شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کجی انگشت شصت پا

1. emre_222

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید من 16 سالمه و انگشت پا ها م کجه و خیلی نراحتم خجالت میکشم درمانی داره؟

2. emre_222 نوشته است: سلام خسته نباشید من 16 سالمه و انگشت پا ها م کجه و خیلی نراحتم خجالت میکشم درمانی داره؟

با سلام!
    دوست عزیز شما به یک متخصص ارتوپدی مراجعه کنین تا بررسی کنه و اگر ممکن باشه راه حلش رو بگه!

شما باید از نظر استخوان بندی پاهاتون بررسی بشین تا بشه گفت میشه اصلاحش کرد یا نه!

بهتره معلوم بشه که به مرور زمان انگشتهاتون فرمش رو از دست داده و یا نه از اول همین طور بوده و ژنتیکیه! معمولا این فرم انگشتان باعث آزار فرد می شن و زودتر دچار آرتروز میشن. به خصوص اگر حال بیرون زدگی داشته باشند که اگر زود تشخیص داده شود تا حدودی با جراحی یا استفاده ی مداوم از کفش های مخصوص رفع میشه که جراحی هم عوارض خاص خودش رو داره!
    موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. emre_222 نوشته است: سلام خسته نباشید من 16 سالمه و انگشت پا ها م کجه و خیلی نراحتم خجالت میکشم درمانی داره؟

همه انگشتها دچار این حالت هستند یا فقط انگشتان شست ؟

4. emre_222

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من فقط انگشت شصت پام کاج به طرف داخل اگر راه دارمان داره من رو راهنمایی کنید مرس

5. هالوکس والگوس

هالوکس به معنای انگشت بزرگ پا و والگوس به معنای بدشکلی است و آن حالتی مـیباشـد که مفصـل قاعده انـگشت شسـت را درگیر مـیکند و انگشت نسبت به خط میانی بدن ، به سمت خارج میرود .

پس در هالوکس والگوس ، انگشت شست پا به سمت لبهٴ خارجی پا منحرف میگردد .

در ناحیه پوست مـفصل شست نیـز بدلیل انحراف ایـجاد شده در انگشت و تماس و سایش مرتب آن با کفش برجستگی ایجاد میگردد که به آن بونیون میگویند .

هالوکس والگوس شدید ظاهر بدی دارد ، دردناک است و بیمار را ناراحت میکند . علاوه بر مـسائل ژنتیکی کـه میتواند ایجاد کـننده انحراف شست یا همان هالوکـس والگوس باشـد ، بیشتر مـشکلات بدلـیل فشار زیاد درون کفش بوجود می آید . لذا در مراحل اولیه بیماری تغییر کفش از یک کفش پنجه باریـک به یک کفش پنجه باز ، مـمکن است مـانع پیشرفـت بدشکلی انگشت شود .[ و در مراحل پیشرفته گاهی جراحی اصلاحی توصیه می شود ]

اورتزی که در اختیار شماست یکی از محصولات  پاک سمن

بنام اسپلینت هالوکس والگوس نرم میباشد .

محصول دیگر این شرکت جهت بیماری هالوکس والگوس ، اورتزی بود که صرفاً شب ها قابلـیت استفاده داشت ولی ایـن محصول در داخل کفش ، حین حرکت و روزانه امکان استفاده را دارا میباشد .

این اورتز با ایجاد فشاری مخالف تغییر شکل ایجاد شده به روند اصلاح زاویه مابین شست و مفصل کف پایی کمک میکند .

جهت درمان هالوکس والگوس موارد ذیل را نیز بخاطر داشته باشید

۱- انجام تمرینات تصحیحی نظیر دور کردن شست از انگشت دوم پا که روزانه حداقل صد مرتبه باید انجام شود .

۲- استفاده از کفش های پنجه باز که هیچگونه فشاری به انگشتان وارد نشود .

۳- استفاده از اسپلینت هالوکس والگوس نرم در طول فعالیت روزانه و اسپلینت هالوکس والگوس شبانه حین استراحت در منزل

منبع : سایت پاک سمن با اندکی دخل و تصرف

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید