شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

پریود نامنظم..

1. با سلام
    دختری 20ساله دارم که ایشان از اول پریود نامنظمی داشت یعنی فاصله اولین پریود تا بعدی چندماه طول کشید و تا الان هم
    به این صورت است چندین بار به دکتر مراجعه کردیم و ازمایشات و سونوگرافی انجام داده وگفتند مشکلی ندارد فقط تخمدانهایش
    تنبل است وسه ماه قرص ضد بارداری تجویز کردند که بعد از اتمام انها یکی دو ماه خوب میشه ولی بعد از ان دوباره مثل اول میشه
    در مراجعه اخر که حدود سه چهار ماه پیش بود دوباره سه ماه قرصی که دادند دخترم اشتباها انها را پشت سر هم خورده وبعد
    از تمام شدن قرصها وقتی موضوع را فهمیدم برای قطع خونریزی یک بسته دیگر به او دادم حالا بسته چهارم هم تمام شده ولی
    هنوز به گفته خودش حالت لکه بینی دارد ولی قطع نشده وهر کاری میکنم دکتر نمی اید لطفا راهنمایی ام کنید با تشکر از شما

2. daryaoo نوشته است: با سلام
    دختری 20ساله دارم که ایشان از اول پریود نامنظمی داشت یعنی فاصله اولین پریود تا بعدی چندماه طول کشید و تا الان هم
    به این صورت است چندین بار به دکتر مراجعه کردیم و ازمایشات و سونوگرافی انجام داده وگفتند مشکلی ندارد فقط تخمدانهایش
    تنبل است وسه ماه قرص ضد بارداری تجویز کردند که بعد از اتمام انها یکی دو ماه خوب میشه ولی بعد از ان دوباره مثل اول میشه
    در مراجعه اخر که حدود سه چهار ماه پیش بود دوباره سه ماه قرصی که دادند دخترم اشتباها انها را پشت سر هم خورده وبعد
    از تمام شدن قرصها وقتی موضوع را فهمیدم برای قطع خونریزی یک بسته دیگر به او دادم حالا بسته چهارم هم تمام شده ولی
    هنوز به گفته خودش حالت لکه بینی دارد ولی قطع نشده وهر کاری میکنم دکتر نمی اید لطفا راهنمایی ام کنید با تشکر از شما

سلام،
    به طور کلی هر درمانی و به خصوص درمانهای هورمونی می بایست به طور منظم انجام شوند در غیر این صورت کارایی خود را نداشته و ممکن است عوارض هم ایجاد کنند. برای درمان کیست و تنبلی تخمدان می بایست درمان به طور منظم انجام شود؛ با توجه به شرح حال شما بهتر است با پزشک وی مشورت نمایید ولی به طور کلی مصرف منظم دارو باید علایم را برطرف کند.

3. با سلام
    ببخشید من از طرفه نامزد خودم این سوال را می پرسم!
    ایشون مدتی است که دوره ماهیانه شون خیلی طولانی شده آیا این موضوع مشکلی را وجود می آره و یا اینکه این میتونه بخاطر رابطه بین ما که ایشونو تحت تاثیر روابط عاطفی دچار این مشکل شده باشد؟
    ممنون

4. ea333 نوشته است: با سلام
    ببخشید من از طرفه نامزد خودم این سوال را می پرسم!
    ایشون مدتی است که دوره ماهیانه شون خیلی طولانی شده آیا این موضوع مشکلی را وجود می آره و یا اینکه این میتونه بخاطر رابطه بین ما که ایشونو تحت تاثیر روابط عاطفی دچار این مشکل شده باشد؟
    ممنون

با سلام!
    دوست عزیز بر هم خوردن نظم در قاعدگی ایشون می تونه به خاطر تغییرات روحی باشه! اما دامنه ی وسیعی از بیماری ها هستند که این اختلالات رو به وجود میارن! البته روابط عاطفی ممکنه در عقب و جلو شدن زمان قاعدگی و شدت آن تاثیر داشته باشد، ولی کمتر بر روی طول دوره تاثیر می گذارد! اگر ایشون هر یک از علایم غیر طبیعی همراه با خونریزی و در حالت عادی دارند ممکنه نشانه ی بیماری خاصی در ایشون باشه!
    بهتره به متخصص زنان مراجعه کنید تا بررسی شود. برای هر فرد که رابطه ی جنسی فعال داشته باشد لازمه که به طور منظم توسط متخصص چکاب بشه!
    موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  5. YUKABED

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام و تشکر از سایت خوبتون
    من از زمانی که پریود شدم نا منظم بوده و تا حالا که 21 ساله هستم ادامه داره و گاهی تا 1 ماه  هم عقب انداختم !
    خیلی گفتن که برای حاملگی مشکل به هم میزنه میخواستم بدونم که واقعا همینطوره !!
    آیا اصلا این نامنظمی بد ؟ و آیا باعث نازایی میشه ؟؟
    ممنون میشم .

6. YUKABED نوشته است: سلام و تشکر از سایت خوبتون
    من از زمانی که پریود شدم نا منظم بوده و تا حالا که 21 ساله هستم ادامه داره و گاهی تا 1 ماه  هم عقب انداختم !
    خیلی گفتن که برای حاملگی مشکل به هم میزنه میخواستم بدونم که واقعا همینطوره !!
    آیا اصلا این نامنظمی بد ؟ و آیا باعث نازایی میشه ؟؟
    ممنون میشم .

با سلام

عواملی که باعث ایجاد پریود نامنظم می شوند می توانند روی باروری تاثیر بگذارند ، معمولا با درمان مشکل باروری هم حل خواهد شد فقط لطفا مثل چندین و چند سال اخیر سهل انگاری نکنید و در اسرع وقت به متخصص زنان مراجعه کنید تا مورد بررسی قرار بگیرید

7. سلام من حدود 7ساله پریودم نامنظمه 6ساله میرم دکتر و4ساله بچه دار نمیشم آخرین بار دارو گیاهی مصرف کردم ولی بعد از 80 روز پریودشدم ولی 3روز ظول کشید باخونریزی کم رفتم سونو گفته pcoتوصیه میشه این pco چیه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. asiyeh نوشته است: سلام من حدود 7ساله پریودم نامنظمه 6ساله میرم دکتر و4ساله بچه دار نمیشم آخرین بار دارو گیاهی مصرف کردم ولی بعد از 80 روز پریودشدم ولی 3روز ظول کشید باخونریزی کم رفتم سونو گفته pcoتوصیه میشه این pco چیه؟

سلام
    دوست من
    PCO مخفف Poly Cystic Ovarian Syndrom هست و درواقع همون سندروم تخمدان پلی کیستیک می باشد .
    علت پریود های نامنظم و عدم باروری تون احتمالا همین موضوع هست . اگر زیر نظر متخصص به درمان بپردازید انشاالله همه مشکلات حل می شوند .

از نوار جستجوی بالای همین صفحه عبارت " پلی کیستیک " رو سرچ کنید به اطلاعات خوبی بدست خواهید آورد .

9. سلام جناب آقاي دكتر خسته نباشيد و متشكرم از نحوه ارتباطي كه ايجاد كرديد
    من 2 سال پيش ازدواج كردم تقريبا قبل از ازدواج هم پريود نامنظم داشتم بعد از ازدواج به دليل ترس از حاملگي ناخواسته چندين باراز روش ارژانسي استفاده كردم كه از آن زمان 8 ماه ميگذره; بهد از ازدواج وضعيت نامنظم بودن پريودي بيشتر شد تا جايي كه نزديك به 6 ماه پريود نشدم
    بعد از 6 ماه پريود شدم و پريودي نزديك به 25 روز طول كشيد تا به دكتر مراجعه كردم و قرص ld همراه با قرص ديگه اي داده شد كه روزي 2 تا صبح و 2 تا شب بخورم; 2 هفته خوردم مجدد با اين كه قرص مي خوردم پريود شدم قرص را قطع كردم  و از روز 2 پريودي مجدد شروع به خوردن قرص ld كردم اما 14 روز بيشتر نگذشته كه مجدد پريود شدم ; الان هم بسته دوم قرص تمام نشده پريود شدم; نكته ديگه اين كه در ماه گذشته دل درد بسيار شديدي شدم و بعد از آن ماده لزجي همراه خون خارج شد;  با اين كه طي سونوگرافي كه گرفته شده بود كيست نداشتم; و مطمئن هستم حامله نيستم. خيلي نگرانم لطفا راهنمايي كنيد متشكرم

10. باسلام
    ببخشید من تقریبا پریودم منظم هستش معمولا 13-15هر ماه پریود میشم . این ماه به دلیل استفاده از روش اورژانسی3تیر ماه پریود شدم و حدود 5-7 روز طول کشید (با این تفاوت که همیشه خون زیادی ازم می اومد ولی این ماه شدت خونریزی کم بود ) و دوباره از روز 14 تیر ماه بازم پریود شدم ولی در حد پنج شش لکه در روز . الان نمیدونم دلیل این پریود شدنم چیه ؟؟؟؟؟؟؟
    آیا من مشکل خاصی دارم یا.............
    لطفا راهنماییم کنید !!!!

11. somaieh_m نوشته است: باسلام
    ببخشید من تقریبا پریودم منظم هستش معمولا 13-15هر ماه پریود میشم . این ماه به دلیل استفاده از روش اورژانسی3تیر ماه پریود شدم و حدود 5-7 روز طول کشید (با این تفاوت که همیشه خون زیادی ازم می اومد ولی این ماه شدت خونریزی کم بود ) و دوباره از روز 14 تیر ماه بازم پریود شدم ولی در حد پنج شش لکه در روز . الان نمیدونم دلیل این پریود شدنم چیه ؟؟؟؟؟؟؟
    آیا من مشکل خاصی دارم یا.............
    لطفا راهنماییم کنید !!!!

سلام

استفاده از روش اورژانسی باعث بهم خوردن بالانس هورمونی بدن میشه و احتمال اختلال در پریود بعدی ( پریودهای بعدی ) زیاده . نگران نباشید . بعد از 1-2 دوره این مشکل حل میشه

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  12. سلام وخسته نباشید
    من 4 ماهه که ازدواج کردم . پریودیم خیلی به هم ریخته . یکبار بعد از گذشت 15 روز از زمانی که باید پریود می شدم و نشدم برای تست بارداری آزمایش خون و سونو انجام دادم که هیچ مشکلی نداشتم و باردار هم نبودم . در این ماه بعد از گذشت 2 هفته از اتمام پریود قبلی مجدد پریود شدم . خونریزی هم عادی نبود بلکه به صورت لکه های قهوه ای تیره و متمایل به سیاه وغلیظ بود . من هیچ دارویی نیز مصرف نمیکنم . در ضمن از اول ازدواج من وهمسرم اقدام به پیشگیری از بارداری نیز نکردیم وتمایل به باردار شدن داریم که هنوز موفق نشدیم . ممنون میشم که دلیل این نامنظمی را بدانم .

13. tara62 نوشته است: سلام وخسته نباشید
    من 4 ماهه که ازدواج کردم . پریودیم خیلی به هم ریخته . یکبار بعد از گذشت 15 روز از زمانی که باید پریود می شدم و نشدم برای تست بارداری آزمایش خون و سونو انجام دادم که هیچ مشکلی نداشتم و باردار هم نبودم . در این ماه بعد از گذشت 2 هفته از اتمام پریود قبلی مجدد پریود شدم . خونریزی هم عادی نبود بلکه به صورت لکه های قهوه ای تیره و متمایل به سیاه وغلیظ بود . من هیچ دارویی نیز مصرف نمیکنم . در ضمن از اول ازدواج من وهمسرم اقدام به پیشگیری از بارداری نیز نکردیم وتمایل به باردار شدن داریم که هنوز موفق نشدیم . ممنون میشم که دلیل این نامنظمی را بدانم .

سلام
    نا منظم بودن خونریزی های ماهانه عوامل متفاوتی دارد که مهم ترین آن ها  استرس و اضطراب  میباشد
    نگران نباشید و برای مشخص شدن علل آن به یک  پزشک متخصص زنان  مجرب مراجعه کنید

14. آیا جنین مرده می تونه باعث عدم پریود شدن بشه؟

15. Mahkameh نوشته است: آیا جنین مرده می تونه باعث عدم پریود شدن بشه؟

سلام

اگر منظورتون از جنین مرده ، سقط فراموش شده هست ؟! اونوقت می تونم بگم که جنین مرده گاهی تا ماهها در بدن زن می تواند باقی بماند اما در اغلب موارد علائم بارداری به مرور از بین می رود ( یکیشم همین عدم پریود شدنه )

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 6 از 11
رفتن به صفحه :    ... 6 ...   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید