شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشاهده لک های خون در زنان

1. جناب دکتر صادقی سلام:
    ضمن تشکر از شما میخواستم بدونم علاوه بر عادت ماهانه آیا زنان خون دیگری مشاهده میکنند؟ علت چیست؟ در ضمن هر نوع نزدیکی ممکن است آسیب به پرده بکارت خانمها رساند؟ حتی اگر دخول حاصل نشود!
    باز هم ممنون

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. parsa نوشته است:
    جناب دکتر صادقی سلام:
    ضمن تشکر از شما میخواستم بدونم علاوه بر عادت ماهانه آیا زنان خون دیگری مشاهده میکنند؟ علت چیست؟

سلام ،
    از روز اول شروع خونریزی در یک خانم تا شروع خونریزی بعدی که به طور متوسط 28 روز طول می کشد را یک سیکل یا دوره قاعدگی می گویند . خونریزی به طور متوسط 7 روز طول می کشد و با افزایش روزها از شدت خونریزی کاسته خواهد شد . به طور طبیعی بعد از قطع خونریزی تا شروع خونریزی در ماه بعد ، خونریزی اتفاق نمی افتد . حالا اگر در این میان خونریزی یا لکه بینی به وجود آید با توجه به سن می تواند یکی از عوامل زیر باعث آن شود :
    در میانه دوره قاعدگي به دلیل کاهش استروژن، پولیپ گردن رحم، التهاب گردن رحم یا واژن، سرطان، استفاده از قرصهای ضدبارداری هورمونی، استفاده از IUD یا مسایل مربوط به حاملگی.

نقل قول: در ضمن هر نوع نزدیکی ممکن است آسیب به پرده بکارت خانمها رساند؟ حتی اگر دخول حاصل نشود!

در مورد اين موضوع در اینجا توضيحاتي داده شده است . در مورد آسيب ديدن هم همانطور که در مطالب قبلي گفته شده ، اين امکان وجود دارد که حتي در صورت عدم دخول با ايجاد ضربه، اين غشا دچار آسيب شود.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. خسته نباشید.
    می خواستم بدونم آیا علت ترشحات خونابه ای مهبل همیشه سرطان رحم است یا اختلالات هورمونی و استرس هم می تونن باعث این ترشحات بشن؟
    خیلی ممنون

4. تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. ببخشید من به آدرسی که دادید مراجعه کردم ولی جوابمو نگرفتم.
    چیزی درباره ی اونچه پرسیدم نداشت Crying or Very sad

6. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    كلاميديا يك باكتريايي است كه علائم آن بصورت لكه بيني بين قاعدگي ها با يا بدون تاييد عفونت دستگاه تناسلي فوقاني مي باشد .
    شايعترين بيماري مقاربتي است . كه در افراد جوانتر از 25 سال و در زنان مجرد و در زنانيكه از روشهاي غير سدي جهت پيشگيري از بارداري استفاده مي كنند ، شيوع بيشتري دارد .

7. منظرتون اینه که عفونت کلامیدیایی هم می تونه باعث ترشح خونابه ای از مهبل بشه؟

8. yass1362 نوشته است: خسته نباشید.
    می خواستم بدونم آیا علت ترشحات خونابه ای مهبل همیشه سرطان رحم است یا اختلالات هورمونی و استرس هم می تونن باعث این ترشحات بشن؟
    خیلی ممنون

سلام،
    همانطور که در مطالب بالا هم اشاره شده، لکه بینی علل مختلفی دارد که شایعترین آن تغییرات هورمونی است، تنها با این علامت نمی توان تشخیص قطعی گذاشت، بهتر است در صورت تداوم علایم برای ازریابی بیشتر به پزشک زنان مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  9. سلام
    قبلها من 6/7روز قبل از پريود لكه بيني شروع ميشد به صورت لكهاي خيلي تيره ولي بعد تغيير كرد يعني بعضي مواقع اين لكه بيني بعد از پريود بود.

اما الان مدتي كه كه اين لكه ها ي تيره كه به صورت لخته هاي سياه هستن زيادشده به طوري كه از نوار استفاده بايد بكنم  و اين اتفاق تا 1هفته ادامه داره كه بعضي مواقع بعد از پريود يا قبلش هست.البته من توي خرداد ماه فقط همين لخته هاي تيره داشتم كه خيلي زياد بود بعد ولي تير ماه خون ريزي رو داشتم و لي الان توي مرداد دوباره  لخته هاي  سياه رو داشتم كه الان تقريبا قطع شده  ولي خون  ريزي نداشتم.

من 19ساله و مجرد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. saghi نوشته است: سلام
    قبلها من 6/7روز قبل از پريود لكه بيني شروع ميشد به صورت لكهاي خيلي تيره ولي بعد تغيير كرد يعني بعضي مواقع اين لكه بيني بعد از پريود بود.

اما الان مدتي كه كه اين لكه ها ي تيره كه به صورت لخته هاي سياه هستن زيادشده به طوري كه از نوار استفاده بايد بكنم  و اين اتفاق تا 1هفته ادامه داره كه بعضي مواقع بعد از پريود يا قبلش هست.البته من توي خرداد ماه فقط همين لخته هاي تيره داشتم كه خيلي زياد بود بعد ولي تير ماه خون ريزي رو داشتم و لي الان توي مرداد دوباره  لخته هاي  سياه رو داشتم كه الان تقريبا قطع شده  ولي خون  ريزي نداشتم.

من 19ساله و مجرد

سلام،
    همانطور که در بالا هم گفته شده شایعترین علت تغییرات هورمونی است که در زنان زیاد اتفاق می افتد.

11. سلام:
    من 22 سالمه وازحدود 1 ماه پیش با نامزدم تصمیم به برقراری رابطه کردیم ولی در این3 ، 4 بار  با اینکه من درد زیادی داشتم موفق به دخول نشدیم، ولی بعد از هر بار روز بعد لک بینی داشتم در صورتیکه همون موقع خونی ندیدم.نامزدم معتقد به انجام این کار با انگشت است. آیا باید برای انجام این کار به پزشک مراجعه کنم؟آیا مشکل یا بیماری وجود داره؟
    سوال دیگه ای که دارم اینه که:
    من امروز حدودا یک ساعت بعد از شنا، یک بارترشح لخته خون و یک بار خون و آب و یک بار آب قرمز قهوه ای داشتم.خیلی نگرانم، امکان بیماری هست؟ با توجه به اینکه پریودهای منظم با سیکل 25 24 روزه دارم و حدودا یک هفته از پایان ماهیانه ام میگذره و آخرین نزدیکیم 4روز پیش بوده
    از توجه شما قبلا ممنونم

12. سلام و خسته نباشید. نمی دونم سئوالم رو اینجا باید بپرسم یا جای دیگه. ببخشین.
    بنده با خانمی ازدواج کردم که ایشون قبلا رابطه داشتن(بنده در جریان بودم) ایشون الان 46 سال سن دارن و از 40 سالگی خونریزی ماهیانه ندارن. از دو سال پیش که با هم ازدواج کردیم اوایل ارتباطمون دخول هم داشت و عادی بود ولی این مسئله از یکسال پیش عوض شده و ایشون علاوه بر اینکه به خاطر دردی که خیلی شدیده تمایل به دخول ندارن (حتی بعد از ارضا شدن و یا بعد از مرطوب شدن) تمایلی به ارتباط هم ندارن(البته میدونم که بعد از یائسگی عادی هستش) به پزشکشون مراجعه کردن ولی بجای راهنمایی گفتن که اشتباه کردی که ازدواج کردی!!!!!!!!!
    لطفا راهنماییم کنید که از چه ماده یا کرمی میتونم برای تسهیل در دخول و برقراری ارتباط استفاده کنم؟ جایی خونده بودم که کرم با پایه آب مناسب این جریان هستش ولی نمی دونم از داروخانه چه چیزی باید تهیه کنم.
    ممنون و ببخشین

13. shazareloo نوشته است: سلام:
    من 22 سالمه وازحدود 1 ماه پیش با نامزدم تصمیم به برقراری رابطه کردیم ولی در این3 ، 4 بار  با اینکه من درد زیادی داشتم موفق به دخول نشدیم، ولی بعد از هر بار روز بعد لک بینی داشتم در صورتیکه همون موقع خونی ندیدم.نامزدم معتقد به انجام این کار با انگشت است. آیا باید برای انجام این کار به پزشک مراجعه کنم؟آیا مشکل یا بیماری وجود داره؟
    سوال دیگه ای که دارم اینه که:
    من امروز حدودا یک ساعت بعد از شنا، یک بارترشح لخته خون و یک بار خون و آب و یک بار آب قرمز قهوه ای داشتم.خیلی نگرانم، امکان بیماری هست؟ با توجه به اینکه پریودهای منظم با سیکل 25 24 روزه دارم و حدودا یک هفته از پایان ماهیانه ام میگذره و آخرین نزدیکیم 4روز پیش بوده
    از توجه شما قبلا ممنونم

با سلام!
    برای برقراری ارتباط در درجه ی اول آمادگی برای طرفین لازمه و بهتره برای زن تا حدی باشه که دخول به راحتی و بدون درد انجام بشه! در مورد شما یا آمدگی به اندازه ی کافی نبوده و یا پرده ی بکارت ایجاد مانع می کند!
    در این صورت باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا در صورت لزوم برایتان به صورت سرپایی آن را بردارد. در مورد خونریزی که بعد از نزدیکی دارید هم می تواند به دلیل خونریزی بکارت و پاره نشدن آن باشد و هم می تواند به دلیل بیماری خاصی در دستگاه تناسلی باشد.
    در هر صورت در این مورد هم بهتره به متخصص زنان مراجعه کنید!
    موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  14. hilda110

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ببخشید میخواستم بدونم افزایش ترشحات زرد رنگ میتونه از علائم بارداری باشه؟اگر هست چه مدت بعد از مقاربت ظاهر میشود؟

15. افزایش ترشحات زرد می تونه طبیعی باشه
    می تونه بعلت لانه گزینی باشه
    می تونه بعلت از بین رفتن جنین باشه
    می تونه بدلیل عفونت واژن باشه
    می تونه ...
    خلاصه خیلی علل مختلفی داره
    برای تعیین بارداری روی این شواهد خیلی نمیشه حساب کرد و باید آزمایشات مرسوم تشخیص بارداری رو انجام داد .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید