شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیست فولیکولر

1. سلام .من 35 سال سن دارم و 2سال است که ازدواج کرده ام.و بچه ندارم .تا کنون سابقه بیماری زنان نداشتم .ماه گذشته -اردیبهشت - برای چکاب که رفتم در تخمدان راست کیست بزرگ 55میلیمتر بود .سونو این ماه - خرداد-  نشان داد که از بین رفته است ولی درتخمدان چب کیست فولیکولر در حال مچوری به ابعاد 15*16 میلیمتر دیده شد در روز 8 بعد از lmp ...که دکترم بهم گفت ماه دیگه در 1-5 قاعدگی مجددا سونو انجام بدم .و اگه بزرگ شده باشه دارو مصرف کن.سوال من اینه که کیست به این کوچکی که مهم نیست که دکترم سونو مجدد نوشته ...ایا واقعا احتیاج به سونو و تحت نظر بودن است ؟ یا دکترم زیاد وسواس دارد.درضمن همه ازمایش ها و پاپ اسمیر و... را انجام دادم که مشکلی نداشت .

2. simasalamat نوشته است: سلام .من 35 سال سن دارم و 2سال است که ازدواج کرده ام.و بچه ندارم .تا کنون سابقه بیماری زنان نداشتم .ماه گذشته -اردیبهشت - برای چکاب که رفتم در تخمدان راست کیست بزرگ 55میلیمتر بود .سونو این ماه - خرداد-  نشان داد که از بین رفته است ولی درتخمدان چب کیست فولیکولر در حال مچوری به ابعاد 15*16 میلیمتر دیده شد در روز 8 بعد از lmp ...که دکترم بهم گفت ماه دیگه در 1-5 قاعدگی مجددا سونو انجام بدم .و اگه بزرگ شده باشه دارو مصرف کن.سوال من اینه که کیست به این کوچکی که مهم نیست که دکترم سونو مجدد نوشته ...ایا واقعا احتیاج به سونو و تحت نظر بودن است ؟ یا دکترم زیاد وسواس دارد.درضمن همه ازمایش ها و پاپ اسمیر و... را انجام دادم که مشکلی نداشت .

با سلام!
    بهتره به پزشک خودتون اعتماد کنین و اگر پزشکتون وسواس هم داشته باشه خیلی بهتر از اینه که بی تفاوت باشه و راحت از کنار هر مسئله ای بگذره.
    احتمالا ایشون با شناختی که از شما دارن و با بررسی های قبلی شما این نظر رو دادن.
    حتما تا اتمام طول درمان به پزشکتون مراجعه کنید و درمانتون رو که ایشون درست هم تشخیص دادن کامل کنید.
    موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. سلام و خسته نباشيد
    من قبل از ازدواج پريودهاي خيلي منظمي داشتم و وزنم هم متعادل بود و مشكل موي زائد هم نداشتم
    اما بعد از ازدواج چندين بار تنظيمات پريودم بهم ريخته ، 2 بار كيست فوليكولر داشتم كه مجبور شدم آمپول بزنم تا پريود بشم ، چاق شدم ( حدود 20 كيلو) و موي زائد هم زير گردن و زير ناف دارم
    1- آيا دارويي هست كه بتونه به من كمك كنه ؟ چندين بار رژيم گرفتم و ورزش مرتب و باشگاه هم حتي نتونست 1 كيلو وزن منو كم كنه و جالب اينكه هر روز هم چاق تر مي شم
    2- آيا عرق رازيانه مي تونه هورمون هاي زنانه رو تنظيم كنه ؟
    3- من به دليل حالت تهوع شديدي كه از خوردن قرص ضد بارداري مي گيريم نمي تونم استفاتده كنم ( حتي مارك هايي مثل ياسمين و ...) شنيدم كه مي شه اين قرص ها رو به صورت واژينال استفاده كرد ايا صحت داره ؟ اگر درست است آيا نوع قرص فرق مي كند ؟ يا همين قرص هاي معموليه و چه زماني استفاده بشه بهنره ؟؟

ممنون مي شم جواب منو بدين

4. marilak نوشته است: سلام و خسته نباشيد
    من قبل از ازدواج پريودهاي خيلي منظمي داشتم و وزنم هم متعادل بود و مشكل موي زائد هم نداشتم
    اما بعد از ازدواج چندين بار تنظيمات پريودم بهم ريخته ، 2 بار كيست فوليكولر داشتم كه مجبور شدم آمپول بزنم تا پريود بشم ، چاق شدم ( حدود 20 كيلو) و موي زائد هم زير گردن و زير ناف دارم
    1- آيا دارويي هست كه بتونه به من كمك كنه ؟ چندين بار رژيم گرفتم و ورزش مرتب و باشگاه هم حتي نتونست 1 كيلو وزن منو كم كنه و جالب اينكه هر روز هم چاق تر مي شم
    2- آيا عرق رازيانه مي تونه هورمون هاي زنانه رو تنظيم كنه ؟
    3- من به دليل حالت تهوع شديدي كه از خوردن قرص ضد بارداري مي گيريم نمي تونم استفاتده كنم ( حتي مارك هايي مثل ياسمين و ...) شنيدم كه مي شه اين قرص ها رو به صورت واژينال استفاده كرد ايا صحت داره ؟ اگر درست است آيا نوع قرص فرق مي كند ؟ يا همين قرص هاي معموليه و چه زماني استفاده بشه بهنره ؟؟

ممنون مي شم جواب منو بدين

با سلام!
    دوست عزیز داروهایی که توسط پزشک برای کنترل هورمون ها تجویز میشه، در دوزاژ معین و با عوارض اصلاح شده هستند و بهتره دارویی رو مصرف کنین که پزشکتون با دیدن نتیجه ی آزمایشات و بررسی های بالینی شما تجویز کرده!
    اگر به پزشک مراجعه نکرده اید الان وقت خوبیست که این کار رو بکنید و به متخصص زنان مراجعه کنید!
    تا حالا آزمایش تیروئید دادین؟؟؟؟
    در مورد قرص های واژینال باید بگم که عوارض جانبی بسیار کمتری از نوع خواراکی دارند، ولی این عوارض صفر نیستند و در افراد مختلف متفاوتند.
    همه ی انواع قرص های واژینال به هنگام خواب مصرف می شوند و در مورد قرص های ضد بارداری بهتره هر شب در زمان معینی مصرف شوند که مصرف منظم آن ها نتیجه ی مطلوب تری دارد.
    موفق باشی!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. با سلام

ایا مصرف قرص متفورمین باعث بروز کیست می شود؟ایا مصرف این قرص موجب چند قلوزایی میشود؟از اینکه سوالاتم را در این صفحه عنوان کردم معذرت میخوام خیلی سرچ کردم ولی صفحه مربوط را پیدا نکردم

6. roksanna نوشته است: با سلام

ایا مصرف قرص متفورمین باعث بروز کیست می شود؟ایا مصرف این قرص موجب چند قلوزایی میشود؟از اینکه سوالاتم را در این صفحه عنوان کردم معذرت میخوام خیلی سرچ کردم ولی صفحه مربوط را پیدا نکردم

سلام،
    در هر دو مورد جواب منفی است.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید