شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آبله مرغان + آ ان آ

1. آقای دکتر صادقی با سلام
    لطفا می خواستم دقیقا من را راهنمایی و از نگرانی خارج فرمایید:
    یک سال پیش در خارج از کشور با یک خانم که نمی شناختم ارتباط جنسی با کاندوم داشتم و برای اینکه مطمئن با شم کاندوم پاره نشده آنرا پس از پایان نزدیکی باد می کردم و مطمئن می شدم که سوراخ نشده است.

تست HIV خود را 14 روز و پس از آن 3 ماه و 10 ماه انجام دادم و همگی منفی بودند فقط در آزمایش آخردکتر برایم تست ANA نوشتند که بالاتر از حد طبیعی گزارش شد . الان از آن تاریخ (نزدیکی اول) مدت یک سال می گذرد و الان دچارابله مرغان شده ام (که در کودکی نیز نگرفته بودم) و به دکتر عمومی مراجعه کردم ایشان برای من پنی سیلسن 800 و دگزا متازون تجویز کرده اند :
    سوال 1- چرا دکتر برای اینجانب تست ANA نوشتند؟
    سوال2- آیا ابتلا به آبله مرغان من ربطی به ابتلا به HIV دارد؟ آیا ممکن است به HIV آلوده شده باشم؟
    سوال 3- آیا داروی تجویز شده مفید است؟ بیشتر در مورد آسکلوویر شنیده بودم.
    سوال 4: آیا آبله مرغان ربطی به ANA دارد؟
    سوال 5- چرا من آبله مرغان گرفتم؟

خواهشمندم جواب سوالات من را به تک تک و بگونه ای پاسخ دهید که شک و شبه در ان نباشد.

2. tacklili نوشته است:
    آقای دکتر صادقی با سلام
    لطفا می خواستم دقیقا من را راهنمایی و از نگرانی خارج فرمایید:
    یک سال پیش در خارج از کشور با یک خانم که نمی شناختم ارتباط جنسی با کاندوم داشتم و برای اینکه مطمئن با شم کاندوم پاره نشده آنرا پس از پایان نزدیکی باد می کردم و مطمئن می شدم که سوراخ نشده است.

تست HIV خود را 14 روز و پس از آن 3 ماه و 10 ماه انجام دادم و همگی منفی بودند فقط در آزمایش آخردکتر برایم تست ANA نوشتند که بالاتر از حد طبیعی گزارش شد . الان از آن تاریخ (نزدیکی اول) مدت یک سال می گذرد و الان دچارابله مرغان شده ام (که در کودکی نیز نگرفته بودم) و به دکتر عمومی مراجعه کردم ایشان برای من پنی سیلسن 800 و دگزا متازون تجویز کرده اند :
    سوال 1- چرا دکتر برای اینجانب تست ANA نوشتند؟
    سوال2- آیا ابتلا به آبله مرغان من ربطی به ابتلا به HIV دارد؟ آیا ممکن است به HIV آلوده شده باشم؟
    سوال 3- آیا داروی تجویز شده مفید است؟ بیشتر در مورد آسکلوویر شنیده بودم.
    سوال 4: آیا آبله مرغان ربطی به ANA دارد؟
    سوال 5- چرا من آبله مرغان گرفتم؟

خواهشمندم جواب سوالات من را به تک تک و بگونه ای پاسخ دهید که شک و شبه در ان نباشد.

سلام،
    ج1 - احتمالا به یک بیماری خود ایمنی مشکوک شده اند مثل لوپوس، شوگرن، درماتومیوزیت و ... چون این آنتی بادی در برخی بیماریهای خود ایمنی افزایش می یابد؛ البته توجه داشته باشید که این آنتی بادی در 5% از افراد طبیعی جامعه با تیتر بالاتر وجود دارد که این افراد هیچ گونه بیماری ندارند.
    ج 2- خیر ارتباطی ندارد.
    ج 3 - آبله مرغان درمان خاصی ندارد و معمولا درمان حمایتی است، اگر از برخی داروها در 48 تا 72 ساعت اول ابتلا اسفاده شود شدت علایم کاهش می یابد.
    ج 4 - خیر
    ج 5 - به دلیل مواجهه با باویروس و عدم ابتلا در کودکی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. ببخشيد مي خواستم در مورد بيماري هاي فوق يكم برام توضيح بدهيد و اينكه سه نقطه گذاشتيد يعني چه؟ و آيا اين بيماري ها مرگ آور هستند؟
    آيا اين بيماري ها در اثر رابطه جنسی منتقل ميشند؟
    چرا دكتر شك كرده و برام تست ANA نوشته است؟
    راستي مدتي است شايد 1 تا 3 ماه شبها تعريق دارم اما نه هر شب!!

4. tacklili نوشته است: ببخشيد مي خواستم در مورد بيماري هاي فوق يكم برام توضيح بدهيد و اينكه سه نقطه گذاشتيد يعني چه؟ و آيا اين بيماري ها مرگ آور هستند؟
    آيا اين بيماري ها در اثر رابطه جنسی منتقل ميشند؟
    چرا دكتر شك كرده و برام تست ANA نوشته است؟
    راستي مدتي است شايد 1 تا 3 ماه شبها تعريق دارم اما نه هر شب!!

سلام،
    بیماریهای که ذکر شد به جز ANA بالا علایم بالینی دیگری هم دارند و به نظر من احتمالا شما جزو همان افراد طبیعی هستید که ممکن است در آنها این شاخص بالا باشد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید