شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ناراحتی گوارشی

1. با سلام
    دختري 23 ساله هستم ،مدت 4 سال است که از درد در ناحيه معده و روده ها رنج مي برم که گاها همراه با نفخ و به صورت گرفتگي همراه است و اخيرا بعد ازخوردن نهار حالت ورم شديد و تنگي معده و مري داشته و در گلويم خشکي و تلخي احساس مي کنم  انگار که غذا در مري ام ايستاده است البته به متخصصين زيادي مراجعه  کرده ولي نتيجه اي نگرفتم ، آزمايشاتم هم همگي سالم بوده اند و داروهايي مانند امپرازول، رانيتيدين، کليدينيوم سي را هم مصرف کرده ام اما به طور کامل درمان نشده ام  وبا تحريک اعصابم مشکلاتم تشديد ميشود
    ممنون مي شوم اگر مرا راهنمايي کنيد

2. asemun نوشته است: با سلام
    دختري 23 ساله هستم ،مدت 4 سال است که از درد در ناحيه معده و روده ها رنج مي برم که گاها همراه با نفخ و به صورت گرفتگي همراه است و اخيرا بعد ازخوردن نهار حالت ورم شديد و تنگي معده و مري داشته و در گلويم خشکي و تلخي احساس مي کنم  انگار که غذا در مري ام ايستاده است البته به متخصصين زيادي مراجعه  کرده ولي نتيجه اي نگرفتم ، آزمايشاتم هم همگي سالم بوده اند و داروهايي مانند امپرازول، رانيتيدين، کليدينيوم سي را هم مصرف کرده ام اما به طور کامل درمان نشده ام  وبا تحريک اعصابم مشکلاتم تشديد ميشود
    ممنون مي شوم اگر مرا راهنمايي کنيد

سلام،
    دستگاه گوارش یکی از دستگاه هایی است که از لحاظ عصب دهی بسیار غنی می باشد و همانطور که شما به «تجربه» نیز متوجه شدید، وجود استرس و مشکلات عصبی باعث تشدید علایم گوارشی می شود. ضمنا با توجه به این که آزمایشات و بررسی های انجام شده وضعیت سالم را نشان داده ، ممکن است این «علایم» علت عضوی نداشته و صرفا «جسمانی نمودن»(somatization)  یا نشان دادن علایم عضوی به دنبال مشکلات روانی باشد.

3. با سلام و تشکر
    آیا برای تخفیف دردهای گوارشی عصبی، دارو یا ترکیبات گیاهی پیشنهاد می کنید برای حالت رفلاکس چطور؟

4. asemun نوشته است: با سلام و تشکر
    آیا برای تخفیف دردهای گوارشی عصبی، دارو یا ترکیبات گیاهی پیشنهاد می کنید برای حالت رفلاکس چطور؟

سلام،
    در زمینه داروهای گیاهی من تجربه ای ندارم. اما برای تخفیف علایم توصیه می کنم ابتدا اگر تا به حال مشکل عضوی (التهاب یا زخم معده یا دوازدهه) در شما به وجود آمده آن را درمان نمایید و سپس علت اصلی یعنی استرس و فشارهای عصبی را کاهش دهید؛ مطمئناً علایم شما کاهش یافته و بهبود خواهید یافت.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید