شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استفاده خودسرانه از فيناسترايد يک ميلي مجاز است؟

1. سلام
    من 34 سال دارم و ازدواج نکردم و براي اين که موهام زياد ريزش نداشته باشه با اين که الان هم زياد پر پشت نيست ولي بد هم نيست و مي شه تحمل کرد
    مي خواستم ببنيم مي تونم روزي يک دونه قرص فيناسترايد مصرف کنم براي اين که ريزش موها به تأخير بيفته
    و کلا هميشه يعني شايد از چند سال قبل تا الان که يادم هست هميشه موقع شستشو يا دست که مي کشم روي موهام, موهايي توي دستم مي ياد و اين طور نيست که اصلا موها نريزه و هر وقت مثلا شستشو مي دهم موها توي اب يا توي دستم مي ياد و خوب بعضي مواقع بيشتره و بعضي مواقع کمتر
    اين رو هم بگم مدت شش ماه داشتم از اين قرص مي خوردم و چون شامپوم رو عوض کردم و شامپوي Fax تخم مرغي استفاده کردم که موها رو خيلي شلال مي کرد
    و بعد منصرف شدم و برگشتم به شامپوي خودم يعني شامپوي ايوان صدفي که تخم مرغي هم مي گن يا پروئينه و چون موهام رو بالا مي زنم اين شامپو باعث شلال شدن موهام نمي شه و موهام بالا واي مي ايسته ولي شامپوي فاکس و يکي دو تا شامپوي ديگه که استفاده کردم موهام رو از حالت خارج کرده بود و بعد از عيد يعني بعد از شش ماه ديگه فيناسترايد رو گذاشتم کنار
    اين رو هم بگم که دايي ندارم و از خانواده مادرم مثل عموي مادرام نيز پسر نداشته
    و يک داداش هم دارم که از سن بيست سالگي موهاش به شدت خالي شده ولي تاس نشده و کل سح موهاش هم جاش خالي هست يعني شما فرض کن تراکم مو اگه صد هزار تار باشه داداش من شده الان پنج هزار تا
    و ديگه دادش هم ندارم و کلا من روي خانواده پدري رفتم که پدرم و عموهام هم موهاشون خوب هست اش و خالي نيست و تاس ندارند
    حالا اين که من موهام رو سال هاست مي شورم و ريزش هم داره و تاس هم نيستم ولي خوب زياد هم موهام پر نيست و اندکي پشت سرم يه کم به خاطر استرسي که قبلا داشتم خالي شده يعني درست پشت و وسط گردي سرم يه کم خالي شده ولي انگار مقطعي بوده و ديگه توسعه پيدا نکرده است
    حالا من رو راهنمايي بفرمائيد
    با تشکر و سپاس

2. سلام

شدنش که میشه اما اینجا سایت پزشکیه و انتظار نداشته باشید چنین توصیه ای به شما بشه
    چون مصرف هیچ قرص و مکملی بدون تجویز پزشک درست نیست

ابتدا باید علت ریز یا کم پشتی مو مشخص بشه بعد درمان آغاز بشه
    در هرحال اگر ریزش مو هورمونی باشه این دارو می تونه به شما کمک بکنه که همین موها رو سالها حفظ کنید . فقط حین مصرف دارو نباید بچه دار بشید ، یعنی بعد از ازدواج باید لااقل 3-4 ماه قبل از تصمیم به بارداری دارو رو قطع کنید و در حین بارداری هم اگر دوباره از دارو استفاده کردید ، کمترین تماس ممکن رو با همسرتون داشته باشید .
    و غیر از این داروی پر عارضه ای نیست

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید