شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بیماری بیضه

1. با سلام وخسته نباشید ، در بیضه توده ای وجود دارد که هیچگونه درد ی ندارد آیا این توده که اندازه کوچکی هم دارد میتواند باعث مشکلات در سنین بالا شود هم اکنون 23 سال دارم آیا نیاز به عمل جراحی هست و اگر هست باید به پزشکی با چه نوع تخصص مراجعه کنم.از جوابتون ممنونم

2. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    تا از نمونه بیوپسی تهیه نشود و توسط پاتولوژیست بررسی نشود بافت آن مشخص نیست با متخصصی (جراح )جهت بیوپسی سوزنی و ارسال به آزمایشگاه مشورت کنید تا در صورت صلاح ديد ايشانب يوپسي يا اتوپسي صورت گيرداگر این توده رشد هم دارد سریع تر اینکار رابکنید .

تاكيد دوباره براي مشورت با پزشك متخصص  Wink

3. Gloria12 نوشته است: با سلام وخسته نباشید ، در بیضه توده ای وجود دارد که هیچگونه درد ی ندارد آیا این توده که اندازه کوچکی هم دارد میتواند باعث مشکلات در سنین بالا شود هم اکنون 23 سال دارم آیا نیاز به عمل جراحی هست و اگر هست باید به پزشکی با چه نوع تخصص مراجعه کنم.از جوابتون ممنونم

سلام ،
    وجود توده در بیضه تشخیص های مختلفی را مطرح می کند که وجود یا عدم وجود علایم همراه مانند تب ، ترشح ، علایم تحریکی ادراری و سونوگرافی از ایپیدیدیم می تواند کمک کننده باشد. سایر بیماریهای مشابه شامل هیدروسل ، اسپرماتوسل ، هماتوسل و واریکوسل نیز می تواند مطرح باشد که تمام اینها می بایست در معاینه بالینی مشخص شده و اقدامات تکمیلی انجام شود. در نهایت در صورت شک به تومور بیضه باید بیضه را خارج نموده و تحت معاینه قرار داد، اگر نتوان سرطان را تشخیص داد می بایست بیضه برداشته شود. باید از بیوپسی سوزنی و باز کردن کیسه بیضه جهت دسترسی به بیضه اجتناب ورزید.
    برای بررسی این مورد شما می بایست به یک متخصص جراحی کلیه و مجاری ادراری (اورولوژیست) مراجعه کنید.

4. از راهنمایتان ممنون حتما به متخصص مراجعه خواهم نمود متشکرم

5. با سلام
    آیا راهی وجود ندارد که با توجه به مسائل عمومی خود بیمار تا حدودی تشخیص دهد علائم خاصی.با توجه به عدم رشد توده و بدون درد بودن ممکن است در تولید اسپرم دچار مشکل شوم .اگر سی دی یا کتابی وجود دارد لطفا در مورد نحوه دریافت راهنمایی فرمائید.
    متشکرم

6. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    دوست عزيز تشخيص از راه دور نه علمي است نه عملي (با حضور بيمار و انجام چندين تست هم گاهي تشخيص مشكل است )حتماٌ به پزشك متخصص مراجعه كنيد البته حتماٌ چند تست اوليه مانند آزمايش اسپرم -آلفا فيتو پرو تئن- psa ,....براي شما درخواست خواهد شد و بعد نسبت به درمان وجراحي و بيوپسي اقدام ميشود ولي اول بايد به پزشك مراجعه كنيد.

7. سلام در بیضه من دانه های ریز سفید رنگی وجود دارد که به اندازه دانه های ریز برنج است آیا نشانه بیماری خاصی است ممنون میشم راهنمایی کنید

8. shahab_aae نوشته است: سلام در بیضه من دانه های ریز سفید رنگی وجود دارد که به اندازه دانه های ریز برنج است آیا نشانه بیماری خاصی است ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام،
    بیضه ها که دیده نمی شوند؛ اگر منظورتان کیسه بیضه است، ممکن است مواردی که ذکر کردید ریشه موهایی باشد که روی پوست این ناحیه رویش می کنند. در غیر این صورت بهتر است با یک متخصص اورولوژی مشورت نمایید.

9. سلام من 25ساله مجرد . آلت تناسلي ام كج مايل به چپ است .و بيضه سمت راستي يه خورده از چپيه بزرگتره آيا اين بيماري است در روابط زناشويي تاثير داره يا نه؟ با تشكر از راهنماييتان

10. anvar نوشته است: سلام من 25ساله مجرد . آلت تناسلي ام كج مايل به چپ است .و بيضه سمت راستي يه خورده از چپيه بزرگتره آيا اين بيماري است در روابط زناشويي تاثير داره يا نه؟ با تشكر از راهنماييتان

سلام

بعضی از آقایان در هنگام نعوظ آلتشان به یک سمت ( بالا پایین و چپ و راست ) متمایل می شود و این
    انحراف آلت تا وقتی مانع نزدیکی و خروج منی نشود مشکل محسوب نمی شود و از اینجا کسی نمی تونه به شما بگه آیا مشکلی هست یا نه ؟
    خودتون باید ببینید این انحراف چقدر هست
    ضمنا در بدن هیچ دو عضوی دقیقا اندازه هم نیستند اگر اختلاف بیضه ها کم است مشکل خاصی نیست اما در صورتی که انحراف آلتتون زیاده ، تفاوت سایز بیضه ها زیاده ، در کیسه بیضه درد و گرفتگی و عروق درهم تنیده مشاهده می کنید باید به متخصص اورولوژی = کلیه مجاری ادراری = رجوع کنید

11. wrackful

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من چند وقتی هست پوست بیضه هام پوست پوست میشه و ترک می خوره و زخم میشه و شروع به خارش می کنه نظر آقای دکتر را میخوام بدونم

12. wrackful نوشته است: سلام من چند وقتی هست پوست بیضه هام پوست پوست میشه و ترک می خوره و زخم میشه و شروع به خارش می کنه نظر آقای دکتر را میخوام بدونم

سلام،
    بدون معاینه نمی توان علت را مشخص نمود؛ اما احتمال بیماری پوستی وجود دارد و بهتر است برای معاینه به پزشک مراجعه نمایید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  13. سلام...

منم توی کیسه بیضم،نزدیک به بیضه چپم،احساس میکنم یک توده چربی مانند وجود داره که بصورت رشته های تا داخل مثانه کشیده شده.ولی هیچگونه درد و یا علائم نگران کننده ای ندارم.میخواستم بپرسم میتونه برام مشکل ایجاد کنه در روابط زناشویی؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید