شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

موارد ممنوعيت استفاده از قرصهاي ضد بارداري

1. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، موارد ممنوعيت استفاده‌از قرص‌هاي پيشگيري از بارداري را اعلام كرد.
    به گزارش روابط عمومي اين وزارتخانه:
    - شك يااطمينان به وجود حاملگي،
    - شك به وجود سرطان پستان، ابتلا و يا داشتن سابقه آن،
    - سرطان رحم يا هر بدخيمي مشكوك وابسته به هورمون‌هاي زنانه
    - و خونريزي رحمي بدون علت مشخص

از مواردي هستند كه زنان در صورت داشتن هريك از آنها، نبايد قرصهاي پيشگيري از بارداري را مصرف كنند.
    - زنان سيگاري ‪ ۳۵‬ساله و بالاتر كه به كشيدن بيش از ‪ ۱۵‬نخ سيگار در روز اعتياد دارند ،
    - زناني كه داراي بيماري فعال يا مزمن كبدي ،
    - يرقان در حاملگي ،
    - بيماري عروق كرونر قلب ،
    - سكته مغزي يا ديابت همراه با بيماري‌هاي عروقي هستند ،

از مصرف قرصهاي ضد بارداري خودداري كنند.
    اين گزارش مي‌افزايد: زناني كه دچار فشار خون بالا و يا مبتلا به اختلالات متابوليسم چربي‌ها هستند و مادران شيردهي كه از زايمان آنها كمتر از شش ماه مي‌گذرد، نبايد قرصهاي ضدبارداري استفاده كنند.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    آیا مصرف قرصهای ضدبارداری میتواند درمان کننده یا پیشگیری کننده ی بعضی از بیماریها باشد؟
    سپاسگزارم.

3. cheshmeh نوشته است: سلام
    آیا مصرف قرصهای ضدبارداری میتواند درمان کننده یا ÷یشگیری کننده ی بعضی از بیماریها باشد؟
    س÷اسگزارم.

سلام ،
    بله
    اين قرص هاي علاوه بر نقش اصلي در جلوگيري از بارداري در موارد زير نيز کاربرد دارند:
    - درمان عدم قاعدگي به دليل هورموني
    - درمان قاعدگي دردناک
    - درمان خونريزي بيش از حد قاعدگي
    - درمان هيرسوتيسم (پر مويي)
    - درمان بيماري پلي کيستيک تخمدان
    - جلوگيري از بارداري پس از مقاربت ( Morning After Pill)

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. Namari

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    roham نوشته است:
    cheshmeh نوشته است: سلام
    آیا مصرف قرصهای ضدبارداری میتواند درمان کننده یا ÷یشگیری کننده ی بعضی از بیماریها باشد؟
    س÷اسگزارم.

سلام ،
    بله
    اين قرص هاي علاوه بر نقش اصلي در جلوگيري از بارداري در موارد زير نيز کاربرد دارند:
    - درمان قاعدگي دردناک

salam
    Aea jelogeri bi sorat tabi metavanad ofonat  bari khanom ha bi vojod beeavarad

ba tashakor

5. Namari نوشته است:
    roham نوشته است:
    cheshmeh نوشته است: سلام
    س÷اسگزارم.

سلام ،
    بله
    - درمان قاعدگي دردناک

salam
    Aea jelogeri bi sorat tabi metavanad ofonat  bari khanom ha bi vojod beeavarad

ba tashakor

نه اين احتمال وجود ندارد.

6. با سلام

من 26 سال دارم و بمدت 9 ماه به خاط درمان آکنه سیپروترون کامپاند مصرف می کننم . البته از این دارو برای پیشگیری هم استفاده می کنم. می خواستم بدانم آیا این دارو باعث نازایی می شود یا نه؟ در ضمن من هنوز باردار نشده ام و فعلاً قصد بارداری تا 2 سال را ندارم.

با تشکر

7. hasti951 نوشته است: با سلام
    من 26 سال دارم و بمدت 9 ماه به خاط درمان آکنه سیپروترون کامپاند مصرف می کننم . البته از این دارو برای پیشگیری هم استفاده می کنم. می خواستم بدانم آیا این دارو باعث نازایی می شود یا نه؟ در ضمن من هنوز باردار نشده ام و فعلاً قصد بارداری تا 2 سال را ندارم.
    با تشکر

خیر ، این دارو باعث نازایی نمیشه و برای جلوگیری از بارداری مصرف میشه . بعد از قطع کردن دارو امکان بارداری وجود دارد.

8. با سلام
    پرسش من در مورد كيست تخمدان pco و مصرف طولاني مدت قرصهاي ضد بارداريست .
    من دختري هستم 22 ساله كه به مدت 2 سال و نيم متوالي و بدون وقفه از قرصهاي سيپروترون
    كامپاند و اسپرينولاكتون استفاده ميكردم .
    خواهر بنده هم همين مشكل رو داشت .
    ايشون سه سال بدون وقفه سيپروترون مصرف ميكرد و به دليل مصرف طولاني لخته ي خوني در مغز مشاهده شد .
    بنده به دكتر مراجعه كردم و موضوع رو مطرح كردم و دكترم قرص مدروكسي پروژسترون رو براي من تجويز كرد به جاي سيپروترون . ولي به مدت سه ماه اصلاً با اين قرصها قاعده نشدم .
    دوباره مراجعه كردم و دكترم قرص دزوسپتيو كه ضد بارداري هست رو برام تجويز كرد و گفت كه جديده و عوارضش كمتر از سيپروترونه.
    حدود 6 ماه دزوسپتيو مصرف ميكردم كه جوشهاي صورتم برگشت .
    به دكتر ديگه اي مراجعه كردم و موضوع لخته شدن خون و عوارض سيپروترون رو براي دكتر جديدم گفتم .
    دكترم برام ديان تجويز كرده و گفت 4 ماه مصرف كن و يك ماه قطع كن و به اين ترتيب ...
    سوال من اين است كه آيا مصرف مداوم و متوالي اين قرصها در طولاني مدت عوارضي مثل سكته ي مغزي داره يا نه ؟با توجه به سابقه ي خانوادگي ام ( خواهر م كه ايشون هم به ديليل كيست تخمدان 3 سال سيپروترون مصرف كرد و دچار عارضه شد)
    آيا ممكنه كه من هم دچار لخته ي خون در مغز بشم ؟
    چون الان تقريباً سه ساله كه از قرصهاي ضد بارداري استفاده ميكنم .ازدواج نكردم و اگر همچنان استفاده كنم تا 3-4 سال ديگر خطرناكه ؟
    سوال مهمي كه داشتم اينه كه آيا قطع يك ماهه يا سه ماهه ي اين قرصها تاثيري در كاهش عوارض و خطراتي نظير سرگيجه و سكته و ... داره يا نه ؟
    دكتر جديدم ياداور شد كه دزوسپتيو هم مانند سيپروترون خون رو لخته ميكنه و همه ي قرصهاي ضد بارداري مثل هم هستند.
    آيا فرقي ميكنه كه سيپروترون يا دزوسپتيو رو مصرف كنم؟
    خواهش ميكنم كمكم كنيد . واقعاً افسرده شدم .
    آيا اگر به مدت طولاني بخواهم سيپروترون مصرف كنم مثلاً 6 سال ممكنه مانند خواهرم لخته ي خوني در مغزم ايجاد بشه ؟
    اگر بهتره مدتي رو قطع كنم هر چند وقت يكبار قطع كنم ؟و چه مدت قطع كنم تا احتمال بروز عوارض كمتر بشه.
    از شما خيلي ممنونم. لطفا هر چه زودتر راهنماييم كنيد.

9. soodi66 نوشته است: با سلام
    پرسش من در مورد كيست تخمدان pco و مصرف طولاني مدت قرصهاي ضد بارداريست .
    من دختري هستم 22 ساله كه به مدت 2 سال و نيم متوالي و بدون وقفه از قرصهاي سيپروترون
    كامپاند و اسپرينولاكتون استفاده ميكردم .
    خواهر بنده هم همين مشكل رو داشت .
    ايشون سه سال بدون وقفه سيپروترون مصرف ميكرد و به دليل مصرف طولاني لخته ي خوني در مغز مشاهده شد .
    بنده به دكتر مراجعه كردم و موضوع رو مطرح كردم و دكترم قرص مدروكسي پروژسترون رو براي من تجويز كرد به جاي سيپروترون . ولي به مدت سه ماه اصلاً با اين قرصها قاعده نشدم .
    دوباره مراجعه كردم و دكترم قرص دزوسپتيو كه ضد بارداري هست رو برام تجويز كرد و گفت كه جديده و عوارضش كمتر از سيپروترونه.
    حدود 6 ماه دزوسپتيو مصرف ميكردم كه جوشهاي صورتم برگشت .
    به دكتر ديگه اي مراجعه كردم و موضوع لخته شدن خون و عوارض سيپروترون رو براي دكتر جديدم گفتم .
    دكترم برام ديان تجويز كرده و گفت 4 ماه مصرف كن و يك ماه قطع كن و به اين ترتيب ...
    سوال من اين است كه آيا مصرف مداوم و متوالي اين قرصها در طولاني مدت عوارضي مثل سكته ي مغزي داره يا نه ؟با توجه به سابقه ي خانوادگي ام ( خواهر م كه ايشون هم به ديليل كيست تخمدان 3 سال سيپروترون مصرف كرد و دچار عارضه شد)
    آيا ممكنه كه من هم دچار لخته ي خون در مغز بشم ؟
    چون الان تقريباً سه ساله كه از قرصهاي ضد بارداري استفاده ميكنم .ازدواج نكردم و اگر همچنان استفاده كنم تا 3-4 سال ديگر خطرناكه ؟
    سوال مهمي كه داشتم اينه كه آيا قطع يك ماهه يا سه ماهه ي اين قرصها تاثيري در كاهش عوارض و خطراتي نظير سرگيجه و سكته و ... داره يا نه ؟
    دكتر جديدم ياداور شد كه دزوسپتيو هم مانند سيپروترون خون رو لخته ميكنه و همه ي قرصهاي ضد بارداري مثل هم هستند.
    آيا فرقي ميكنه كه سيپروترون يا دزوسپتيو رو مصرف كنم؟
    خواهش ميكنم كمكم كنيد . واقعاً افسرده شدم .
    آيا اگر به مدت طولاني بخواهم سيپروترون مصرف كنم مثلاً 6 سال ممكنه مانند خواهرم لخته ي خوني در مغزم ايجاد بشه ؟
    اگر بهتره مدتي رو قطع كنم هر چند وقت يكبار قطع كنم ؟و چه مدت قطع كنم تا احتمال بروز عوارض كمتر بشه.
    از شما خيلي ممنونم. لطفا هر چه زودتر راهنماييم كنيد.

سلام،
    احتمال ایجاد عوارض در هر فردی وجود دارد و با توجه به سابقه خانوادگی در شما این احتمال بیشتر است، اگر مصرف این دارو برای درمان بیماری لزوم دارد می بایست برای ارزیابی و زیر نظر گرفتن عوارض احتمالی آزمایشاتی به طور منظم برای شما انجام شود. در هر صورت پزشک معالج شما می بایست تصمیم نهایی را برای ادامه و نحوه درمان شما اتخاذ کند.

10. سلام من نزدیک به 14 روز است که جنین 22هفته ای را به دلایل ژنتیکی سقط کردم خونریزی من به گفته دکتر و سونو گرافی به علت اینه که زیادی تراشیدند و به من قرص جلوگیری داده آیا مصرفش مشکلی ندارد؟>

11. asemeneabi نوشته است: سلام من نزدیک به 14 روز است که جنین 22هفته ای را به دلایل ژنتیکی سقط کردم خونریزی من به گفته دکتر و سونو گرافی به علت اینه که زیادی تراشیدند و به من قرص جلوگیری داده آیا مصرفش مشکلی ندارد؟>

خیر، مشکلی ندارد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید