شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

افتادگی دریچه میترال

1. سلام
    برای افرادی که افتادگی دریچه میترال دارند ودریچه شل شده چه درمانی وجود دارد فقط قرص پروپرانول باید استفاده کنند ؟ اگر درمان دیگری ویا عمل جراحی دارد ممنون میشوم توضیحاتی بفرمایید.چه عواملی باعث تشدید این بیماری میشوند.
    با تشکر

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  2. hasty نوشته است: سلام
    برای افرادی که افتادگی دریچه میترال دارند ودریچه شل شده چه درمانی وجود دارد فقط قرص پروپرانول باید استفاده کنند ؟ اگر درمان دیگری ویا عمل جراحی دارد ممنون میشوم توضیحاتی بفرمایید.چه عواملی باعث تشدید این بیماری میشوند.
    با تشکر

سلام ،
    افتادگی ( پرولاپس ) دریچه میترال (MVP) بیماری است که علت آن در اکثر موارد ناشناخته می باشد و در بقیه موارد به دنبال برخی بیماریهای بافت همبند ( سندرم مارفان ، اهلرز دانلوس و ... ) ، تب روماتیسمی حاد ، بیماری ایسکمیک قلب و ... ایجاد می شود . MVP بیشتر در خانمها و در طیف سنی 30-14 سال دیده می شود . دسته دیگر بیماران مردان بالای 50 سال هستند . اکثر بیماران «بدون علامت» می باشند . سایر بیماران ممکن است اختلال ریتم قلب ، تپش قلب و درد قفسه سینه ( درد طولانی ، زیر جناغ و غیر مرتبط با فعالیت ) را تجربه کنند. نوار قلبی غالبا طبیعی است . اکوکاردیوگرافی در نشان دادن بیماری مفید می باشد .
    درمان :
    1 – اطمینان دادن به بیماران بدون علامت .
    2 – پیشگیری با آنتی بیوتیک در بیمارانی که علت بیماری عفونی بوده است .
    3 – بتا بلوکرها ( مثل پروپرانولول ) جهت درمان درد قفسه سینه .
    4 – ترمیم و ندرتا تعویض دریچه در صورتی که بیمار به طور همزمان دچار نارسایی دریچه میترال هم باشد .
    5 – داروی ضد آریتمی در صورت وجود اختلالات ریتم قلب.

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  3. سلام
    اقای دکتر یکی از دوستانم که 20 ساله دچار این مشکل شده می خواستم بدونم احتیاجی هست هر چند وقت یک بار اکوکاردیوگرافی انجام دهند . و منظورتان از نارسایی دریچه میترال چیست با افتادگی دریچه تفاوتی دارد که احتیاج به تعویض دریچه دارد. و برای تپش قلب هم پروپرانول باید استفاده کنند.
    باتشکر

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. hasty نوشته است: سلام
    اقای دکتر یکی از دوستانم که 20 ساله دچار این مشکل شده می خواستم بدونم احتیاجی هست هر چند وقت یک بار اکوکاردیوگرافی انجام دهند . و منظورتان از نارسایی دریچه میترال چیست با افتادگی دریچه تفاوتی دارد که احتیاج به تعویض دریچه دارد. و برای تپش قلب هم پروپرانول باید استفاده کنند.
    باتشکر

سلام ،
    بله ، نارسایی با افتادگی متفاوت است . نارسایی با علایمی مانند خستگی ، تنگی نفس به دنبال فعالیت همراه می باشد . در صورتی که پزشک معالج احتمال پیشرفت این عارضه را بدهد به طور دوره ای ( با نظر پزشک ) جهت بررسی احتمال پیشرفت اکوکاردیوگرافی انجام می شود . در غیر این صورت ( عدم تشدید علایم افتادگی یا وجود علایم نارسایی ) اقدامی لازم نیست . برای تپش قلب هم استفاده از پروپرانولول مفید می باشد .

5. rebeka

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ببخشید آقای دکتر یه خورده تکراری میشه
    من وقتی ورزش میکنم مخصوصا تند راه رفتن و یا دویدن و وقتی عصبی میشم قفسه سینم درد میگیره گاهی با تپش قلب همراه و گاهی با دست درد های خیلی شدید که انگار دستم از درد بی حس میشه و نمیتونم تکونش بدم . آیا این ربطی به افتادگی دریچه میترال داره . میشه بگین چکار باید بکنم ؟
    در ضمن من 21 سالمه . و خیلی هم عصبی هستم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. rebeka نوشته است: ببخشید آقای دکتر یه خورده تکراری میشه
    من وقتی ورزش میکنم مخصوصا تند راه رفتن و یا دویدن و وقتی عصبی میشم قفسه سینم درد میگیره گاهی با تپش قلب همراه و گاهی با دست درد های خیلی شدید که انگار دستم از درد بی حس میشه و نمیتونم تکونش بدم . آیا این ربطی به افتادگی دریچه میترال داره . میشه بگین چکار باید بکنم ؟
    در ضمن من 21 سالمه . و خیلی هم عصبی هستم

سلام،
    بعید به نظر می رسد که مشکل قلبی وجود داشته باشد، علایمی که ذکر نمودید معمولا در حالت استرس و عصبانیت به دلیل فعال شدن سیستم سمپاتیک بدن بروز می کند. بهترین توصیه کاهش میزان استرس و عصبانیت می باشد.

7. rebeka

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون آقای دکتر خیالم راحت شد . در مورد ورزش هم همینطوره ؟
    آخه من ورزشهای رزمی انجام میدم و در حال ورزش هم قفسه سینم درد میگیره

8. جناب اقای دکتر خسته نباشید با سلام خانم من هفته اخر تریمستر اول بارداریش هست متاسفانه 3روز پیش به انفولانزای شدیدی مبتلا شد وتب بالای 38-39درجه داشت و1روزبعد که به دکتر مراجعه کریم قرصهای استامینوفن ساده +امپی سیلین+شربت دیفن هیرامین تجویز کردند .میخواستم بدونم 1-اون مدت یک روزتب بر روی جنین تاثیر سویی نداشته یا که داشته ؟2-ایا این داروها تاثیر بدی روی جنین ندارند؟در ضمن ایشون یه سقط قبلی داشتن واستراحت مطلق هم هستند .با تشکر مجدد به خاطر این سایت مفید رامین

9. raminxp نوشته است: جناب اقای دکتر خسته نباشید با سلام خانم من هفته اخر تریمستر اول بارداریش هست متاسفانه 3روز پیش به انفولانزای شدیدی مبتلا شد وتب بالای 38-39درجه داشت و1روزبعد که به دکتر مراجعه کریم قرصهای استامینوفن ساده +امپی سیلین+شربت دیفن هیرامین تجویز کردند .میخواستم بدونم 1-اون مدت یک روزتب بر روی جنین تاثیر سویی نداشته یا که داشته ؟2-ایا این داروها تاثیر بدی روی جنین ندارند؟در ضمن ایشون یه سقط قبلی داشتن واستراحت مطلق هم هستند .با تشکر مجدد به خاطر این سایت مفید رامین

سلام،
    جای نگرانی وجود ندارد، داروهای تجویز شده مشکلی برای جنین نخواهند داشت.

10. سلام جناب دکتر
    من مشکل پرولاپس دارم و علایمی مانند تنگی نفس و درد قفسه سینه و ضربان نامنظم و تپش قلب مخصوصا هنگام خوابیدن و خستگی سریع و همچنین سوزش گلو هنگام فعالیت
    آیا من نارسایی دارم یا خیر؟

11. در ضمن آیا با اکو یا آزمایش دیگری می توان نارسایی را اثبات کرد یا فقط از روی علایم می توان متوجه شد؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. hamedanger نوشته است: سلام جناب دکتر
    من مشکل پرولاپس دارم و علایمی مانند تنگی نفس و درد قفسه سینه و ضربان نامنظم و تپش قلب مخصوصا هنگام خوابیدن و خستگی سریع و همچنین سوزش گلو هنگام فعالیت
    آیا من نارسایی دارم یا خیر؟

سلام،
    تنها با علایم بالینی نمی توان تشخیص دقیق داد و شما می بایست توسط متخصص قلب معاینه شوید تا با گوش دادن به صداهای قلبی و در صورت نیاز اقدامات پاراکلینیک تشخیص درست داده شود.

13. سلام دکتر
    اقای دکتر من مدتی است که متوجه شده ام که پرولاپس دریچه میترال دارم.طبق گفته پزشک این بیماری جدی نیست وگاهی حتی به هیچ داروی خاصی نیاز نیست.اما من بیشتر اوقات احساس درد مبهمی در قفسه سینه دارم و برایم پروپرانول تجویز کرده اند.
    از کجا متوجه پیشرفت شلی دریچه شوم؟و ایا میتوان مصرف دارو را قطع کرد؟
    با تشکر.

14. jadid نوشته است: سلام دکتر
    اقای دکتر من مدتی است که متوجه شده ام که پرولاپس دریچه میترال دارم.طبق گفته پزشک این بیماری جدی نیست وگاهی حتی به هیچ داروی خاصی نیاز نیست.اما من بیشتر اوقات احساس درد مبهمی در قفسه سینه دارم و برایم پروپرانول تجویز کرده اند.
    از کجا متوجه پیشرفت شلی دریچه شوم؟و ایا میتوان مصرف دارو را قطع کرد؟
    با تشکر.

سلام،
    همانطور که همکار محترم هم به شما گفته اند اصلا جای نگرانی نیست و این حالت در بسیاری از افراد وجود دارد و حتی بسیاری هم تا آخر عمر متوجه آن نمی شوند. داروی تجویزی را به طور منظم مصرف کنید. برای معاینه های دوره ای به پزشک خود مراجعه نمایید. در صورتی که نیاز باشد با استفاده از اکوکاردیوگرافی می توانند دریچه شما را ارزیابی کنند.

15. از پاسخ شما متشکرم
    ولی به تازگی گاهی احساس تنگی نفس همراه با سردرد میکنم و وقتی پس از مدتی نشستن از جا بلند میشوم سرم گیج میرود و ضربانم به سرعت بالا میرود.
    این حالت به خصوص بعد از خواب و هنگام برخاستن از بستر برایم پیش میاید.
    ایا ممکن است فشار خون داشته باشم؟چون دو سه بار در حالت استراحت فشارم بالای 130 و حتی 150 mmhg بوده است.
    چطور مطمئن شوم فشار دارم یا نه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید