شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ازمایش بتای خون

1. سلام. من در روز 18 این ماه باید پریود می شدم ولی نشدم . رفتم دکتر ازم تست ادرار گرفت منفی بود.ازمایش بتای خون گفت بگیرم . روز 21 ازمایش دادم منفی بود .یعنی 4 روز بعد از تاخیر پریود.الان یعنی حامله نیستم؟یا باید دوباره ازمایش بدم؟زمان ازمایش اشتباه بوده؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. rahaa نوشته است: سلام. من در روز 18 این ماه باید پریود می شدم ولی نشدم . رفتم دکتر ازم تست ادرار گرفت منفی بود.ازمایش بتای خون گفت بگیرم . روز 21 ازمایش دادم منفی بود .یعنی 4 روز بعد از تاخیر پریود.الان یعنی حامله نیستم؟یا باید دوباره ازمایش بدم؟زمان ازمایش اشتباه بوده؟

معمولاً بهترين زمان براي آزمايش بتاي خون 2 هفته بعد از تاخير در خونريزي است

3. پس چرا دکتر به من گفت که 4 روز بعد از عمل لقاح ازمایش خون بارداری را مشخص می کنه؟ حتی توی یکی از جوابها نوشته شده که 48 ساعت بعد از عمل لقاح بارداری مشخص می شه...ولی جای دیگه جواب داده شده 7 تا 10 روز بعد از تاخیر پریود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

4. سلام منم دوست دارم جواب سوال آخریتونو بدونم چ.ن منم فکر میکنم 1هفته بعد از لقاح در آزمایش خون،  بارداری مشخص میشه. اگر جواب ندادن  اگر ممکنه یک بار دیگه در انجمن پستش کنید تا جواب بدن.

5. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    این سوال بار ها تکرار شده پس از"" لقاح اسپرم وتخمک""افزایش بتا در خون پس از 48 ساعت قابل رد یابی است

6. با تشکر از شما. ببخشید سوالم را دوباره تکرار می کنم .می شه جواب این ازمایش منفی کاذب باشه .من جائی خوندم که بتا 23 روز بعد از اخرین روز قاعدگی به سطح بالای خودش می رسه .و ممکن نتیجه قبل از ان منفی کاذب باشه.من 27 روز بعد از اخرین روز پریودم ازمایش دادم منفی بود...ولی توی این سایت خوندم که 10 روز بعد از اخرین پریود تست دقیقتر .و حتی دکتری که رفتم پیشش گفت 48 ساعت بعد از عمل لقاح می شه رد بتا رو گرفت همانطور که شما گفتین . استاد دانشگاهمون  هم به من گفت سلول تخم جنین از زمان تشکیل تا عبور از دیواره رحم 3 الی 6 روز طول می کشه تا به جداره رحم بچسبه 14 روز این اتصال محکم شده و به سطح قابل توجه خود می رسه و هورمون b.cgh توی خون به فراوانی یافت میشه.و با ازمایش بتا مشخص می شه.چرا اتفاق نظری نیست؟؟؟

7. rahaa نوشته است: با تشکر از شما. ببخشید سوالم را دوباره تکرار می کنم .می شه جواب این ازمایش منفی کاذب باشه .من جائی خوندم که بتا 23 روز بعد از اخرین روز قاعدگی به سطح بالای خودش می رسه .و ممکن نتیجه قبل از ان منفی کاذب باشه.من 27 روز بعد از اخرین روز پریودم ازمایش دادم منفی بود...ولی توی این سایت خوندم که 10 روز بعد از اخرین پریود تست دقیقتر .و حتی دکتری که رفتم پیشش گفت 48 ساعت بعد از عمل لقاح می شه رد بتا رو گرفت همانطور که شما گفتین . استاد دانشگاهمون  هم به من گفت سلول تخم جنین از زمان تشکیل تا عبور از دیواره رحم 3 الی 6 روز طول می کشه تا به جداره رحم بچسبه 14 روز این اتصال محکم شده و به سطح قابل توجه خود می رسه و هورمون b.cgh توی خون به فراوانی یافت میشه.و با ازمایش بتا مشخص می شه.چرا اتفاق نظری نیست؟؟؟

سلام،
    تقریبا تمام اطلاعاتی که از جاهای مختلف کسب کردیده درست است. قابل ردیابی بودن با آزمایشهای روتین متفاوت است و در زمانهای نزدیک به لقاح احتیاج به تکنیکهای دقیقتر و در نتیجه گرانتر است،
    دیگر اینکه معمولا نشانه بارداری در کسانی که نزدیکی را به این دلیل انجام میدهند، به تاخیر افتادن خونریزی است پس این زمان (تاخیر در خونریزی) معیار خوبی برای وجود احتمال بارداری است،
    دیگر اینکه ممکن است به دلایل مختلف (به غیر از بارداری) خونریزی در زنان چند روزی به عقب بیافتد در حالی که بارداری رخ نداده است (نکته: در استفاده از روشها تشخیص بار مالی آزمایش مهم است و ابتدا از آزمونهای رایج و ارزانتر برای تشخیص استفاده می شود و در صورت عدم تشخیص به سراغ تکنیکها گرانتر می روند) حال انجام آزمایش در موارد غیر ضرور باعث بار مالی بیشتر خواهد شد،
    با توجه به مطالب بالا توصیه شده 7 تا 10 روز پس از تاخیر در خونریزی آزمایش انجام شود تا موارد کاذب به حداقل رسیده و در صورت وجود بارداری سطوح هورمون به مقدار قابل ملاحظه تری برسد.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  8. سلام من هم سوال دارم آیا بتا خون در هته اول اندازه معینی دارد یا بهتر بگم بتا خون 6 احتمال بارداری هست یا نه ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. helga نوشته است: سلام من هم سوال دارم آیا بتا خون در هته اول اندازه معینی دارد یا بهتر بگم بتا خون 6 احتمال بارداری هست یا نه ؟

سلام

اگر هفت روز بعد از رابطه عدد تیتر 6 باشد یعنی باردار نیستید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید