شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

فولیکول

1. با سلام من امروز روز سوم قاعدگی هستم و سونوگرافی رفتم  که گفت کیست نداری ودر تخمدان سمت راست دو فولیکول 15و 8 مشاهده شد سایز  رحم 33*60 است جواب سونوگرافی چطور است. با توجه به اینکه شوهرم مشکلی ندارد ودکتر گفته قدرت باروری خوبی دارد آیا احتمال دارد که ماه بعد حامله بشم؟ درضمن من قبلا کیست آندومتریوز داشتم که با لا÷اراسکو÷ی آنرا چهار ماه ÷یش بیرون آوردم . منتظر جواب هستم مرا از نگرانی بیرون بیاورید!

2. azbahar نوشته است: با سلام من امروز روز سوم قاعدگی هستم و سونوگرافی رفتم  که گفت کیست نداری ودر تخمدان سمت راست دو فولیکول 15و 8 مشاهده شد سایز  رحم 33*60 است جواب سونوگرافی چطور است. با توجه به اینکه شوهرم مشکلی ندارد ودکتر گفته قدرت باروری خوبی دارد آیا احتمال دارد که ماه بعد حامله بشم؟ درضمن من قبلا کیست آندومتریوز داشتم که با لا÷اراسکو÷ی آنرا چهار ماه ÷یش بیرون آوردم . منتظر جواب هستم مرا از نگرانی بیرون بیاورید!

با سلام!
    دوست عزیز با شرایط بالا شانس بارداری در شما وجود دارد ولی توجه داشته باشید برای یک زوج کاملا سالم در هر ماه تنها 25% شانس باروری وجود دارد.
    البته بهتر بود اگر جلوگیری داشتید ، روش و اگر داروی خاصی مصرف می کنید نام ببرید!
    شما یک فولیکول به ابعاد 15 دارید که برای بارداری بین 19 تا 27 م.م لازم است. ولی با توجه به روز 3 سیکل ماهانه شما هنوز وقت دارید و تا روز 14 امکان بالغ شدن این فولیکول هست!
    موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. با سلام
    من 2 ماه است برای بارداری اقدام کردم ولی متأسفانه نتیجه ای نداده
    2 ماهه پیش هم در روز 18 یا 19 ام سیکلم سونو گرافی رفتم که به این شرح بود:
    اندومتر 6mm  و در فاز لوتئال
    تخمدان راستmm  13*25و تخمدان چپ 19*22 mm
    در تخمدان راست فولیکولهای 6mm و 12mm دیده شد
    لطفا به من بگوئید آیا تنبلی تخمدان ندارم ؟
    در ضمن من علامتی برای تخمکگذاری ندارم چرا؟
    برای اینکه بدانم چسبندگی لوله رحم دارم یا نه چه سونویی باید بدهم؟
    با تشکر

4. 601010 نوشته است: با سلام
    من 2 ماه است برای بارداری اقدام کردم ولی متأسفانه نتیجه ای نداده
    2 ماهه پیش هم در روز 18 یا 19 ام سیکلم سونو گرافی رفتم که به این شرح بود:
    اندومتر 6mm  و در فاز لوتئال
    تخمدان راستmm  13*25و تخمدان چپ 19*22 mm
    در تخمدان راست فولیکولهای 6mm و 12mm دیده شد
    لطفا به من بگوئید آیا تنبلی تخمدان ندارم ؟
    در ضمن من علامتی برای تخمکگذاری ندارم چرا؟
    برای اینکه بدانم چسبندگی لوله رحم دارم یا نه چه سونویی باید بدهم؟
    با تشکر

با سلام! دوست عزیز معمولا برای اندازه ی فولیکولی و نظر دادن درباره ی کیفیتش بهتره سونو در روز 3 قاعدگی انجام بشه!
    بهتره شما به متخصص زنان مراجعه کنید تا تشخیص درست و دقیق داده بشه! برای تشخیص چسبندگی هم بهترین روش و دقیق ترین، تست هیستروسالپنگوگرافی می باشد که اون رو هم باید در صورت لزوم و تشخیص پزشکتون انجام بدین!
    در مورد علایم و نشانه های تخمک گذاری ، در افراد مختلف متفاوته و ممکنه گاهی با علائم کاملا واضح و آشکار باشد و گاهی بدون علامت قابل مشاهده! البته اگر فرد از نظر تخمک گذاری و بیماری های دستگاه تناسلی مشکلی نداشته باشد!
    در هر صورت توصیه میشه حتما به متخصص زنان مراجعه کنین!
    موفق باشی!

تشکر شده توسط : ROHAM
  5. با تشکر از توضیحات شما اما یه سؤال داشتم اینکه چرا روز سوم قائدگی؟
    منظور شما روز سوم پریودم است یا سه روز بعد از آن؟
    باتشکر از محبت شما

6. 601010 نوشته است: با تشکر از توضیحات شما اما یه سؤال داشتم اینکه چرا روز سوم قائدگی؟
    منظور شما روز سوم پریودم است یا سه روز بعد از آن؟
    باتشکر از محبت شما

با سلام!
    برای اندازه ی فولیکول معمولا دو بار در دوره ی ماهانه _ روز سوم و روز 12تا14 - تخمدان سونو می شود تا سرعت رشد فولیکول ، وجود کیست ، اندازه ی مناسب آن بررسی شود.
    این سونو معمولا در روز سوم سیکل ماهانه که خونریزی معمولا در جریان است ، انجام می شود.
    موفق باشی!

تشکر شده توسط : ROHAM
  7. با سلام من پنج ماه پیش کیست تخمدان آندومتریوز داشتم که لاپاراسکوپی کردم حالا آزمایش هورمون دادم :  0.02 TSH    --
    18.1  FSH ---
    32.8  prolactin ---
    مقدار بقیه هورمونها در حد نرمال بودند آین آزمایش را در روز سوم قاعدگی دادم آیا برای حامله شدن مشکل جدی دارم؟

8. 27 سالمه مشکل قاعدگی نامرتب دارم .روز 4 قاعدگی سونو رفتم .
    ضخامت اندومتر 4.4م م
    فولیکول 8.5 م م
    لطفا راهنمایی کنید دکتر ی که پیشش می رم خیلی بداخلاقه اصلا نمی شه با هاش حرف زد
    خیلی نگرانم کمک کنید
    آیا مشکل عدم تخمک گذاری یا چیز دیگه ایی
    آزمایش هورمونی ام همه اش طبیعی بوده

9. با سلام وخسته نباشيد
    من 29 ساله ومتأهل هستم روز 15 بعد از شروع پريودم سونوگرافي كردم ودر تخمدان سمت چپم يك فوليكول 18 ميلي متري ديده شد آيا من مشكلي دارم؟ لطفاَ منو راهنمايي كنييد؟ ممنون

10. aftabeshg نوشته است: 27 سالمه مشکل قاعدگی نامرتب دارم .روز 4 قاعدگی سونو رفتم .
    ضخامت اندومتر 4.4م م
    فولیکول 8.5 م م
    لطفا راهنمایی کنید دکتر ی که پیشش می رم خیلی بداخلاقه اصلا نمی شه با هاش حرف زد
    خیلی نگرانم کمک کنید
    آیا مشکل عدم تخمک گذاری یا چیز دیگه ایی
    آزمایش هورمونی ام همه اش طبیعی بوده

سلام،
    ضخامت آندومتر و اندازه فولیکول برای این زمانی که شما سونوگرافی انجام داده اید مناسب است.

11. bahar80 نوشته است: با سلام وخسته نباشيد
    من 29 ساله ومتأهل هستم روز 15 بعد از شروع پريودم سونوگرافي كردم ودر تخمدان سمت چپم يك فوليكول 18 ميلي متري ديده شد آيا من مشكلي دارم؟ لطفاَ منو راهنمايي كنييد؟ ممنون

سلام،
    به چه منظور سونوگرافی انجام شده است؟
    کمی اندازه فولیکول کمتر از میزان استاندارد برای این زمان در دوره قاعدگی است.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 4 از 4
رفتن به صفحه    4

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید