شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

.روش های پیشگیری از بارداری

1. با سلام.من تقریبا اطلاعات کاملی راجع به انواع روش های جلوگیری از بارداری دارم(معرفی روش- انجام روش -معایب -مزایا- عوارض -و میزان اثر).اگه کسی راجع به روش خاصی میخواد اطلاع کسب کنه همین جا (نه پیام خصوصی)بگه من با ذکر منبع توضیح میدم.لیست روش های پیشگیری از بارداری:1-نزدیکی منقطع   2-متدریتمیک(دوره امن یا متد تقویمی)   3-قرص های ضد بارداری خوراکی   4-آمپول های ضد بارداری    5-نورپلانت(کپسول های کاشتنی زیر پوست)   6-حلقه های واژینال    7-چسب های ضد بارداری     8-کاندوم      9-دیافراگم مهبلی     10-کلاهک دهانه زهدان   11-اسفنج مهبلی    12-آی یو دی(وسیله داخل رحمی)     13-استفاده از مواد شیمیایی اسپرم کش (مکمل ها)     14- روش های اورژانسی یا اضطراری     15-سترون سازی(بستن لوله ها در زنان و مردان)    16-روش های نوین پیشگیری از بارداری(اغلب در مراحل آزمایشی بوده)...البته راجع به اینکه بعضی روش ها در ایران انجام میشه یا نه اطلاع ندارم.....امیدوارم بتونم به هم وطنام کمکی کرده باشم.                                  

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام ممنون میشم اگه در مورد همه این روشها به من اطلاعات بدین.من تحقیقم در مورد روشهای جلوگیری از بارداریه.

3. سلام.من میتونم یک کتاب مفید راجع به تحقیقتون بهتون معرفی کنم (در پیام خصوصی)چون همه مطالب خیلی زیاد هست.اینطور در وقت هم صرفه جویی میکنید چون برای من مقدور نیست همه مطالب رو یکجا و سریع تایپ کنم.اما اگه روش خاصی رو میخواستید حتما تاپیک میدادم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام.
    درصورت امکان در مورد روشهای 1 - نزدیکی منقطع و 6-حلقه های واژینال توضیح دهید .

5. سلام

نزديكي منقطع:

شايد قديمي ترين روشي كه براي پرهيز از بارداري بكار ميرفته نزديكي منقطع باشد.اين روش در حقيقت ناتمام گذاشتن عمل مقاربت مي باشد.بدين معني كه مقاربت انجام ميگيرد ولي جنس مذكر قبل از اينكه بخواهد اسپرم را در مهبل بريزد آلت خود را بيرون كشيده و در نتيجه اسپرم در خارج از مهبل انزال ميگردد.آمار بررسي باروري جهاني نشان مي دهد كه روش نزديكي منقطع در سطح نسبتا وسيعي مورد استفاده است.
    اگرچه نزديكي منقطع روش ساده اي است كه نه وسيله اي ميخواهد و نه تداركاتي قبل از عمل جنسي لازم دارد.هزينه اي بر نمي دارد.هميشه عملي است و احتياج به آموزش هم ندارد.ليكن از نقطه نظر رواني و ميزان اثر اين روش چندان مطلوب نبوده و معمولا تا 20 درصد مواردبا عدم موفقيت همراه است زيرا حتي اگر پيش از انزال نزديكي قطع شود امكان ريزش اسپرم در مهبل كه بمقدار كم قبل از انزال انجام ميشود وجود دارد.بنابراين براي كاربرد موفقيت آميز آن شخص بايد بتواند كاملا خود را كنترل كند.از اين رو اين روش براي افرادي كه انزال زودرس دارند رضايت بخش نمي باشد.
    از لحاظ مضر بودن اين روش در گذشته مباحث زيادي عنوان شده است.بطوريكه گروهي اين روش را مسئول ناتواني جنسي مي دانند.البته اين نظريات مبناي علمي نداشته و بدين لحاظ نمي توان اين طريقه را مطرود دانست.با اينحال در بعضي موارد استفاده طولاني از اين روش سبب عدم رضايت جنسي و تحريك عصبي بخصوص در زنان مي شود كه شكايت از درد هاي زير شكم و كمر را باعث مي گردد.اين درد ها اغلب غير عضوي بوده و بيشتر رواني-عصبي است.در چنين مواقعي بهتر است جهت بهبود و درمان از روش هاي ديگر جلو گيري استفاده گردد زيرا در صورت ادامه اين روش امكان پيدايش سرد مزاجي و نارا حتي هاي رواني-عصبي در طرفين همواره وجود دارد.

حلقه هاي وا‍‍‍ژينال:

حلقه هاي واژينال حلقه هاي نازك شفاف و انعطاف پذير هورمون داري مي باشند كه در داخل واژن قرار گرفته و هورمون هاي آزاد شده از حلقه ضمن مهار تخمك گذاري ترشحات دهانه رحم را غليظ نموده و به عنوان سدي در برار نفوذ اسپرم ها عمل مي نمايد.نوعي از اين حلقه ها حاوي هور مون پروژسترون مي باشد كه به مدت سه ماه در واژن قرار داده ميشود.نوع ديگر حلقه هاي واژينال شامل هورمون پروژسترون و استرون مي باشد كه به مدت 3 هفته در واژن باقي مانده و موقع پريود به مدت يك هفته بر داشته مي شود.اين حلقه ها در طي 5 روز اول سيكل قاعدگي در واژن جاگذاري مي شود.
    اختلالات قاعدگي از جمله عوارض اين روش بوده.ضمنا تحريك مخاط واژن و ترشح وازينال.حساسيت پستان ها.تهوع و افزايش وزن نيز در برخي از مصرف كنندگان ديده ميشود.احتمال افتادن حلقه ها نيز وجود دارد.
    ميانگين بارداري در استفاده از اين روش حدود 2 درصد گزارش گرديده است.

منبع:كتاب جمعيت و تنظيم خانواده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید