکا تاييد نشده است، به‌صورت موردي در برخي افراد تجويز مي‌شود. استفاده از داروهاي سيلدنافيل و تادالافيل نيز در خانم‌هايي که دچار عوارض جنسي ناشي از مصرف داروهاي ضدافسردگي شده‌اند غيرمرسوم نيست.

دارويي به نام تيبيولون که توسط سازمان غذا و داروي آمريکا تاييد شده است و براي درمان پوکي استخوان استفاده مي‌شود، در يک مطالعه جديد در افزايش ميل جنسي موثر بوده است. اما مهم‌ترين نکته اين است که هرگز نبايد به توصيه افراد ناآگاه از درمان‌هاي دارويي يا غير دارويي استفاده کرد استفاده از هر نوع دارويي براي درمان اختلالات جنسي بايد توسط يک درمانگر مشکلات جنسي باشد که در اين خصوص تخصص دارد و بايد حتما منحصر به فرد و پس از بررسي تجويز شود.

به امید بهبودی و شادکامی

تشکر شده توسط : 5 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید