شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خود ارضایی با شیوه متفاوت

1. lamers نوشته است: سلام دکتر
    من حدود یکی دو ساله که خود ارضایی دارم.
    البته الان حدود یک ماهه که ترک کردم.یعنی بعد از اینکه عوارضشو فهمیدم.
    14 سالم هم بیشتر نیست.
    در ضمن من پسرم.
    حالا برای درمانش چکار کنم.
    می خوام بدونم که آیا ممکنه عقیم شده باشم و یا اگه بتونم بچه دار بشم ممکنه بچم ناقص بشه.
    در مان داره و آیا تفاوتی هم داره که الان شروع به درمان کنم یا اینکه چند سال بعد؟
    در مان طبیعی نداره؟
    که لازم نباشه دارو بخورم؟
    راستی بابای خودم هم پزشکه.صلاح می دونین که باهاش موضوع رو در جریان بذارم.

سلام

خودارضایی بطور علمی مشکل خاصی برای شما ایجاد نمی کنه اگر حالت افراطی نداشته باشه و مانع زندگی و فعالیتتون نشه

و الانم که شما ترک کردید دیگه هیچ مشکلی نخواهید داشت . نه از لحاظ باروری و نه از هیچ نظر دیگه
    نیازی به مصرف مکمل و قرص هم نیست و فقط چون در سن رشد هستید بطورکلی اگر تغذیه مناسب و متنوع داشته باشید و استراحت به موقع و کافی به خودتون لطف کردید

نیازی هم نیست  در این مورد به پدرتون چیزی بگید .
    اینکه نوجوانی بدلیل هیجانات روحی دست به خودارضایی زده باشه مسئله نادر و عجیبی نیست . شما هیچ مشکلی در آینده نخواهید داشت . نگران نباشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. taro نوشته است:
    lamers نوشته است: سلام دکتر
    من حدود یکی دو ساله که خود ارضایی دارم.
    البته الان حدود یک ماهه که ترک کردم.یعنی بعد از اینکه عوارضشو فهمیدم.
    14 سالم هم بیشتر نیست.
    در ضمن من پسرم.
    حالا برای درمانش چکار کنم.
    می خوام بدونم که آیا ممکنه عقیم شده باشم و یا اگه بتونم بچه دار بشم ممکنه بچم ناقص بشه.
    در مان داره و آیا تفاوتی هم داره که الان شروع به درمان کنم یا اینکه چند سال بعد؟
    در مان طبیعی نداره؟
    که لازم نباشه دارو بخورم؟
    راستی بابای خودم هم پزشکه.صلاح می دونین که باهاش موضوع رو در جریان بذارم.

سلام دوست خوبم!!
    خيلي کار خوبي کردي عزيزم که مي خواي خود ارضايي رو ترک کني مطمئن باش منم برات دعا ميکنم که موفق بشي.... (گرچه به دعاي گربه سياه بارون نمياد)
    ببين دوست من اينکه بهت آسيب رسيده يا نه بستگي داره به اين موضوع که به چه ميزان بهش اعتياد داشتي و روزي چند بار اين کار رو ميکردي همچنين من توي مقالاتي خوندم که علاوه بر اين ممکنه کسي بار ها و بارها براي مدت طولاني هم اين کار زشت و ميکرده اما قدرت باروري خودش و از دست نداده که اين به خاطر توان جسمي بالا اون شخص بوده. پس به توان بدنت هم بستگي داره!
    اما براي تشخيص اينکه هنوز قدرت باروري داري يا نه مي توني از يک پزشک بخواي که برات آزمايش اسپرم بنويسه که البته بعيد مي دونم با توجه به سن کمت اين کار و بکنه ...
    ولي در کل اين و بگم که خيلي نگران نباش و ديگه تکرار نکنش و خيالت راحت باشه که با ترکش ديگه جاي نگراني نيست چون حتي اگه آسيبي هم ديده باشي جلوي ضرر رو هر وقت که بگيري سود کردي!!   به اون امضاي من که زير نوشتم مياد توجه کن و بدون اگه واقعا با خدا عهد کني و ازش کمک بخواي خدا مي تونه هر کاري برات بکنه (من تجربه کردم) حتي اگه آسيبي بهت رسيده باشه (که البته بعيد مي دونم) فقط به خدا نشون بده که واقعا پشيمون شدي و ميخواي جبران کني!

راجع به اينکه به پدرت بگي يا نه هم من ميگم اگه رابطه ي خوبي با پدرت داري و درکت ميکنه چرا نگي؟ البته نظر من اينه که اول خودت سعي کن که ديگه اين کار رو نکني و اگه بعد نتونستي از پدرت راهنمايي بخواه. در کل نتيجه گفتن اين موضوع به پدرت فقط در صورتي خوب خواهد بود که رابطه پدرو پسري خوب و قويي داشته باشين! تصميم با خودته...

در ضمن کی گفته خود ارضایی عارضه ی جسمی نداره؟؟ لطفا اطلاعاتتون و افرزایش بدین آقایی که جواب دادین به این دوستمون

خودارضایی عارضه ی جسمی نداره .. افراط توی این کار عارضه داره ..
    افراط در هر کاری عارضه داره .. آب خوردن زیاد هم ضرر داره ...

آلت شما متوجه این نمیشه که چیزی که تحریکش میکنه دست شماست یا آلت همسرتون .. پس خودارضایی به خودی خودش هیچ عارضه ی جسمی نداره همون طور که رابطه ی جنسی نداره ...

فرق اصلی خودارضایی و رابطه ی جنسی اینه که شما خیلی راحت تره براتون که خودارضایی کنید تا این که بخواید رابطه ی جنسی برقرار کنید .. و این در دسترس بودن و راحتیش باعث میشه احتمال افراطش زیاد بشه .. مسلما اگه شما روزی چهار مرتبه رابطه ی جنسی داشته باشید چیزی ازتون باقی نمیمونه !

باز هم میگم که خودارضایی (به خصوص با شرایطی که دوستمون گفتن که برداشت میشه زیاد نبوده و الانم ترک کردن) عارضه ی جسمی خاصی نداره ...

بهتونم تبریک میگم که ترک کردید .. این که از لحاظ اخلاقی و شرعی و عرفی و ... این کار زشته مسلمه ... با توکل به خدا از این به بعد هم میتونید جلوی خودتون رو بگیرید ...

به توصیه ها سامی عزیز عمل کنید ...

3. taro

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    srp_nami نوشته است:

خودارضایی عارضه ی جسمی نداره .. افراط توی این کار عارضه داره ..
    افراط در هر کاری عارضه داره .. آب خوردن زیاد هم ضرر داره ...

آلت شما متوجه این نمیشه که چیزی که تحریکش میکنه دست شماست یا آلت همسرتون .. پس خودارضایی به خودی خودش هیچ عارضه ی جسمی نداره همون طور که رابطه ی جنسی نداره ...

فرق اصلی خودارضایی و رابطه ی جنسی اینه که شما خیلی راحت تره براتون که خودارضایی کنید تا این که بخواید رابطه ی جنسی برقرار کنید .. و این در دسترس بودن و راحتیش باعث میشه احتمال افراطش زیاد بشه .. مسلما اگه شما روزی چهار مرتبه رابطه ی جنسی داشته باشید چیزی ازتون باقی نمیمونه !

باز هم میگم که خودارضایی (به خصوص با شرایطی که دوستمون گفتن که برداشت میشه زیاد نبوده و الانم ترک کردن) عارضه ی جسمی خاصی نداره ...

بهتونم تبریک میگم که ترک کردید .. این که از لحاظ اخلاقی و شرعی و عرفی و ... این کار زشته مسلمه ... با توکل به خدا از این به بعد هم میتونید جلوی خودتون رو بگیرید ...

به توصیه ها سامی عزیز عمل کنید ...

سلام

جالبه...! من نمی دونستم آدمی که اطلاعاتی در مورد بعضی مسائل نداره هم اینجا نظر میدن .....

واقعا برات متاسفم که در مورد این مسائلی که اطلاعی ازش نداری و می تونه به راحتی آینده ی یه نفر رو خراب بکنه نظر میدی و خودت و صاحب نظر میدونی.....

این اطلاعاتی که داری میدی و میگی هیچ تفاوتی با رابطه جنسی نداره و عارضه جسمی نداره رو از کجا داری میگی؟؟؟ از دوستات شنیدی؟ از تو کوچه رد میشدی و شنیدی؟ تجربه کردی؟ یا از تو سایت ها و مقاله های خارجی داری میگی؟؟؟؟؟؟

بهتره به عنوان مقدمه یه سری مسائل و بهت بگم و جواب این که میگی خود ارضایی مپل رابطه ی جنسی میمونه و عارضه ی جسمی نداره بهت بگم و قول میدم بعد کنکورم کامل بگم چرا میگم حرفات غلطه!

اگه این اطلاعات غلط رو داری از شنیده هات میگی باید بگم که خیلی از تفکرات افراد تو مسائل جنسی اشتباه و بعضی هم خودشون و مثل شما صاحب نظر میدونن

اگه هم این مطلب و از سایت های خارجی خوندی که ضرری نداره و مپل یک رابطه جنسی میمونه باید بگم منم این و خوندم (دقیقا متن انگلیسی شو خوندم نه ترجمه ی این یکی اون یکی) اما بگم که فقط عده ی معدودی این نظر رو دارن و بیشترشون هم معتقدن که اثرات مخربی داره و اون هایی هم که مگن ضرر نداره دلایل قانع کننده ای ندارن بهتره بری بخونی! تازه بعید نیست که ابن مطالب و افرادی ترویج کنن که ...... (بهتره خودت اینجا شو بفهمیو نفهمیدی هم میگم)

اگه هم تجربه کردی یا مثلا تو دوستات دیدی قبلا هم گفتم بدن و توانایی های افراد متفاوته اما بازهم اثر خودش و دیر یا زود نشون میده

به امید اینکه سنجیده تر حرف بزنی.

4. بحث بیخودی به نتیجه ای نمیرسه
    مختصر:
    من نمی دونم از نظر علمی خودارضایی ضرر داره یا نه؟
    به فرض اینکه علم و همه عالم ها بگن ضرر نداره
    به نظر من تجربه از علم مهمتره
    و من خودم این تجربه رو کسب کردم
    و خیلیای دیگه هم مثل رفقام همه با هم مطمئنیم که ضررش خیلی زیاده
    ضررای جسمی یا اینکه مثل آلتت می فهمه که این دستته یا آلت من نمی دونم
    ولی از نظر روحی مطئنن فرق می کنه و کلی ضرر داره
    و جسم و روح خیلی با هم در ارتباط هستند
    دیگه نتیجه گیریش و اینکه ضرر داره یا نه برای هر کس به عهده خودشه
    فقط خدا رو شکر می کنم که این عادت زشت رو ترک کردم

ضمنا دوستانی هم که از نظر علمی میگن ضرر نداره صد در صد قصد فریب دادن کسی رو ندارن پس من به نظر اونا هم احترام می زارم هر کس قصدش کمکه و نظر خودش رو میگه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید