شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

زایده روی مقعد، گوشت اضافه یا چیز دیکه؟؟

1. سلام،
    دقیقا در ناحیه مقعد یک زایده شبیه گوشت اضافه دارم، که نازکه و طولی تقریبا برابر 1 سانت داره، این زایده دقیقا از پوست دراومده و دردو خارش و... نداره، ولی رنگش صورتیه و به نظرم میاد رگ خونی داشته باشه، حالا سوال من اینه که این دقیقا چیه و آیا به متخصص پوست مراجعه کنم یا پیش متخصص دیگه ای باید برم، و اینکه باید جراحی بشه یا میشه مثل گوشت اضافه سوزوند؟؟
    با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام

از توصیفات شما من دقیقا متوجه نشدم شما دچار تگ پوستی شدید یا هموروئید و یا حتی شقاق ...

در همه  اینها ضایعه ای اینچنینی ایجاد بشه
    اگر اطراف مقعد هست و به خود مقعد مربوط نیست احتمال تگ پوستی بیشتره

هم می تونید به متخصص پوست مراجعه کنید هم به جراح عمومی
    اگر روی خود مقعد هست و یا از مقعد خارج شده به جراح عمومی مراجعه کنید و به متخصص پوست مربوط نمی شود

اگر تگ باشه لیزر می کنن

3. سلام...با تشکر از پاسخ شما
    می شه بیشتر در مورد تگ پوستی و علت به وجود اومدنش توضیح بدید؟؟؟

4. در این مورد شاید حتی بشود به یک فیستول که هنوز سر باز نکرده هم فکر کرد .
    باید مورد بررسی قرار بگیرن

اما در مورد تگ پوستی

تگهای پوستی در هر جایی از بدن و به طور مشخص روی گردن و تنه یافت میگردند، اما ممكن است در كشاله ران یا زیر بغل هم به وجود آیند. افراد مسن و چاق مستعد ایجاد تگ پوستی هستند . این ضایعه معمولا
    برنگ صورتی يا هم رنگ پوست پديدار می شود و شبيه زگيل می باشد. اندازه آنها می تواند کوچک به قطر سر سوزن تا اندازه يک نخود باشد . بايد آنها را از زگيل تشخيص داد چون اگر زگيل باشد بايد بيشتر مورد توجه و درمان قرار گيرد.
    تگ پوستی عمدتا سوزانده می شود - با لیزر فرضا - ویا با جراحی برداشته می شود .
    عمدتا علل ارثی و گاهی ضمینه های هورمونی دارند . در مواردی عامل ویروس بوجود آورنده چنین ضایعاتی هست که البته اونها دیگه تگ نیستند و زگیل هستند ...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  5. سلام خسته نباشيد
    من هم دقيقا در پايين مقعد يك زايده اي دراوردم الان تقريبا چند سال ميشه به دكتر عمومي كه گفتم بهم گفت چون در پايين مقعد هست مشكلي نيست وبه خاطر بيش از حد نشستن هست ولي من احساس ميكنم داره بزرگتر ميشه البته هيچ مشكلي ايجاد نميكنه نه خارش نه سوزش و...
    ولي نگران هستم چون يكي از دوستانم اين مشكل رو داشت ولي در بالاي مقعد كه دكتر بهش گفته بود كيست هست وبايد جراحي بشه  ممنون ميشم كمكم كنيد.
    راستي من يه مشكلي دارم كه احساس ميكنم به اين مربوط بشه من از حدود 5 سال پيش دوران پريود با درد شديد در ناحيه مقعد رو به رو ميشم حتي گاهي اوقات نه ميتونم راه برم ونه بشينم فقط بايد بيحركت بايستم تا اين درد تموم بشه اوايل هميشه بود ولي تازگيها گاهي هست گاهي نيست ولي خيلي اذيت ميكنه. بازم متشكرم

6. yas67 نوشته است: سلام خسته نباشيد
    من هم دقيقا در پايين مقعد يك زايده اي دراوردم الان تقريبا چند سال ميشه به دكتر عمومي كه گفتم بهم گفت چون در پايين مقعد هست مشكلي نيست وبه خاطر بيش از حد نشستن هست ولي من احساس ميكنم داره بزرگتر ميشه البته هيچ مشكلي ايجاد نميكنه نه خارش نه سوزش و...
    ولي نگران هستم چون يكي از دوستانم اين مشكل رو داشت ولي در بالاي مقعد كه دكتر بهش گفته بود كيست هست وبايد جراحي بشه  ممنون ميشم كمكم كنيد.
    راستي من يه مشكلي دارم كه احساس ميكنم به اين مربوط بشه من از حدود 5 سال پيش دوران پريود با درد شديد در ناحيه مقعد رو به رو ميشم حتي گاهي اوقات نه ميتونم راه برم ونه بشينم فقط بايد بيحركت بايستم تا اين درد تموم بشه اوايل هميشه بود ولي تازگيها گاهي هست گاهي نيست ولي خيلي اذيت ميكنه. بازم متشكرم

سلام دوباره

دوست شما احتمالا دچار فیستول شده بودند که راه اصلی درمانش جراحی هست
    در مورد شما هم تا معاینه نشید ( توسط جراح عمومی ) کسی نمی تونه بهتون بگه دقیقا دچار چی هستید
    اگر به خود مقعد مربوط نیست و فاصله داره
    اونوقت نه هموروئید هست و نه شقاق
    احتمال داره
    تگ پوستی ، زگیل و یا فیستول باشه
    همه اینها احتمال رشد و بزرگ شدن دارند

به جراح عمومی مراجعه کنید .
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. من حدود دو سال پیش بخاطر یبوست دچار خونریزی و زخم در قسمت داخلی مقعد و اسفنکتر بیرونی شدم که با تغییر برنامه ی غذایی م بهبود پیدا کرد اما بعد از بهبود زخم روی  اسفنکتر بیرونی یه ضایعه ی گوشتی پیدا شده که کمی بودنش احساس بدی به من می ده...
    به نظر شما این ضایعه چیه؟؟؟رنگش دقیقا مثل پوستمه ....
    آیا راه درمان خانگی هم وجود داره با توجه به اینکه زیاد دوس ندارم برای این مورد به پزشک مراجعه کنم....

8. saaye نوشته است: من حدود دو سال پیش بخاطر یبوست دچار خونریزی و زخم در قسمت داخلی مقعد و اسفنکتر بیرونی شدم که با تغییر برنامه ی غذایی م بهبود پیدا کرد اما بعد از بهبود زخم روی  اسفنکتر بیرونی یه ضایعه ی گوشتی پیدا شده که کمی بودنش احساس بدی به من می ده...
    به نظر شما این ضایعه چیه؟؟؟رنگش دقیقا مثل پوستمه ....
    آیا راه درمان خانگی هم وجود داره با توجه به اینکه زیاد دوس ندارم برای این مورد به پزشک مراجعه کنم....

سلام

یبوست های شدید و مزمن در نهایت به شقاق و گاهی هموروئید ختم می شود
    در شقاق ، مقعد زخم می شود و درست مثل هر زخم دیگری اگر به موقع ترمیم نیابد و بدتر اگر مرتب زخم تازه شود ( بر اثر اجابت مزاج ) آنوقت بهبود زخم به تعویق می افتد و گوشت اضافه در محل زخم ایجاد می شود .
    شما اگر همون موقع به پزشک مراجعه می کردید و جدا از رژیم غذایی پرفیبر از پمادهای موضعی و نشستن در وان - تشت - آب گرم استفاده می کردید احتمالا دچار این مشکل نمی شدید

در حال حاضر تنها راه پیش روی شما اینه که به جراح عمومی مراجعه کنید و از طریق جراحی زائده رو بردارید و یا بهتر از اون با لیزر ضایعه رو بسوزونید .

البته اگر فقط جنبه زیباییش براتون مهمه خیلی حساس نباشید ولی مواردی هست که زائده گوشت اضافه مانع دفع بصورت نرمال می شود ، در این مورد مراجعه به پزشک 100% لازمه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید