شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تشنج در خواب

1. با سلام
    دختر 4 ساله من مدتی است  نیم ساعت پس از خواب چشمهایش باز شده و بعضی مواقع نفس حبس می شود به طوری که لبها کبود می شود این حالت حدود یک دقیقه طول می کشد. این مورد هر یک ساعت یا دو ساعت تکرار می شودصبح ها نیز با ترس ازخواب بیدار شده و مادر را صدا می کند و همین حالت رخ می دهد.ازمایش خون-cts-mri- و نوار مغز هیچ چیز را نشان نداد.(برای نوار مغز در حالت خواب انجام شد و یک ربع قبل از گرفتن نوار این حالت اتفاق افتاد).
    ایا این موضوع صرع است یا مربوط به حالت روانی است. فیلم این حالت نیز موجود است.

2. mfasihi نوشته است: با سلام
    دختر 4 ساله من مدتی است  نیم ساعت پس از خواب چشمهایش باز شده و بعضی مواقع نفس حبس می شود به طوری که لبها کبود می شود این حالت حدود یک دقیقه طول می کشد. این مورد هر یک ساعت یا دو ساعت تکرار می شودصبح ها نیز با ترس ازخواب بیدار شده و مادر را صدا می کند و همین حالت رخ می دهد.ازمایش خون-cts-mri- و نوار مغز هیچ چیز را نشان نداد.(برای نوار مغز در حالت خواب انجام شد و یک ربع قبل از گرفتن نوار این حالت اتفاق افتاد).
    ایا این موضوع صرع است یا مربوط به حالت روانی است. فیلم این حالت نیز موجود است.

با سلام!
    دوست عزیز مشکلات خواب کودکان معمولا زمانی اتفاق میفته که خانواده ی متشنجی باشه یا کودک زیادی از موضوعی واهمه داشته باشه - البته در مواردی که بیماری جسمی خاصی متوجه کودک نباشد- حتی گاهی یه تب شدید می تونه منجر به چنین علائمی بشه!
    شما برای بررسی بیشتر ، دخترتون رو پیش متخصص و جراح مغزو اعصاب ( که احتمالا مراجعه کردین) ، متخصص اطفال و اگر پیش یک متخصص گفتار درمانی هم ببرین بد نیست! همین طور بهتره در این حالت تمامی علایم بالینی دخترتون مثل حرکت های نافرم، تب ، بی اختیاری ادراری و هر چیزی که همراه این حالت یا جداگانه پیش میاد رو به ذهن بسپارین و به پزشک انتقال بدین!
    امیدوارم هر چه سریعتر مشکل شما حل بشه! در ضمن یادتون باشه که هرگونه نگرانی و بی قراری از جانب شما می ت.نه به مشکل دخترتون دامن بزنه!
    موفق باشی!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام و تشکر
    لازم به ذکر می باشد پزشک متخصص مغز و اعصاب بیماری را صرع و ارثی تشخیص داده است و داروی کاربامازپین تجویز نموده که دوز ان تا سه هفته مرت افزایش می یابد وپس از ازمایش سطح کاربامازپین دوز اصلی داده خواهد شد. ولی این تشنجاتب با مصرف دارو تغییری نکرده و حتی کم هم نشده است.
    پزشک متخصص مغز و اعصاب و روان دیگری ان را به دلیل اضطراب میداند ولی دو حالت کبودی لبها و شنیدن صداهای مجازی(کودک عنوان میکند که بالش او صدا میکند و همیشه تشنج پس از این حالت رخ می دهد.حتی در 10% حالت ها  که در بیداری نیز رخ می دهد عنوان میکند که یک صدای عجیب و غریب یا یک چیز مسخره را دیده است و صدا به او می گوید که برو بیرون یا دیگه دوست ندارم.این مطالب را ما بعضا در حالت عصبانیت به او گفته ایم) به نفع تشنج می باشد. سوال این است این جه نوع صرعی است که با این دارو خوب نمی شود . ایا همه افراد صرعی باخوردن داروباز هم تشنج میکنند یا باید حد اقل20% تاثیر داشته باشد.

4. سلام

جناب ، اگرچه شیزوفرنی در کودکان کمتر دیده می شود اما بهرحال اینجوری هم نیست که اصلا هیچ کودکی دچارش نشود . بخصوص کودکانی که در خانواده متشنج زندگی می کنند ( این حرف کلی هست و منظورم خانواده شما نیست )
    هرچند ممکنه این نباشه اما کودک شما نشانه هایی از شیزوفرنی مثل شنیدن صداهای مجازی و دیدن چیزهای نامرئی رو داره از خودش بروز میده .
    می دونی دوست من
    من خودم با طب سنتی مشکل دارم چه برسه به دعانویس و ...
    اما وقتی یک کودک معصوم 4 ساله داره عذاب می کشه ، بنظرم همه راههای ممکن رو باید رفت ،
    پس شما لطف کن ایشون رو ببر پیش یک روانپزشک با تجربه ( یکی غیر از این دوموردی که رفتید ) و در مورد شیزوفرنیا هم از ایشون نظر بخواه ، شاید هم مشکل همون صرع بود و فقط نوع داروها باید عوض بشوند .
    و درنهایت اگر مشکل حل نشد ، حتما خبر بده ، شاید راههای سنتی در این مورد جواب بده
    مراقب کوچولوتون باشید و بهش اطمینان بدید که خیلی دوستش دارید .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. با سلام و تشکر
    بالاخره پس از تعیین ازمایش سطح کارمابازپین-7 (4-12) پزشک شبی 1.5 قرص کارمابازپین و یک قرص 200 والپروات تجویز نمود (البته فقط از نوع خارجی) و کودک من بعد از سه ماه دوشب و روز را بدون تشنج طی کرد.قبلا همین دارو (کارمابازپین)را مصرف می کرد ولی این هیچ تاثیری نداشت.

6. با سلام 23 ساله هستم . از 3 سال قبل هنكام خواب دجار لرزش شديد بدن به مدت 8 ثانيه ميشوم اين حالت بعد از يك كابوس ترسناك اتفاق مي افتد در حال حاظر شبي نصف قرص كلونازبام مصرف ميكنم اين حالت 3 سال قبل به علت ترس از جن و .... در من ايجاد شد .در اين حالت هيج كنترلي بر بدنم ندارم . امكان مراجعه مكرر به دكتر را هم ندارم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید