شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد شدید زانو

1. emre_222

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام من حدود 16 سال دارم من قبل هاکی در سالن بازی میکردم بعد از مدتی وقتی از تمرینات برمی گشتم زانو ها یم به شدت درد می کرد تا به ارتو پد رفتم و گفتند که 1 ماه ورزش نکن اما باز خوب نشد دوباره مراجعه کردم دکتر برایم امپول کرتن تزریق کرد و پایم 3 هفته در گچ بود و خوب شد بعد منهر روز در کوچه فوتبال بازی کردم و بعد از 2 ماه به حالت قبل برگشت به طوری  که کمی میدوم بعد از چند دقیقه صدای چرق چروق می دهد و از نظر دکتری امکاناتش نیست راهنمایی کنید لتفا من رو.

2. emre_222 نوشته است: با عرض سلام من حدود 16 سال دارم من قبل هاکی در سالن بازی میکردم بعد از مدتی وقتی از تمرینات برمی گشتم زانو ها یم به شدت درد می کرد تا به ارتو پد رفتم و گفتند که 1 ماه ورزش نکن اما باز خوب نشد دوباره مراجعه کردم دکتر برایم امپول کرتن تزریق کرد و پایم 3 هفته در گچ بود و خوب شد بعد منهر روز در کوچه فوتبال بازی کردم و بعد از 2 ماه به حالت قبل برگشت به طوری  که کمی میدوم بعد از چند دقیقه صدای چرق چروق می دهد و از نظر دکتری امکاناتش نیست راهنمایی کنید لتفا من رو.

سلام،
    بدون معاینه نمی توان تشخیص دقیقی داد ولی تا دسترسی به پزشک استراحت دادن به عضو منطقی به نظر می رسد.

3. emre_222

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من الان حدود 10 ماه است که حرکت ورزشی نکردم
    دسترسی به دکتر ندارم

4. تقویت عضلات چهار سر ران برای جلوگیر از درد زانو مفید هست اما

همونطور که دکتر فرمودند بدون معاینه حضوری و تهیه عکس و حتی ام آر آی ، نمیشه در این مورد نظر داد . ممکنه شما به کندرو مالاسی دچار شده باشید و دهها دلیل دیگر
    هر درمانی بدون تشخیص علت اصلی درد بیهوده خواهد بود
    ولی تقویت عضلات چهارسر ران با حرکتهای خیلی سبک و نرمال می تواند کمی به بهبود اوضاع کمک کند

5. با سلام
    با اجازه دکتر عزیز
    از آنجائیکه دردها سر منشاء مختلفی دارند لذا جستار در مسائلی که در اطراف انسان و نحوه زندگی شخص  میگذرد کمی امکان نزدیک شدن به آن منشاء را سهل مینماید.
    حال در این مورد چند سئوال مطرح است:
    1-وزن شما در چه حدود  است؟  
    2-آیا فقط در هنگام ورزش کردن ، درد دارید یا در حال راه رفتن  عادی هم این مشکل بروز میکند؟
    3-آیا  تغذیه بر حسب سن وسال  شما تدارک دیده میشود؟
    4-آیا کفشی که به پا میکنید مناسب است؟
    و...
    چند توصیه:
    1- اگر وزن اضافی دارید با کنترل مقدار  و زمان میل غذا و نیز حداقل مصرف چربی ، نسبت به کاهش وزن جداً کوشا باشید.
    2-پیاده روی از نوع  سبک ، روزی به مدت نیم ساعت ،میبایست  یکی از ملزومات روزمره شمرده شود.
    3-در انتخاب و استفاده از کفش حتماً وسواس خاصی داشته باشید.پیشنهاد میکنم از کفش طبی استاندارد استفاده بنمائید.
    4-از خوردن سبزیجات، لبنیات،غذاهای دریائی و کلاً غذاهای مقوی و کم حجم غفلت نکنید.
    5-از خوردن تنقلات بدون خاصیت بپرهیزید.
    و در پایان حتماً به پزشک متخصص مراجعه نمائید.
    موفق باشید.

6. emre_222

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرضه سلام و خسته نباشید
    ۱ وزن من متعادل ۶۰
    ۲ من در ۲ حالت درد دارم
    ۳ من مثل همه غذا میخورم یعنی‌ متعادل
    ۴ من همیشه از کفش‌های ورزشی استفاده می‌کنم
    من واقعا نمیدونم مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنید دارویی داره؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید