شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ایا راست می گوید

1. خدمت همه دوستان سلام عرض می کنم مشکلی دارم و از همه مخصوصا اقایون درخواست می کنم که جواب منو به دور از هرگونه تعصبی بدهند من دختری هستم 31 ساله تقریبا دوسال پیش در یکی از سایتهای همسر یابی ثبت نام کردم بدون هیچ دلیلی وبا اقایی اشنا شدم و پس از اینکه با ایشون تماس گرفتم ایشون قصدشون را ازدواج مطرح کردن و گفتن به هیج وجه قصد دوستی ندارن و میخواهند که پس از مدتی اشنایی اگر هر دوطرف راضی باشند ازدواج صورت بگیره و همچنین خواستن که این رابطه تا وقتی به سرانجامی نرسیده مخفی باقی بمونه در ابتدا خودشون را دیپلمه معرفی کردن و خلاصه بعد از یک هفته صحبت قرار شد همدیگرو ببینیم وبعد از دیدن ایشون من اصلا از قیافه اون خوشم نیمد ولی به خاطر امتیازهایی که تواین یک هفته از ایشون دیدم قیافشونو را نادیده گرفتم ولی ایشون متوجه شد و گفت اگه منو نمیخوای یک کلمه بگو ولی من گفتم قیاف واسم مهم نیست مهم چیزای دیگست که فعلا در شما دیدم و اینکه بعد از مدت کمی ایشون خواستن که با تلفن رابطه جنسی داشته باشیم من ابتدا قبول نکردم کارمون به بحث و پرسیدن از مراجع تقلید کشیده شد و خلاصه من قبول کردم در این مدت بحث و جدلهای زیادی داشتیم و ایشون سر هر چیزی قهر می کرد و می گفت دیگه تماس نگیر و اینکه من بعد از چند روز از اشناییمون فهمیدم که ایشون مهندس هستن در صورتی که خودشونو دیپلمه معرفی کرده بود وقتی گفتم چرا دروغ گفتی گفت میخواستم ببینم چقدر تحصیلات  پول  و این چیزا برات مهمه  خود منو می خوای یا چیزای دیگرو   و خلاصه اینکه ما مدت 7 ماه رابطمون بنا به خواسته ایشون و بدون هیچ دلیل منطقی قطع شد و من واقعا از نظر روحی داغون شدم و کم کم داشتم فراموشش می کردم که اول ین شب سال زنگ زد و تبریک گفت و گفتم چرا بعد این همه مدت  بدون خبر رفتی چرا رفتی و اظهار کرد که تو هم منو اذیت کردی با حرفات حرفای خودت یادت نیست گفتم بگو چی گفتم ناراحتت کردم ولی هیچی نگفت و معذرت خواست و گفت تو این مدت اونم بسیار ناراحت بوده و وقتی فهمید من خواستگار داشتم و اینکه گفتم اگه اونا مورد پسندم واقع شده بودن جواب مثبت می دادم ناراحت شد و گفت چرا من همه امید و ارزوم تو هستی و از این حرفا و گفت اگه باز من رفتم و یه مدت پیدام نشد اونوقت اعتراض کن  و خداحافظی کرد من یکبار دیگه باهاش تماس گرفتم و دیگه ازش خبری نیست و اینکه اغلب مواق گوشیشش خاموشه و من دیگه از دست این کاراش خسته شدم بهش هم گفتم وگفتم تو هیچ تعهدی نسبت به من نداری به خاطر اینه که منو می زاتری و یه هو غیب میشی گفت که من تعهد اخلاقی دارم که از هر تعهدی بالاتره  من اخرین بار واسش مسیج دادم که تو فقط قصدت سو استفاده از من بود ه و دیگه الان نزدیکه 20 روزه باهاش تماس نگرفتم و تو این مدت فقط یه تک زنگ به من زده و دیگه ازش بی اطلاعم به نظر شما منو واقعا سر کار گذاشته قصدش فقط سواستفاده بوده اینو هم بگم ما رابطمون فقط در حد تلفن بوده و یکبار همدیگرو دیدم نمی دونم چیکار کنم خسته شدم ولی بسیار دوستش دارم چون احساس میکنم همون کسی هست که دنبالشم

2. دوست عزیز از خواب بیدار شو لطفا

شما توی یک هفته از این آقا چی دیدی ؟
    یکفهته ! اونم تلفنی ! و ایمیلی و چتی !!!
    خانم عزیز ، دوست من ، شما 31 سالته . توی این اجتماع زندگی می کنی دیگه ؟
    ندیدی ماهها برای هم فیلم بازی می کنن ؟ ماهها که چه عرض کنم سالها
    توی یک هفته و در قالب تعارفات اولیه هر آشنایی شما چی از این آدم فهمیدی که صورت نچندان زیباش رو پوشش میده ؟
    بله صورت مهم نیست . مهم سیرته
    اما اگر بخوای بگی توی یک هفته و از طریق تلفن و نت به سیرتش رسیدی ! من خودمو دار می زنم
    شما 31 سال زندگی کردید ، از من هم بزرگترید
    والله اگر بعد از یکهفته می گفتید من از صورتش خوشم اومده من بیشتر می پسندیدم تا بگید از سیرتش خوشم اومده . سیرتی که شما هیچی ازش نمی دونی

اونایی که همسرشون رو بعد از 4 سال رابطه نزدیک  انتخاب می کنن ، 4 روز بعدش پشیمون می شن و 4 ماه بعد طلاق می گیرن !
    حالا شما چه انتظاری از سایت همسریابی داری ؟ اونم با این فرهنگ جالب ما ؟

به خودت نگاه نکن
    و ببخشید اینو می گم
    معمولا هر مردی که در عالم واقعی نتونسته با یه دختر یک ارتباط منطقی و درست و معقول برقرار کنه ، میره عضو اون سایت های میشه و تازه در پسه ذهن اکثر پسرهای این مدلی این می گذره که " نکنه این دختره هم مثل خودمون باشه ؟ نکنه اینم مشکل داره ؟ نکنه ... ؟ نکنه ؟ "
    خلاصه من که وقتی اینهمه ازدواج به ظاهر مناسب رو می بینم که به سمت طلاق پیش می رن
    اصلا باورم نمیشه ازدواج از طریق سایت همسریابی به جایی برسه

در مورد این آقا هم
    بنظر من اینکه نخواستم بگم مهندسم که ببینم تو منو واسه خودم می خوای یا نه !!!
    از اونحرفاس
    حالا مثلا مهندس بودن چه مسئله مهمی هست ؟ باز اگر پسر قارون بود یه چیزی ! ( به احترام مرحوم فردین یک دقیقه سکوت )
    ...
    بعد از یک دقیقه ادامه می دهم که
    توی این مملکت کی مهندس نیست ؟
    گوشیشم که خاموش می کنه ! ( خط اصلیش نیست احتمالا . من کلا با کسی که گوشیش اکثرا خاموشه یا جواب نمیده ، مشکل دارم و بنظرم یکجای کارش می لنگه )
    یه موقعی هم پیداش نیست ، یه مواقعی یکدفعه پیداش می شه !
    بنظر من همون ترسهایی که گفتم و فرهنگ پنهانکاری ما باعث شده این آقا برعکس شما دوست نداشته باشه خیلی هم روو بازی کنه و خواسته هویت واقعیش رو پنهان نگه داره
    و کلا با صداقت شروع نکرده
    اینم که می گه فعلا می خوام روابط آشکار نباشه ، به من می گه یعنی برخلاف ادعای اولیه شون همچین هم همه عزم و جزمشون برای ازدواج جمع نشده !
    اینم که با حربه استندبای گذاشتن برای ازدواج از شما درخواست رابطه جنسی تلفنی کردن یعنی ، اینکه عزیزم از خواب بیدار شو ، کسی همسرش رو این مدلی انتخاب نمی کنه
    نمی گم اینجریان پیش از ازدواج حرام است و ...
    نه ، من در مقامی نیستم که این موضوع رو تایید یا تکذیب کنم
    اما تمام پازل رو که کنار هم می چینم می بینم که هیچ نقطه امیدواری توش نیست و غریزه بیشتر از منطق و حتی احساس در این ماجرا دخیل بوده

شما
    تنها کاری که میکنی قطع رابطه با این آقاست
    توی این دنیا کم نیستند پسرایی که با شعار و حربه " بلاخره یکروزی میام می گیرمت ! " همه جوره از دخترها استفاده می کنند ، حتی در حد ارضای روحی ( یعنی به جنسی هم گاهی فکر نمی کنند ) این آقا هم یکیش

شما رابطه ات رو قطع کن
    بذار اگر یک در 6 میلیارد ( جمعیت کره زمین ) هم توو فکر ازدواج هست
    فکراشو بکنه و ببینه مرد عمل هست یا نه ؟
    بیاد جلو برای خواستگاری نه برای اینکه حالا دوماه باهم باشیم بعد من دوماه غیب شم بعد دو هفته پیدام شه بعد ده روز گوشیم خاموش باشه !!!
    اومدم فرتی ازدواج نکنید
    دوران نامزدی رو دقیقا طی کنید که بشناسید همو
    اما
    اما
    اما
    اما
    زیر نظر خانواده
    اینکه فعلا مخفی باشه یعنی من هر وقت دلم بخواد می خوام غیب بشم !!

تشکر شده توسط : 10 کاربر
  3. سلام دوست عزیز.
    من ازت خیلی خیلی کوچکترم پس ببخشید که اظهار نظر می کنم. منم با آقای سامی موافقم و یکی از دوست پسرای قبلیم هم تقریبا مثل این آقا بودن و من رو خیلی اذیت کردن و مشکل شما خیلی فرق می کنه. شما داری صحبت از ازداج می کنی و ازدواج یعنی یه زندگی مشترک که اصلا شوخی نیست. من مطمئنم که اگر خدایی نکرده شما با این آقا ازدواج کنید بعد از یه مدت به خاطر کارای بچگانه ی ایشون از بین می ری و دیگه هم نمی شه هیچ کاری کرد جز طلاق که اونم خدا برای کسی نیاره. شما یه دروغ بزرگ از ایشون شنیدی که حتی اگر قصدش همون امتحان کردن هم باشه بچگانه و بی معنی و زشت بوده. یکم دقت کن. کسی که در عرض یک هفته از تو رابطه ی جنسی تلفنی می خواد بهد از یک ماه دوستی از تو رابطه ی واقعی جنسی رو می خواد. می تونی با این شرایط اخلاقی این آقا این جور چیزهارو براش تامین کنی؟ فساد تو جامعه ی ما همینجوری رشد کرده. زندگی بازی نیست که اگر باختی بتونی از اول و بدون مشکل شروعش کنی. من به عنوان یه دوست بهت می گم، لطفا چشمات رو باز کن و با دقت بیشتری همه ی جوانب رو در نظر بگیر. این رابطه موقتیه.

4. یعنی هیچکس غیر از اقای سامی و خانم کمند نمیخواد راجع به مشکل من نظر بده بابا انصافتون کجا رفته ؟

5. دوست عزیز فک میکنم شما باید با یه مشاور متخصص حرف بزنید تا اینکه بخواید از حرف کاربران نتیجه گیری کنید.

6. سلام مژده...این آقا به نظرم مشکوکه دلیل منطقی واسه غیبت هاش و خاموشی گوشیش وجود نداره...ما خانوما متاسفانه این جور مواقع هم احساسی با موضوع به این مهمی برخورد میکنیم اما مژده اگه خوب به قضیه نگاه کنی متوجه میشی که این جریان ادامه دار نشه بهتره....شما هم که 7 ماه رابطه تون قطع بوده و تو اون مدت اذیت شدی پس نذار دوباره اذیت بشی....الان که 7 ماه ارتباطی نداشتین فراموش کردنش راحت تره نظره منو می خوای حتی اگه نمی تونی دندوناتو رو هم فشار بده و بذار همه چیز تموم بشه....امیدوارم بهترین تصمیم رو بگیری

7. mojdehh نوشته است: یعنی هیچکس غیر از اقای سامی و خانم کمند نمیخواد راجع به مشکل من نظر بده بابا انصافتون کجا رفته ؟

دوست عزیز آقای سامی تمام حرفی رو که باید یه مشاور به تو بگه با حوصله گفتن با نظر بقیه دوستانم موافقم به نظرم سعی کن احساساتتو بذاری کنار و عاقلانه این قضیه رو تموم کنی.

8. سلام
    بنظر منهم سايت همسريابي بدردچيزي كه نميخوره همون همسريابيه.
    بخصوص با اين اوصافي كه شما از اون آقا ارائه دادين.يه بار مرور ميكنيم:
    دادن اطلاعات غيرواقعي از خودش - درخواست ارتباط پنهاني - بحث و جدل و قهر مكرر برسر هر چيزي! - قطع رابطه بيدليل و يكطرفه ( كه بسيار خودخواهانه است و نشون ميده كه هيچ ارزشي براي شما قائل نيست. فقط اونه كه تصميم ميگيره چه وقت باشه ، چه وقت نباشه ، كي ارتباط برقرار باشه و كي نباشه! ) - قايم موشك ! يعني چي؟ كسي كه بخواد با يه نفر دوست هم باشه اين كارو نميكنه چه برسه به اينكه بخواد باهاش ازدواج كنه.
    در شرحتون هيچ نكته مثبتي از اين فرد به چشم نميخوره.
    من كه ميگم خودتونو بازيچه اون نكنين. اين آدم بدرد دوستي هم نميخوره چه برسه به ازدواج.
    اگر هم بخوايم قانون احتمالات و در نظر بگيريم يا خيلي خوشبين باشيم ، بنظر من هم بايد صبر كنيد تا اون براي خواستگاري اقدام كنه ،‌ در فرصت كافي و مناسب خودش و خانواده اش رو خوب بشناسيد تا بتونيد باتكيه برشناختتون ( و نه فقط احساسات زودگذر)‌ تصميم درست و منطقي بگيريد كه باهاش ازدواج كنيد يا بكلي از ذهنتون بيرونش كنيد.( البته براي اقدام به خواستگاري هم نبايد فرصت نامحدودي داشته باشه ، تا ابد كه نميتوني منتظر تصميم اون بموني.)
                                                                                           خوشبخت باشيد.

9. سلام
    مي دوني مشكل شما چيه؟

اينكه همه چيز مثل روزبرات روشنه،اينكه ميدوني و مطمئني نبايد به اين آدم بها بدي
    حتي ميدوني به درد زندگي نمي خوره.

مساله اينجاست كه شما دلبسته شدي.دل كندن آسون نيست.
    تصور ميكنم شما نه به اين مرد كه به مردي ساخته و پرداخته ذهنتون دلبسته شدين.مطمئنم كه خودتون هم خوب ميدونين اين رابطه نبايد ادامه پيدا كنه. ولي مساله اينجاست كه فكر ميكنين اگه رهاش كنم پس تكليف عشق و احساس ميشه
    ميدوني ادمها بيشتر از اونكه نياز داشته باشن دوست داشته بشن نياز دارن كسي رو دوست بدارن. و شما الان درصدد هستين به اين نياز ذاتيتون جواب بدين.
    ترس از اينكه اگه اين شخص رو رها كنيد احساسي كه الان در حال جوششه چي ميشه؟
    درك كردن موقعيت شما توسط ديگران سخته.همه ما از نگاه عقل و منطق به شما جواب مي ديم(كه درستش هم همينه و بهترين پاسحخ رو شما از آقاي sami28 دريافت كردين.مردها همديگه رو خيلي خوب و بهتر از ما مي شناسن.به نصيحت آقاي sami28گوش كنين.)ولي شما دارين مشكل خودتون رو از دريچه احساساتي كه مطمئنم يك لحظه هم رهاتون نمي كنه نگاه ميكنيد و انتظار دارين ديگران هم از همين ديد به مساله شما نگاه كنن و راهنمايئتون كنن.
    شايد دوست داري بشنوي كه:به عشق بها بده.يا عشق همه مشكلات رو حل ميكنه. يا عشق تنها كافيه
    اميدوارم تو اين روزها سراغ هيچ جمله و متن و سايت عاشقانه اي نري كه مشكلت رو بدتر ميكنه.سراغ فال حافظ هم اصلا نرو.
    ما وقتي مي خوايم دل بكنيم همش دنبال يه بهونه ايم واسه جدا نشدن. طبيعت عشق اينه.
    ولي من فكر ميكنم يك عشق صحيح،سالم و رشد دهنده عشقيه كه قرباني نداشته باشه.برخلاف تصور خيليها كه مي خوان اداي مجنون يا ليلي رو در بيارن.
    خودت رو دوست داشته باش.
    تو شايسته مردي هستي كه تمام و كمال به تو و زندگيت بها بده و نسبت بهت متعهد باشه. بتونه عشق  بي قيد و شرطش رو نثار كنه و اونقدر صداقت داشته باشه كه براي پيدا كردن همسر مجبور به مخفي كاري و دروغ گفتن نباشه.
    خودت رو سرگرم كارهاي مورد علاقه ات كن . سعي كن تنها نموني .با دوستانت معاشرت كن و از بودن باهاشون لذت ببر.
    اگه خودت رو دوست نداشته باشي ديگران هم دوستت نخواهند داشت و به يك معني اگه خودت براي خودت ارزش و  احترام قائل نباشي ديگران هم برات ارزش و احترامي قائل نخواهند بود.
    دنبال عشقي باش كه لايقشي

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. از همه دوستان ممنونم که وقت گذاشتین و جواب منو دادین دقیقا تمام حرفاتونو قبول دارم این حرفها را بارها تو این مدت به خودم گفتم و نتیجه گرفتم که نباید دیگه به این اقا فکر کنم ولی نمی دونم چی هست که مانع میشه و نمی زاره بهش فکر نکنم می دونم باز زنگ می زنه و اون موقع هست که نمی دونم چی جوابش بدم یعنی می دونم چی باید جوابش بدم ولی زبونم بند می یاد شاید به نظر مسخره بیاد و همه بگین این حالات مختص دخترای 18 19 ساله هست ولی حالا که شده خودمم دیگه موندم من که تا قبل از این اقا با هر مردی که صحبت می کردم بسیار جدی و سرد بودم چطور شد یک دفعه گذاشتم یه نفر اینجوری وارد حریم خصوصیم بشه عذاب و جدان گرفتم و نمیدونم چه کنم اگه قرار باشه باهاش ازدواج نکنم فردا چطور تو چشم اون بیچاره ای که یه عمر می خواد با من باشه نگاه کنم خیلی شرمنده می شم شاید به خاطر همین اشتباه بزرگه که نمیتونم بهش فکر نکنم کمکم کنید چطوری از این عذای وجدان رهایی پیدا کنم واقعا برای خودم متاسفم من که همیشه راهنمای دیگران بودم الان تو کار خودمم موندم

11. اوووووووووووووووووووو
    خانم شما جنایت که نکردید
    با یکی آشنا شدید که آدم جالبی نبود و تمام
    حالا فکر می کنید همسر شما که قاعدتا 32-3 ساله خواهند بود طی این سالها با هیچکس دوست نبوده اند ؟ به هیچکس فکر نکرده اند ؟
    سخت نگیرید
    به چشم یک تجربه بهش نگاه کنید
    لازم نیست با بقیه سرد و خشک و جدی باشید ، فقط عنان رابطه رو هیچوقت از دست ندید و حواستونم جمع باشه
    همین

12. باسلام
    به نظر من هم این آدمی که ازش گفتید انسان نرمالی نیست و کارهاش مشکوکه ،کم نیستن افراد گرگ صفتی که برای رسیدن به مقاصد شومشون به جلد بره میرن وزمانی که خرشون از پل گذشت خیلی راحت پا رو همه حرفاشون میذارن و میرن .
    حس میکنم این طرف هم از اونجور ادم ها باشه سعی کنید خانومای محترم انقدر با این حرفای عاشقونه زود درگیر مسایل عشقی نشیبن.کمی دیدتون رو باز کنید،فکر نکنید همیشه اتفاقای بد که تو روزنامه ها مینویسن مال مردمه و شما از اون مستثنی هستید.
    سخته ولی سعی کنید یه جورایی دیگه بهش فکر نکنید .شاید خواست خدا بوده که نخواسته بیشتر از این کارتون ادامه پیداکنه .هیچ کاری بی مصلحت خدا نیست حتی یک برگ هم بی اراده اون از جاش کنده نمیشه .بهتره خوش بین باشی ونیمه پر لیوان رو ببینی

13. pooran_2

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    از این مرد فرار کن مثل اینکه از شیطان فرار مکنی.وگرنه با دست خودت خودتو تو جهنم احساسات مخرب می ندازی که راه گریزی نخواهی داشت وهمه چیزتو هم از دست میدی .سلامتی جسم وروحت وابرو تو که 30 سال تونستی با موفقیت نکهش داری.ودیگه تشکیل یک زندگی سالم هم برات سخت میشه چون با پاکترین احساساتت بازی شده.اون یک حرفه ای است که خوب بلده چطوری با احساسات زنهای ساده دل بازی کنه و انهارو عاشق کنه.همه اون چیزای هم که از اون گفتین جزو شگرداشه.لطفا به خودتان رحم کنید.چون کسی که بیشترین ضررو میکنه شماین

14. خانوم پوران من یه زن ساده نیستم که شما از این لفظ استفاده کردین ممنون از نظرتون ولی فکر نمیکنم که اینطور که شما فرمودین این اقا شیطان باشه هرچند که دفاع من اینجا حمل بر احساساتی بودنم و عاشق شدنم و ساده بودنم میشه بازم مرسی از نظرات دوستان خوشحال میشم نظرات دیگران را هم بشنوم

15. سلام دوست عزیز
    نظر من فقط در یک جمله است انسان راستگو=انسان متعهد.
    یک نصیحت به دوستان میکنم در همه عرصه های زندگی تان امروزی باشید اما در مورد ازدواج به شکل سنتی عمل کنید.
    موفق باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید