شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اسهال شیر خواران

1. سلام.من در مالزی درس میخونم.دختر 6 ماهه ام شیر خودم رو میخوره.از سه هفته قبل غذای کمکی شروع کردم.از هفته قبل روزی 5تا6 بار شکمش کار میکنه.3روزه غذای کمکی رو قطع کردم.تب نداره.بی حالی و کم ابی هم نداره.اجابت مزاجش با زور زدن زیاد.دفع گاز .بلغمی وتکه های خیلی کوچک و خیلی کم سبز مایل به سیاه است.شیر خودم و لعاب برنج بهش میدم.تهوع و استفراغ نداره.قبلا روزی یک بار یا یک روز در میان شکمش کار میکرد.

2. دوست  گلم  سلام  
    در  امور   تحصیلی  موفق  باشی.
    من  از روی  تجربه  مادرانه خودم برایت  می  گویم.
    معمولا  کار  کردن  شکم  نوزادان از  1  بار  تا 12  بار در  روز  کاملا  طبیعیه  دختر خودم  از  نوع  12  تایی  بود.  و من  همه  اش  در  حمام  بودم  که   او  را  بشویم.
    چرا  غذای کمکی  اش  را  قطع  کردی  او  نیاز داره  اگر فکر میکنی  از غذایش  است  نوع  غذایش  را   عوض  کن.
    اینم  بگم دختر من  در  20 روزگی  به  مدت 3  هفته شکمش  اصلا  کار نکرد  میدونم  از  تعجب  خشکت زده اما  من  در   کتاب   خوبی  خوانده بودم  که گفته  بود اگر  دفع با  زور گریه و  سرخ  شدن  نوزاد  نباشه  مهم  نیست و  یبوست  هم  نیست.
    یک  راهنمایی  کوچک  میوتنم  بشما بکنم  که  تغذیه  مادر  کاملا  روی  شیرش تاثیر میگذاره  و  شیر  هم  روی  مادر  حتی  معمولا  حالت  دفع  کودک  مثل مادر  هست    یعنی ممکنه الان  شما هم  این مشکل  را  داشته  باشید.
    راستشو  بخواهی  نفهمیدم  که  کودکت اسهال  خفیف  داره یا  یبوست  اما  حدس  میزنم رودل  کرده.   اگر  کودکت وقتی  خوابه با  انجام  رفلکس   حرکتی  یعنی  جمع  کردن  دست و  پاهایش  از خواب  میپرد ولی  معمولا بیدار  نمیشود  و  دوباره میخوابد  احتمالا  رودل کرده.
    گاهی اوقات  هم  با  تب  همراه  که  میگی  کودک  شما  تب  نداره و حالت اسهال هم بهمراه داره. ولی  من  فکر  مینکم رودل کرده.
    در  هر حال  خوراک  خودتم  تغییر  بده  فعلا  غذای  کودکتو  کمی  سبک  کن  ولی بهش بده گرسنش نگذار.
    اما  برای  رفع  رودلنمیدونم  انجا  عرق نعنا داحت  گیرت  میاد  کمی  بهش  بده  یا  روغن  زیتون  رو  دلش  بمال  و  دلشو  ماساژ بده.
    عزیزم  این  خوددوامنی  من  بود  تا  دکتر چه  دستوری  بفرمایند.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. مثل  اینکه  چند جا غلط املایی داشتم
    تغذیه مادر روی شیرش تاثیر داره و شیرش روی کودکش تاثیر میگذاره.
    موفق  باشی

4. ldnlame نوشته است: سلام.من در مالزی درس میخونم.دختر 6 ماهه ام شیر خودم رو میخوره.از سه هفته قبل غذای کمکی شروع کردم.از هفته قبل روزی 5تا6 بار شکمش کار میکنه.3روزه غذای کمکی رو قطع کردم.تب نداره.بی حالی و کم ابی هم نداره.اجابت مزاجش با زور زدن زیاد.دفع گاز .بلغمی وتکه های خیلی کوچک و خیلی کم سبز مایل به سیاه است.شیر خودم و لعاب برنج بهش میدم.تهوع و استفراغ نداره.قبلا روزی یک بار یا یک روز در میان شکمش کار میکرد.

یکی از عوارض زودشروع کردن غذای کمکی اسهال است و البته بنظر نمی رسه شما زود شروع کرده باشید اما در مورد اسهال نوزادان به مقاله زیر توجه کنید

چطور مي توانم بفهمم كه كودك دچار اسهال شده است؟
    اگر مدفوع كودك گاه و بيگاه شل باشد نگراني ندارد ولي اگر حركات روده كودك ناگهان تغيير كند – يعني بيشتر از حد طبيعي دفع مدفوع داشته باشد و مدفوع شل تر و آبكي تر باشد – او به اسهال مبتلا شده است.
    ممكن است نوزاد حدود 10 بار در روز دفع مدفوع داشته باشد و كودكي كه بزرگتر است معمولا به مراتب كمتر و شايد چند بار در روز تا يك يا دو بار در هفته مدفوع كند. (به عبارت ديگر شما بايد حالت طبيعي فرزندتان را بشناسيد).
    مدفوع طبيعي در نوزادي كه با شير مادر تغذيه مي شود و هنوز از مواد جامد استفاده نمي كند معمولا زرد رنگ است و قوامي نرم يا آبكي دارد كه در آن دَلَمه يا تكه هايي مثل شير بريده شده ديده مي شود. بسياري از والدين معتقدند كه اين نوع مدفوع اوليه بوئي شبيه به شير و كره دارد. از آنجا كه قوام و رنگ مدفوع بر حسب نوع تغذيه و يا آنچه در شير شما وجود دارد تغيير مي كند، معمولا اگر مشكلي وجود داشته باشد بيني شما هشدار خواهد داد! كودكي كه از شير خشك تغذيه مي كند معمولا يك بار يا بيشتر در روز دفع دارد و مدفوع او به رنگ زرد يا تيره است و قوامي شبيه به كره بادام زميني دارد. بوي آن ملايم اما كمي تندتر از موفوع نوزاد شيرمادرخواراست.
    وقتي كودك مصرف جامدات را آغاز مي كند مدفوع او سفت تر مي شود و قوام آن بيشتر به نوع تغذيه وي بستگي خواهد داشت، همچنين بوي مدفوع از سابق بيشتر خواهد شد. اگر مدفوع كودكي كه از جامدات تغذيه مي كند مجددا آبكي شود ممكن است به اسهال دچار شده باشد، اسهال گاهي داراي بوي تعفن است.
    موارد شديد اسهال حتي بي خيال ترين والدين را نيز نگران مي سازند. اغلب اوقات جاي نگراني نيست چراكه يك اسهال خفيف و بدون كاهش آب بدن، جان كودك را در مخاطره نمي افكند. اگر كودك بيماري ديگري ندارد و به اندازه كافي مايعات دريافت مي كند احتمالا اسهال در عرض چند روز بر طرف خواهد شد.
    چه عواملي موجب اسهال مي شوند؟
    ممكن است اسهال در اثر عوامل ويروسي يا باكتري ايجاد شده باشد. ممكن است اسهال به علت عامل انگلي، مصرف يك دوره آنتي بيوتيك يا آلرژي نسبت به شير يا يك نوع ماده غذايي و در بچه هاي بزرگتر به علت نوشيدن بيش از حد آب ميوه ايجاد شود.
    گاستر و انتريت
    گاستروانتريت كه اغلب به نام انفلوآنزاي روده اي نيز ناميده مي شود التهاب معده و روده است كه در كودكان خردسال و بزرگسالان اسهال ايجاد مي كند. اين بيماري شايع است؛ ويروسهاي متعددي مي توانند عامل آن باشند كه شايعترين آنها روتا ويروس ها هستند و تقريبا عامل اكثر اسهال هاي منجر به بستري شدن خردسالان مي باشند. اگر كودك شما دچار اسهال توام با كرامپ هاي شكمي، استفراغ و تب خفيف شده است احتمالا اسهال او نوعي گاستروانتريت است. بخاطر داشته باشيد كه اگر كودك به اندازه كافي غذا نمي خورد و مايعات نمي نوشد، احتمال دارد كه آب زيادي از دست بدهد.
    عفونت باكتريائي
    اسهال شديد – با يا بدون استفراغ – همراه با كرامپ هاي شكمي، خون در مدفوع و تب ممكن است به علت ويروس يا يك نوع باكتري به نام اشرشياكولي و يا به علت سالمونلا باشد. بعضي از اين عفونت ها خود به خود درمان مي شوند ولي برخي ديگر نظير اسهال به علت اشريشياكولي كه در گوشت هاي نيمه پخته يافت مي شوند، ممكن است بسيار جدي باشند. بنابراين اگر كودك شما داراي اين علائم است او را نزد پزشك ببريد. پزشك او را معاينه مي كند و احتمالا كشت مدفوع در خواست خواهد كرد.
    انگل ها
    عفونت هاي انگلي نيز مي توانند اسهال ايجاد كنند. نظير ژيارديازيس كه در اثر يك انگل ميكروسكوپي كه در روده زندگي مي كند بوجود مي آيد. انگل ها براحتي در جوامعي كه زندگي هاي دسته جمعي وجود دارد انتشار مي يابند و درمان آن شامل داروهاي خاصي است. رعايت بهداشت – نظير شستشوي مكرر دست ها پس از تعويض پوشك – بهترين راه پيشگيري از انتشار عفونت است.
    آنتي بيوتيك ها
    اگر كودك شما در جريان مصرف يك دوره آنتي بيوتيك يا پس از آن به اسهال مبتلا شده است ممكن است اسهال او مربوط به دارو باشد. موضوع را با پزشك در ميان بگذاريد؛ شايد داروي ديگري را جايگزين آن كرده و داروئي نيز براي اسهال تجويز كند.
    عوامل تغذيه اي
    مصرف زياد آب ميوه ( بخصوص آب ميوه هاي محتوي سوربيتول و مقادير زياد فروكتوز ) يا نوشيدن بيش از حد نوشيدني هاي شيرين وضعيت شكم كودك را به هم مي زند و موجب دفع بيش از حد مدفوع مي شود. قطع مصرف بايد مشكل را در عرض يك هفته بر طرف سازد. متخصصين توصيه مي كنند كه قبل از 6 ماهگي به كودك آب ميوه ندهيد و پس از آن هم بيش از 120 تا 160 سي سي در روز به او ندهيد. شير خشك هايي كه با ميزان ناصحيح آب مخلوط شده است نيز مي توانند موجب اسهال شوند بنابراين دقت كنيد كه هنگام آماده كردن شير ميزان آب مخلوط شده با شير خشك صحيح باشد.
    آلرژي نسبت به شير
    آلرژي نسبت به شير نادر است ولي مي تواند باعث اسهال و گاهي استفراغ شود. اگر كودك شما به شير آلرژي دارد ممكن است علائم آن از چند دقيقه تا چند ساعت پس از شير خشك تهيه شده از شير گاو و يا غذاهاي حاوي فرآورده هاي لبني (پس از شروع مصرف غذاهاي جامد) ظاهر شود. اگر شما مشكوك هستيد كه اسهال كودك به شير مربوط است در اين باره با پزشك او مشورت كنيد.
    چگونه مي توان اسهال را درمان كرد؟
    اسهال مي تواند باعث كاهش آب بدن كودك شده وي را روانه بيمارستان كند. بنابراين اولين اقدام بايد دادن مايعات كافي به كودك باشد. با وجود آنكه اسهال اگر به درستي درمان شود به ندرت يك بيماري جدي محسوب مي شود، همزماني آن با استفراغ ممكن است اوضاع را خرابتر كند. بهترين راه اين است كه تغذيه وي را با شير خشك يا شير مادر ادامه دهيد. اگر كودك نمي تواند شير را در دستگاه گوارش نگه دارد با پزشك او تماس بگيريد. پزشك ممكن است محلول الكتروليت مخصوص كودكان (مثل ORS) تجويز كند كه بصورت پودر يا محلول در داروخانه ها موجودند و ممكن است با طعم هاي مختلف با بازار عرضه شوند.اكثر كودكان براحتي آنها را مي نوشند و تحمل گوارشي اين قبيل محلول ها معمولا بهتر از شير مادر يا شير خشك است.
    از مصرف مايعات شيرين مانند آب قند و آب ميوه رقيق نشده بپرهيزيد؛ نوشيدني هايي كه حاوي قند فراوانند موجب جذب مايع به داخل روده ها و تشديد اسهال مي شوند. از مصرف خود سرانه و بدون تجويز داروهاي ضد اسهال نيز اجتناب كنيد.
    اگر مصرف مواد غذايي جامد را قبل از ابتلا به اسهال شروع كرده ايد مي توانيد آن را ادامه دهيد. مصرف هر نوع مواد غذايي متشكل از كربو هيدرات هاي مركب نظير برنج، گندم، سيب زميني، نان و غلات كودكان و هم چنين مصرف گوشت بدون چربي، ماست، ميوه جات و سبزيجات بي ضرر است. (اگر كودك موقتا ميل به خوردن ندارد، تا وقتي آب بدن او كم نشده است نگران نباشيد؛ اشتها ظرف يك يا دو روز باز خواهد گشت).
    مطالعات نشان داده اند كه كشت هاي باكتريائي زنده كه در ماست وجود دارد يكي از راه هاي بي خطر و مؤثر كاهش شدت و مدت اسهال است. اين يكي از راه هاي ساده درمان اسهال است بخصوص اگر كودك شما از طعم ماست لذت مي برد.
    اگر كودك در هر نوبت اسهال احساس ناراحتي مي كند او را در آغوش بگيرد و سعي كنيد او را آرام سازيد. پس از هر بار اسهال او را خشك كنيد و به آرامي از كرم هاي مخصوص يا اكسيد دو زينك استفاده كنيد زيرا اسهال شل و آبكي پوست را تحريك مي كنند.
    چه موقع بايد به پزشك مراجعه كرد؟
    اگر كودك كوچكتر از سه ماهه به اسهال مبتلا شود بايد به پزشك مراجعه كنيد. در كودكان بيش از سه ماه در صورت پيدايش يكي از علائم زير همراه با اسهال حتما به پزشك مراجعه كنيد:

• استفراغ
    • علائم كاهش آب بدن نظير خشكي دهان و عدم خيس كردن پوشك به مدت 6 تا 8 ساعت يا بيشتر
    • وجود خون در مدفوع يا مدفوع سياه
    • تب شديد (بيش از 3/38 درجه سانتيگراد براي كودكان بين 3 تا 6 ماهه و 4/39 درجه سانتيگراد براي كودكان بيش از 6 ماه)
    • بي اشتهايي
    چگونه مي توان از وخيم شدن حال كودك هنگام اسهال جلوگيري كرد؟
    بر حسب علت اسهال پيشنهادات بالا را بكار گيريد. مثلا در اسهال هاي عفوني شستشوي مكرر دست ها بهترين راه دفاعي است. ميكروارگانيسم هايي كه موجب اسهال مي شوند براحتي از دست به دهان مي رسند ( كودك شما مي تواند از به دهان بردن انگشتان پس از لمس اسباب بازي يا ساير اشيا كه قبلا به مدفوع آلوده كودك ديگري آغشته شده بودند دچار اسهال شود). بنابراين دستها را بعد از تماس با پوشك يا بردن كودك به دستشوئي به طور كامل حداقل به مدت 15 ثانيه با صابون بشوئيد. (نيازي به صابون ضد باكتريايي نيست). ميوه جات و سبزيجات را نيز قبل از مصرف به طور كامل بشوئيد زيرا باكتري هاي مضر مي توانند از اين راه نيز انتقال يابند.

منبع : http://ninisite.com

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. سلام پسر من محمد توی هفت ماه هست سه روز قبل هنگام دفع مدفوع یک کمی هم خون اومد با مدفوعش مدفوعش خیلیییی خیلی سفت بود دو روز قبل هم شکمش کار نکرد دیروز غروب بعد از کلی زور زدن کمی مدفوع دفع کرد که اونم خیلی سفت بود و امروز صبح کلی گریه و بی قراری کرد دست به شکمش که زدم خیلی سفت شده بود بعد از کلی گریه و دادن نبات و آب مدفوع خیلی سفتی بیرون اومد نمیدونم چیکار کنم داشتم سکته می کردم طفلی زمان دفع مدفوع خیلی زور میزد و گریه میکرد آخه تا حالا سابقه نداشت اینجوری بشه نمیدونم به خاطر اینه که غذا میخوره یا علت دیگه ای داره لطفا هر چه سریعتر راهنماییم کنید ممنون میشم

6. fatila نوشته است: سلام پسر من محمد توی هفت ماه هست سه روز قبل هنگام دفع مدفوع یک کمی هم خون اومد با مدفوعش مدفوعش خیلیییی خیلی سفت بود دو روز قبل هم شکمش کار نکرد دیروز غروب بعد از کلی زور زدن کمی مدفوع دفع کرد که اونم خیلی سفت بود و امروز صبح کلی گریه و بی قراری کرد دست به شکمش که زدم خیلی سفت شده بود بعد از کلی گریه و دادن نبات و آب مدفوع خیلی سفتی بیرون اومد نمیدونم چیکار کنم داشتم سکته می کردم طفلی زمان دفع مدفوع خیلی زور میزد و گریه میکرد آخه تا حالا سابقه نداشت اینجوری بشه نمیدونم به خاطر اینه که غذا میخوره یا علت دیگه ای داره لطفا هر چه سریعتر راهنماییم کنید ممنون میشم

سلام

یبوست در نوزادان شیوع نسبتا بالایی داره و گاهی این یبوست به شقاق مقعد و خونریزی هم می انجامد که در صورت درمان مشکل حل خواهد شد .
    برای اصلاح این وضع بالا بردن مصرف مایعات کودک ، چرب نگهداشتن مخاط مقعد بوسیله گوش پاک کن توسط پماد و کرمی مناسب ، و در صورتیکه سن نوزاد از 6 ماه بیشتر است استفاده از آب گلابی و شربت انجیر که به اسم فيژان در داروخانه ها هست و ... بسیار مفید خواهد بود .

در نهایت این دستور ها کلی هستند و صد در صد شما یابد با نظر پزشک از این روشها استفاده کنید .

7. fatila نوشته است: سلام پسر من محمد توی هفت ماه هست سه روز قبل هنگام دفع مدفوع یک کمی هم خون اومد با مدفوعش مدفوعش خیلیییی خیلی سفت بود دو روز قبل هم شکمش کار نکرد دیروز غروب بعد از کلی زور زدن کمی مدفوع دفع کرد که اونم خیلی سفت بود و امروز صبح کلی گریه و بی قراری کرد دست به شکمش که زدم خیلی سفت شده بود بعد از کلی گریه و دادن نبات و آب مدفوع خیلی سفتی بیرون اومد نمیدونم چیکار کنم داشتم سکته می کردم طفلی زمان دفع مدفوع خیلی زور میزد و گریه میکرد آخه تا حالا سابقه نداشت اینجوری بشه نمیدونم به خاطر اینه که غذا میخوره یا علت دیگه ای داره لطفا هر چه سریعتر راهنماییم کنید ممنون میشم

با سلام
    دوست عزیز با این تفاسیر کوچولوی شما یبوست شده اول از همه بهتر است به دکتر مراجعه کنید اما خوب راه های ساده برای درمانش اینه که اگر خودتون بهش هنوز شیر میدهید الو مصرف کنید حتی الوهای خشک شده را بخیسانید و بخورید و نیز شیر سرد بنوشید اینها روی شیرتون تاثیر میذاره و به کودک کمک میکنه
    سوپ میل کنید اینها باعث میشه شیر مادر  حالت یبوست کودک را رفع کند
    راه دیگه اینه که کودک را در وان با اب ولرم برای مدتی نگه دارید تا مقعدش کمی نرم بشه و راحت تر عمل دفع صورت بگیره چند بار در روز به عنوان اب بازی این کارو بکنید مخصوص زمانی که داره زور میزنه یا بی قراری میکنه
    مقعدشو  کرم های ویتامینه آ-د  بمالید
    اگر خیلی خیلی یبوست کمی خیلی کم روغن زیتون بدهید البته برای کودک شما میتونه خیلی مسهل هم باشه
    اما نگذارید این مشکلش ادامه پیدا کنه درمانش ساده است زود با ویزیت دکتر مشکل حله

8. با عرض سلام و خسته نباشید ممنونم بخاطر پاسخ به مشکل پسر من راستش دیروز کمی آب گلابی تازه بهش دادم که از دیروز شکمش خیلی خوب کار میکنه و نمیدونم اینکه قبلا کمی خون همراه با مدفوعش اومده مشکلی برای مقعدش پیش نمیاره ؟من همیشه پاهای پسرم رو بعد از هر بار دفع مدفوع مشورم و با آ.د چرب میکنم آیا برای اون آسیبی که به مقعدش وارد شده چرب کردن مقعد با ویتامین آ.د کافی هست؟ممنونم

9. fatila نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید ممنونم بخاطر پاسخ به مشکل پسر من راستش دیروز کمی آب گلابی تازه بهش دادم که از دیروز شکمش خیلی خوب کار میکنه و نمیدونم اینکه قبلا کمی خون همراه با مدفوعش اومده مشکلی برای مقعدش پیش نمیاره ؟من همیشه پاهای پسرم رو بعد از هر بار دفع مدفوع مشورم و با آ.د چرب میکنم آیا برای اون آسیبی که به مقعدش وارد شده چرب کردن مقعد با ویتامین آ.د کافی هست؟ممنونم

با سلام
    دوست عزیز دلیل خون در مدفوع کودکتون حتما به علت زخم شدن دیواره وقعد بوده که با چرب کردن و جلوگیری از یبوست دوباره زخمش خوب میشه و مشکلی نداره اگر دوباره خون ندیدی که معلومه خوب شده و نگذار باز این مشکل پیش بیاد
    من فکر میکنم این چرب کردن و موندن در اب ولرم که خیلی کم نمک توش حل کرده باشید کافیه
    شما بهتیرن کارو میکنید ادامه بدید
    در ضمن کوچولوتونم ببوسید خدا براتون نگهش داره بچه این سنی خیلی نازه

10. fatila نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید ممنونم بخاطر پاسخ به مشکل پسر من راستش دیروز کمی آب گلابی تازه بهش دادم که از دیروز شکمش خیلی خوب کار میکنه و نمیدونم اینکه قبلا کمی خون همراه با مدفوعش اومده مشکلی برای مقعدش پیش نمیاره ؟من همیشه پاهای پسرم رو بعد از هر بار دفع مدفوع مشورم و با آ.د چرب میکنم آیا برای اون آسیبی که به مقعدش وارد شده چرب کردن مقعد با ویتامین آ.د کافی هست؟ممنونم

سلام
    واقعا این آب گلابی خیلی موثره . فقط زیاده روی نکنید چون اسهال هم به هیچوجه برای نوزاد خوب نیست
    در مورد شقاق هم . بدن نوزاد واقعا در ترمیم بافتش خیلی قدرتمند هست و اگر این خونریزی تکرار نشد مشکلی نیست
    در مورد چرب کردن هم خب خیلی از دکترا پماد آ +د رو توصیه می کنند اما من شخصا با توجه به بوی نفتی که این محصوله وحشتناک میده احساس می کنم شاید برای نوزاد مناسب نباشه ( کلا من با پماد آ.د خوب نیستم )
    شاید از روغن های مخصوص بچه استفاده کنید بهتر باشه . با گوش پاک کنن به مقعد بمالیدش و البته بهداشتم حتما رعایت می کنید ...

11. سلام و خسته نباشيد
    پسر من الان چهار ماه و 12 روزش است كه از چهار ماهگي شروع به خوردن غذاي كمكي كرده ( فرني و حريره بادام) بعد از شش روز دچار اسهال شد لازم به ذكره كه شير خشك مي خوره و فقط سه ماه نيم از شير من هم به همراه شير خشك تغديه مي‌كرد الان فقط شيرخشك هومانا مي‌خوره، قبلاً يك روز در ميان بيرون روي داشت و بعضي مواقع هم ديرتر،‌ الان حدود يك هفته است كه اسهال شده ( حالت بلغمي داره) و شبها در خواب با تكانهاي شديد پا و حركت همراه مي شه كه بعدش بيرون مي‌ره و شكمش راحت ميشه ،‌تب و استفراغ نداشته اما از روزي كه اسهال شد غذاي كمكي حذف شده و دكترش گفت شير خشكش را رقيق كنم بصورت يك پيمانه در 45 سي سي آب اما هنوز خوب نشده و معمولا روزي 4 الي 5 بار بيرون روي داره . البته من توضيحات دكتر را خوندم ولي باز هم نگران هستم كه نكنه عفوني شده باشه آيا نياز به كشت مدفوع داره ؟ و اينكه بعضي ‌ها مي گن هويچ را آبپز كرده و صاف شده بصورت رقيق بهش بدم آيا اين كار درسته؟

12. radvin نوشته است: سلام و خسته نباشيد
    پسر من الان چهار ماه و 12 روزش است كه از چهار ماهگي شروع به خوردن غذاي كمكي كرده ( فرني و حريره بادام) بعد از شش روز دچار اسهال شد لازم به ذكره كه شير خشك مي خوره و فقط سه ماه نيم از شير من هم به همراه شير خشك تغديه مي‌كرد الان فقط شيرخشك هومانا مي‌خوره، قبلاً يك روز در ميان بيرون روي داشت و بعضي مواقع هم ديرتر،‌ الان حدود يك هفته است كه اسهال شده ( حالت بلغمي داره) و شبها در خواب با تكانهاي شديد پا و حركت همراه مي شه كه بعدش بيرون مي‌ره و شكمش راحت ميشه ،‌تب و استفراغ نداشته اما از روزي كه اسهال شد غذاي كمكي حذف شده و دكترش گفت شير خشكش را رقيق كنم بصورت يك پيمانه در 45 سي سي آب اما هنوز خوب نشده و معمولا روزي 4 الي 5 بار بيرون روي داره . البته من توضيحات دكتر را خوندم ولي باز هم نگران هستم كه نكنه عفوني شده باشه آيا نياز به كشت مدفوع داره ؟ و اينكه بعضي ‌ها مي گن هويچ را آبپز كرده و صاف شده بصورت رقيق بهش بدم آيا اين كار درسته؟

سلام،
    دفع مدفوع در کودکان ممکن است متفاوت باشد و از یک بار در روز تا هر بار به دنبال تغذیه باشد؛ با توجه به اینکه پزشک کودک را معاینه کرده است اگر مشکوک به عوامل عفونی بود حتما اقدامات لازم تشخیص را انجام می داد. در 6 ماه اول توصیه شده که کودک فقط از شیر مادر استفاده کند و حتی به آب هم نیاز ندارد؛ با این حال با توجه به وضعیت شما توصیه های پزشکتان را ادامه دهید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید