شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد به هنگام آزاد شدن تخمک؟؟!!

1. با سلام و خسته نباشید

من جدیدا به یه دردی مبتلا شدم Crying or Very sad  . اواسط دوره های پریودم دچار دل درد شدیدی می شم که با تکون خوردن و سرفه کردن شدید میشه و حدود 3 روز هم طول میکشه. به دکتر هم مراجعه کردم بعضی هاشون گفتن که درد ناشی از آزاد شدن تخمک هست و عادیه و هیچ دارویی هم ندادن. بعضی هاشون هم قرص های ضدبارداری تجویز کردن. که با مصرف قرص ضد بارداری اون درد و دیگه نداشتم. ولی جدیدا تو اینترنت یه مطلبی خوندم در رابطه با پارگی فولیکول جسم زرد و اینکه دانشمندان استفاده از قرص ضدبارداری رو در این مواقع رد کردند.
    سوال اولم : چرا قبلا  این درد و نداشتم ولی حالا موقع آزاد شدن تخمک درد دارم ؟ ( با توجه به اینکه من یه مقدار هم پرولاکتینم بالاست و بالا بودن میزان پرولاکتین مانع از تخمک گذاری میشه ؟ !.حالا این درد طبیعیه و خوبه یا بد؟)
    سوال دوم: آیا  استفاده از قرص ضدبارداری به عنوان درمان درسته ؟
    سوال سوم: درمان و داروهایی که میشه استفاده کرد چه برای پیشگیری و چه به موقع درد؟
    (چون من موقع درد از قرص هیوسین و دیکلوفناک و حتی از آمپول هم استفاده کردم و شیاف . هیچ تاثیری نداشت و نهایتا سه روز درد و تحمل کردم.)
    با تشکر

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  2. goleyas نوشته است: با سلام و خسته نباشید

من جدیدا به یه دردی مبتلا شدم Crying or Very sad  . اواسط دوره های پریودم دچار دل درد شدیدی می شم که با تکون خوردن و سرفه کردن شدید میشه و حدود 3 روز هم طول میکشه. به دکتر هم مراجعه کردم بعضی هاشون گفتن که درد ناشی از آزاد شدن تخمک هست و عادیه و هیچ دارویی هم ندادن. بعضی هاشون هم قرص های ضدبارداری تجویز کردن. که با مصرف قرص ضد بارداری اون درد و دیگه نداشتم. ولی جدیدا تو اینترنت یه مطلبی خوندم در رابطه با پارگی فولیکول جسم زرد و اینکه دانشمندان استفاده از قرص ضدبارداری رو در این مواقع رد کردند.
    سوال اولم : چرا قبلا  این درد و نداشتم ولی حالا موقع آزاد شدن تخمک درد دارم ؟ ( با توجه به اینکه من یه مقدار هم پرولاکتینم بالاست و بالا بودن میزان پرولاکتین مانع از تخمک گذاری میشه ؟ !.حالا این درد طبیعیه و خوبه یا بد؟)
    سوال دوم: آیا  استفاده از قرص ضدبارداری به عنوان درمان درسته ؟
    سوال سوم: درمان و داروهایی که میشه استفاده کرد چه برای پیشگیری و چه به موقع درد؟
    (چون من موقع درد از قرص هیوسین و دیکلوفناک و حتی از آمپول هم استفاده کردم و شیاف . هیچ تاثیری نداشت و نهایتا سه روز درد و تحمل کردم.)
    با تشکر

سلام،
    با شرح حالی که دادید، اولین احتمال همان دردهای ناشی از آزاد شدن تخمک در اواسط سیکل یا mittelschmerz است. در شما به نظر من قبلا که چنین دردهایی وجود نداشته، احتمالا به همان دلیل پرولاکتین بالا تخمک گذاری انجام نمی شده و حال که احتمالا مشکل رفع شده تخمک گذاری و در پی دردهای میان دوره در شما ایجاد شده است. استفاده از قرص های شد بارداری پاک کردن صورت مساله است یعنی با این کار در شما تخمک گذاری انجام نمی شود و بالطبع دردی هم احساس نخواهید کرد. درمان دیگر هم استفاده از قرص یا اشکال دیگر داروهای ضد درد است.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
    من دو ماه است که برای بارداری اقدام کرده ام.( سی سال سن دارم،دوره های پریودم 28 روزه و تقریبا منظم است ) طی این دو ماه به دستور پزشکم از کلومیفن استفاده کرده ام(از روز 4 پریود شبی یک قرص تا هفت شب بعد) و در هر دو دوره ترشحات واژن طی روزهای 15 و 16 (بعد از اولین روز پریود) به حداکثر خود می رسد و از روز 17 تا دو سه روز بعد در حالیکه این ترشحات کم شده درد شدیدی زیر شکم احساس می کنم. با توجه به توضیحاتی که دادم سوالم از شما این است که آیا روزی که احساس درد میکنم روز تخمک گذاریست یا روزهای قبل آن که به ظاهر دمای بدن و ترشحات افزایش می یابد؟ اگر روز تخمک گذاری روزهایی است که من احساس درد می کنم  چطور به اواسط دوره پریود نزدیک نیست و ترشحات به شدت کاهش پیدا می کند؟آیا این دردها به خاطر کلومیفن است ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. khazan128 نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
    من دو ماه است که برای بارداری اقدام کرده ام.( سی سال سن دارم،دوره های پریودم 28 روزه و تقریبا منظم است ) طی این دو ماه به دستور پزشکم از کلومیفن استفاده کرده ام(از روز 4 پریود شبی یک قرص تا هفت شب بعد) و در هر دو دوره ترشحات واژن طی روزهای 15 و 16 (بعد از اولین روز پریود) به حداکثر خود می رسد و از روز 17 تا دو سه روز بعد در حالیکه این ترشحات کم شده درد شدیدی زیر شکم احساس می کنم. با توجه به توضیحاتی که دادم سوالم از شما این است که آیا روزی که احساس درد میکنم روز تخمک گذاریست یا روزهای قبل آن که به ظاهر دمای بدن و ترشحات افزایش می یابد؟ اگر روز تخمک گذاری روزهایی است که من احساس درد می کنم  چطور به اواسط دوره پریود نزدیک نیست و ترشحات به شدت کاهش پیدا می کند؟آیا این دردها به خاطر کلومیفن است ؟

سلام،
    درد احتمالا نشاندهنده آزاد شدن تخمک است؛ برای بالا بردن احتمال بارداری بهتر است در زمانهایی که ترشحات زیاد می شود تا زمان درد یک شب درمیان نزدیکی داشته باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید