شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آيا مصرف پي در پي قرصهاي ضد بارداري عوارض سوء دارد؟

1. با سلام و تشكر از كليه دوستان.
    مدت 5 ماه است كه به طور مرتب از قرصهاي ضد بارداري ياسمين استفاده مي كنم. هيچ احساس بدي نسبت به اين قرصها ندارم و خيلي با سيستم بدن من سازگار است. و چون تا حالا باردار نشده ام ترسيدم مصرف پي در پي اونها باعث ناباروري بشه. اين فكر من درسته . به همين دليل خرداد رو به خودم استراحت دادم. و در نظر دارم از تيرماه شروع به مصرف كنم.
    ممنون از راهنمائي تون

2. عوارض قرص های ضد بارداری عبارت از تهوع ,سردرد های خفیف , حساس شدن پستان ها , لکه بینی و خونریزی بین قاعدگی اما این قرص ها به هیچ وجه باعث ناباروری نمی شه اما این را به خاطر داشته باشید که اگر قصد حاملگی داشته باشید ممکن است بعد از قطع قرص ها6 تا1 سال طول بکشد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام
    در بعضی مواقع استفاده از قرص های ضدبارداری به غیر از عوارضی که در بالا به آن اشاره شد،در زنانی که تا به حال زایمان نکرده اند چسبنگی رحم و همچنین بر روی صورت آکنه (جوش) ایجاد می کند.بهتر است با یک پزشک  زنان و زایمان در این خصوص  مشورت کنید.
    یا حق

4. با سلام
    از آنجائیکه تقریباً تمامی مواد شیمیائی مورد استفاده  در قرصها ،موجبات معضلاتی در سایر اعضا(مانند کبد،پوست و...) میگردد و اگر بصورت مداوم نیز استفاده شود مشکلات بصورت مزمن رخ خواهد نمود لذا پیشنهاد میکنم  استفاده از هر نوع قرص بخصوص از نوع هورمونی را تحت نظر پزشک متخصص شروع و ادامه دهید.
    ضمناً بنده بطور دقیق نمیدانم ولی شنیده ام که مصرف مستمر و لاینقطع  این نوع قرصها موجب تنبلی تخمدانها و بهم ریختگی مکانیسم بدن در دراز مدت خواهد شد.   حال تا چه اندازه صحیح است میبایست متخصصین نظر دهند.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. zahra1322 نوشته است: با سلام و تشكر از كليه دوستان.
    مدت 5 ماه است كه به طور مرتب از قرصهاي ضد بارداري ياسمين استفاده مي كنم. هيچ احساس بدي نسبت به اين قرصها ندارم و خيلي با سيستم بدن من سازگار است. و چون تا حالا باردار نشده ام ترسيدم مصرف پي در پي اونها باعث ناباروري بشه. اين فكر من درسته . به همين دليل خرداد رو به خودم استراحت دادم. و در نظر دارم از تيرماه شروع به مصرف كنم.
    ممنون از راهنمائي تون

سلام،
    مصرف قرص ضد بارداری باعث ناباروری نخواهد شد ؛ در برخی موارد ممکن است باعث تاخیر در بازگشت به سیستم عملکرد طبیعی بدن شود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید