شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

pco، سيپروترون استات، پريود نامنظم.

1. سلام، من 30 سال سن، 52 کيلو وزن، 160cm  قد دارم. حدودا" 5،6 ماه است کهبه اختلال در زمان پريود و جوشهاي چرکي صورت به خصوص در اطراف فاصله زماني پريود دچار شده‌ام. سه ماه پيش دکتر تشخيص pco داد که با تجويز سيپروترون کمپوند و حدود 60 انتي‌بيوتيک تتراسايکلين جوشهاي صورتم بهتر نشد بنابراين دکترم راعوض کردم و اينبار با تجويز 3 دوره اضافه‌تر سيپروترون‌کمپوند( قبلا نيز سه دوره مصرف کرده بودم) ، 30 عدد سيپروترون استات و( ماه اول 10 تا ماه دوم 8 تا......) و 100 عدد اسپرونولاکتون ( روزي 1 عدد) ، پس از يک دوره مصرف بهبودي قابل توجهي در جوشهاي صورتم حاصل شد ولي پس از قطع قرصها پس از 7 روز، هنوز پريود نشده‌ام. ا توجه به اينکه پريودم از زمان مصرف سيپروترون کمپوند منظم شده بود آيا اين عارضه مي‌تواند مربوط به دو قرص ديگر از جملا سيپروترون استات باشد يا خير. از آنجايي که توصيه دکترم اين بوده که بيش از 7 شب داروها قطع نشود آيا بهتر است آنها را از امشب شروع کنم؟ مورد ديگر اينکه دو هفته‌اي است که خارش گرفته‌ام و يک شب در ميان هيدروکسي‌زين مي‌خورم آيا اين خارش مي‌تواند حساسيت به هر يک از داروهاي بالا يا آنتي‌بيوتيک باشد که پس از کم کردن دو هفته‌اي‌است با  خارش گرفتن مصرفش را قطع کرده‌ام.( دکتر دوم گفت مصرفش را کم و سپس قطع کنم.)

2. darya05 نوشته است: سلام، من 30 سال سن، 52 کيلو وزن، 160cm  قد دارم. حدودا" 5،6 ماه است کهبه اختلال در زمان پريود و جوشهاي چرکي صورت به خصوص در اطراف فاصله زماني پريود دچار شده‌ام. سه ماه پيش دکتر تشخيص pco داد که با تجويز سيپروترون کمپوند و حدود 60 انتي‌بيوتيک تتراسايکلين جوشهاي صورتم بهتر نشد بنابراين دکترم راعوض کردم و اينبار با تجويز 3 دوره اضافه‌تر سيپروترون‌کمپوند( قبلا نيز سه دوره مصرف کرده بودم) ، 30 عدد سيپروترون استات و( ماه اول 10 تا ماه دوم 8 تا......) و 100 عدد اسپرونولاکتون ( روزي 1 عدد) ، پس از يک دوره مصرف بهبودي قابل توجهي در جوشهاي صورتم حاصل شد ولي پس از قطع قرصها پس از 7 روز، هنوز پريود نشده‌ام. ا توجه به اينکه پريودم از زمان مصرف سيپروترون کمپوند منظم شده بود آيا اين عارضه مي‌تواند مربوط به دو قرص ديگر از جملا سيپروترون استات باشد يا خير. از آنجايي که توصيه دکترم اين بوده که بيش از 7 شب داروها قطع نشود آيا بهتر است آنها را از امشب شروع کنم؟ مورد ديگر اينکه دو هفته‌اي است که خارش گرفته‌ام و يک شب در ميان هيدروکسي‌زين مي‌خورم آيا اين خارش مي‌تواند حساسيت به هر يک از داروهاي بالا يا آنتي‌بيوتيک باشد که پس از کم کردن دو هفته‌اي‌است با  خارش گرفتن مصرفش را قطع کرده‌ام.( دکتر دوم گفت مصرفش را کم و سپس قطع کنم.)

با سلام!
    در مورد این که داروتون رو قطع کنین یا ادامه بدین و یا عوض کنین ، فقط و فقط به نظر پزشک معالجتون اکتفا کنین.مخصوصا که به قول شما گفتن که بیش از 7 شب داروتون قطع نشه!
    در مورد عقب افتادن قاعدگی هم می تونه به دلیل استفاده از داروهای هورمونی مخصوصا اسپرونولاکتون باشه!
    در هر صورت با مراجعه به پزشک معالجتون از ایشون راهنمایی بگیرید! موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید