شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوال در مورد پرولاکتین

1. سلام من 25 سالمه و مجرد حدود 2 ماه متوجه شدم پرو لاکتینم بالاست1340یک سری لکه پوستی به رنگ قهوهای روی بازو تا کمرم هست ایا می تونه مربوط به پرو لاکتین باشه؟

2. سلام

بعید می دونم این لک ها رابطه خاصی با پرولاکتین داشته باشند
    اگر بتازگی ایجاد شده اند و زیاد تر هم می شوند بهتره به متخصص زنان و یا داخلی مراجعه کنید .

3. 27 سالمه مدتیه دچار تنبلی تخمدان شدم .بروموکریپتین مصرف می کنم که بعد از گذشت 40 روز پریود نشدم دوتا آمپول پروژسترون هم تزریق کردم که 5روز هم گذشته اما پریود نشدم .تست بی بی چکم هم منفی بود حالا واقعا نمی دونم چیکار کنم آزمایش هورمونی دادم که:
    LH  2.92
    PROLACTIN 1205
    FSH 5.8
    پرولاکتین باید چه مقداری باشه آیا در مورد من این مقدار خیلی زیاده؟که با وجود مصرف برومو کرپتین پریود نشدم

4. سلام  

من 25 سالمه و مجرد حدود 2 ماه پیش متوجه شدم پرو لاکتینم بالاست1430میکرو ادنوم هم دارم 2mmقرص dostinexمی خورم می خواستم بپرسم با مصرف قرص درمان میشوم اصلا می تونم ازدواج کنم؟ایا  میکرو ادنوم قابل درمانه؟

5. najib1363 نوشته است: سلام  

من 25 سالمه و مجرد حدود 2 ماه پیش متوجه شدم پرو لاکتینم بالاست1430میکرو ادنوم هم دارم 2mmقرص dostinexمی خورم می خواستم بپرسم با مصرف قرص درمان میشوم اصلا می تونم ازدواج کنم؟ایا  میکرو ادنوم قابل درمانه؟

سلام
    پاسخ همه سوالات شما " بله " هست . میکروآدنوم دلیل بالابودن پرولاکتین شماست
    داستینکس یکی از داروهای موثر درمان پرولاکتین بالاست و اگر مطابق دستور پزشک دارو مصرف کنید و درمان رو بجا بیارید
    اونوقت با کنترل سطح پرولاکتین بچه دار هم می شید ( در مورد ازدواج هم که از اول مشکل نداشتید ، ازدواج که صرفا بچه دار شدن نیست دوست من )

خلاصه فکر نکن شما یکنفر پرولاکتینت بالاست
    خیلی ها این مشکل رو دارند و بچه دار هم شدند ، فقط از درمان منظم غافل نشوید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. mari_65

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام

به خاطر پر مویی دکتر برای من یه سری آزمایش نوشته و جوابش اینه :
    prolactin H 985
    D.H.E.A-SO4 (Clia 421
    Testosterone (Clia) H 167.0
    17OH-Progesterone, ( Elisa 1.9
      Serology

Anti TPO Ab H 513

برای من قرص اسپیرونولاکتون 25 روزی 2 تا و سیپروترون کامپاند رو هم از روز پنجم پریود تجویز کردند . میخواستم اگه ممکنه نظر آقای دکتر رو در مورد آزمایشم و قرصهایی که مصرف میکنم بدونم .

خیلی ممنون میشم جوابم رو بدین

7. سلام من25 سالمه مجردم حدود 3 ماه پیش به دلیله پرولاکتین بالا هفته ای 1 قرص داستینکس خوردم پریودیم منظم شد ام تو این ماه 10روز میشه که هنوز پریود نشدم نگرانم در ضمن کم کاری تیروئید هم دارم که روزی1 عدد لووتیروکسین می خورم ناشتا.میکرو ادنوم 2mm هم دارم.این نا منظمی می تونه طبیعی باشه؟

8. mamary

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.
    من دختری هستم 29 ساله ومجرد از چند سال پیش ترشحات سینه به شکل دو طرفه داشتم(البته این ترشحات خود بخود نیستند وبا فشار نوک سینه خارج می شوند) این ترشحات ازمنافذ مختلف وبه رنگهای مختلف هستند (قهوه ای -سبز -شیری ).5 ماه پیش آزمایش پرولاکتین دادم که از رنج نرمال بیشتر بود به توصیه دکتر ام -آر - آی انجام دادم که یک میکرو آدنوم 4 میلی متری مشاهده شد از همون موقع مصرف بروموکریپتین رو شروع کردم دو ماه بعد که آزمایش دادم پرولاکتینم نرمال شده بوداما ترشحات سینه همچنان ادامه دارن.... ضمنا" آزمایش TSH رو هم دادم که نرمال بود.هیچوقت دو بینی و سر درد نداشتم .پریودامم منظمه.
    چند تا سوال برام پیش اومده ممنون میشم لطف کنین جواب بدین...
    (1) چرا ترشحات سینه رنگهای مختلفی دارن؟
    (2)از اینکه پرولاکتینم نرمال شده(حدودا"3ماهه که نرماله )ولی ترشحات قطع نشدند میشه نتیجه گرفت که مشکل دیگه ای هم وجود داره ؟ ( مثلا" یه بد خیمی توی سینه..؟؟؟ یا چیز دیگه ای؟ )
    (3)شنیدم میکرو ادنوم یه توموره ؟ چقدر خطرناکه ؟ در چند سال آینده چه مشکلاتی ممکنه برام بوجود بیاره ؟
    (4)دوره درمان چه مدته ؟ آیا درمان قطعیه یا فقط نگهدارنده اس و از پیشرفت بیماری جلو گیری می کنه ؟ بعد از یه دوره کامل درمان احتمال عود مجددهست ؟ اگراصلا" اقدامی برای درمان صورت نگیره چی میشه . چه مشکلاتی ممکنه ایجاد کنه ؟
    (5) من تحت نظر پزشک متخصص داخلی  هستم (ایشون پزشک خانوادگی ماست ) لازمه به متخصص غدد مراجعه کنم ؟
    ببخشید سوالام خیلی زیاد شد .امید وارم یه نفر پیدا بشه که جواب منو بده.قبلا" از پاسخگوئی شما ممنونم.

9. mamary نوشته است: سلام.
    من دختری هستم 29 ساله ومجرد از چند سال پیش ترشحات سینه به شکل دو طرفه داشتم(البته این ترشحات خود بخود نیستند وبا فشار نوک سینه خارج می شوند) این ترشحات ازمنافذ مختلف وبه رنگهای مختلف هستند (قهوه ای -سبز -شیری ).5 ماه پیش آزمایش پرولاکتین دادم که از رنج نرمال بیشتر بود به توصیه دکتر ام -آر - آی انجام دادم که یک میکرو آدنوم 4 میلی متری مشاهده شد از همون موقع مصرف بروموکریپتین رو شروع کردم دو ماه بعد که آزمایش دادم پرولاکتینم نرمال شده بوداما ترشحات سینه همچنان ادامه دارن.... ضمنا" آزمایش TSH رو هم دادم که نرمال بود.هیچوقت دو بینی و سر درد نداشتم .پریودامم منظمه.
    چند تا سوال برام پیش اومده ممنون میشم لطف کنین جواب بدین...
    (1) چرا ترشحات سینه رنگهای مختلفی دارن؟
    (2)از اینکه پرولاکتینم نرمال شده(حدودا"3ماهه که نرماله )ولی ترشحات قطع نشدند میشه نتیجه گرفت که مشکل دیگه ای هم وجود داره ؟ ( مثلا" یه بد خیمی توی سینه..؟؟؟ یا چیز دیگه ای؟ )
    (3)شنیدم میکرو ادنوم یه توموره ؟ چقدر خطرناکه ؟ در چند سال آینده چه مشکلاتی ممکنه برام بوجود بیاره ؟
    (4)دوره درمان چه مدته ؟ آیا درمان قطعیه یا فقط نگهدارنده اس و از پیشرفت بیماری جلو گیری می کنه ؟ بعد از یه دوره کامل درمان احتمال عود مجددهست ؟ اگراصلا" اقدامی برای درمان صورت نگیره چی میشه . چه مشکلاتی ممکنه ایجاد کنه ؟
    (5) من تحت نظر پزشک متخصص داخلی  هستم (ایشون پزشک خانوادگی ماست ) لازمه به متخصص غدد مراجعه کنم ؟
    ببخشید سوالام خیلی زیاد شد .امید وارم یه نفر پیدا بشه که جواب منو بده.قبلا" از پاسخگوئی شما ممنونم.

سلام

1- علت وجود رنگها رو نمی دونم اما ترشحات غیرنرمال سینه عمدتا رنگی هستند از سبز تا مشکی !
    2- تغییرات فیبروکیستیک از جمله عوامل بروز ترشحات در سینه هستند ، همچنین وجود مشکل و التهاب در مجرای سینه
    اینکه شما به چه علت بازهم ترشح دارید رو فقط متخصصی که معاینه تون می کنه می تونه بگه
    3- عمدتا میکروآدنوم خوش خیم هست و اگر هم تصمیم به جراحی گرفته بشه دلیل بدخیمی اون نیست و دلایل دیگری داره
    4- نمیشه درمان داروی اون رو محدود به زمان خاصی کرد . به خیلی از عوامل از جمله پاسخ دهی به درمان ، بستگی داره
    5- ببینید مشکل شما خیلی پیچیده نیست یک متخصص داخلی هم بشرط داشتن تجربه لازم می تونه از پسش بربیاد اما بهرحال این مشکل دقیقا در حیطه کاری ایشون نیست و توصیه دوستانه من اینه که به متخصص زنان و یا غدد مراجعه کنید .

10. mamary

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام وتشکر از پاسخگویی شما.
    من دو هفته پیش به دکترم مراجعه کردم ایشون گفتن بهتره 2 ماه مصرف برومو کریپتین رو قطع کنم بعد مجددا" ازمایش پرولاکتینو تکرار کنم . با توجه به اینکه ترشحات سینه همچنان ادامه داشتند تصمیم گرفتم به متخصص زنان مراجعه کنم به درخواست خودم برام سونو گرافی سینه نوشتن ضمنا"ایشون معتقد بودن قطع مصرف بروموکریپتین تصمیم اشتباهی بوده !!!!!
    به هر حال دیروز که سونوگرافی انجام دادم نتیجه اون این بود
    "تغییرات فیبرو کیستیک به شکل پراکنده در پارانشیم هر دو پستان مشاهده می شود.به علاوه کیستی به قطر 11 م.م در 4/1 فوقانی خارجی پستان راست (تقریبا" ساعت 2 ) وجود دارد.ضایعه فضاگیر سالید در طرفین دیده نشد.مجاری شیری دیامتر طبیعی دارد "  
      سوالم اینه که اولا" این کیست 11 میلی متری با دارو بر طرف میشه یا باید تخلیه بشه ؟ ضمنا" یکی بهم میگه باید دارو (برومو کریپتین)رو قطع کنی  اون یکی  می گن باید حداقل یکی دو سال ادامه بدی چیکار کنم؟؟؟؟

بازم از پاسخگوئی شمابه خصوص آقای sami ممنونم

11. سلام.
    من دختری 28 ساله هستم(متاهلم).سه سال پیش فمیدم پرولاکتین خیلیبالایی دارم.در ام ار ای که انجام دادم هیچ توموری دیده نشد.پریودم تقریبامنظم هست و  گاهی تاخیر یک هفته ای دارم .یک موی زائد روی گردنم دارم. فقط2 ماه دارو مصرف کردم.متاسفانه ادامه ندادم به مصرف دارو.میگرن همدارم.سردردهایی که میگیرم میتونه به خاطر پرولاکتین بالا باشه؟
    این میزان بالای پرولاکتین همیشه خطر بوجود امدن تومور را همراه داره؟
    مشکرم.

12. سلام
    دوست عزیز به توضیحاتی که آقای دکتر در صفحه اول همین تاپیک دادند مراجعه کنید شاید به جواب برسید.در ضمن برای بالا بودن پرولاکتین شما باید دارو مصرف کنید اطمینان داشته باشید که با مصرف دارو مقدار این هورمون به حالت عادی بر می گرددو اختلال هورمونی باعث تشدید سردردهای میگرنی میشود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 5 از 5
رفتن به صفحه    5

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید