شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عدم تخمك گذاري

1. varesh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ميخواستم بدونم آيا راهي وجود داره كه خود شخص بتونه بفهمه كه تنبلي تخم دان و عدم تخمك گذاري داره يا نه و بايد حتما به پزشك مراجعه كنه؟پزشك از كجا تنبلي رو تشخيص ميده؟ ضمنا ايا اين بيماري قابل درمان هست؟ ايا ممكنه كسي يك ماه تخمك گذاري داشت باشه و يك ماه نداشته باشه؟ ايا ممكنه كسي تخمك گذاريش روز دوم بعد از پريودش باشه؟

2. من دقیقا همین سؤال رو دارم
    منم علائم تخمک گذاری رو ندارم این ماه هم یه علائم کم رنگی رو درست 2-3 روز بعد از پری احساس کردم (ترشحم بیشتر شده بود)
    لطفا یکی راهنمایی کنه

3. varesh نوشته است: سلام ميخواستم بدونم آيا راهي وجود داره كه خود شخص بتونه بفهمه كه تنبلي تخم دان و عدم تخمك گذاري داره يا نه و بايد حتما به پزشك مراجعه كنه؟پزشك از كجا تنبلي رو تشخيص ميده؟ ضمنا ايا اين بيماري قابل درمان هست؟ ايا ممكنه كسي يك ماه تخمك گذاري داشت باشه و يك ماه نداشته باشه؟ ايا ممكنه كسي تخمك گذاريش روز دوم بعد از پريودش باشه؟

سلام

تنبلی تخمدان شواهدی دارد از جمله بی نظمی و تاخیر در پریود بخصوص اگر این تاخیر بیش از 10 روز باشد و البته این همه اش نیست ...
    و دکتر با دیدن شواهد ، با یکسری آزمایش مثل fsh  lh dhea و ... حتی گاهی سونوگرافی مشکلات تخمدان رو ردیابی می کند .
    قاعدتا روز دوم پاک شدن ، روز تخمکگذاری نیست
    اما در کسانی پریود بسیار نامنظم دارند ، گاهی خونریزی به دلایل مختلف ، با پریود اشتباه گرفته می شود و از این جهت دوران safe period برای این افراد دوران کوتاه و شانس شکست در تکیه بر این روزها و ایجاد رابطه بدون محافظ در این ایام بالاست .

اگر حس می کنید پریودتون منظم نیست و به تاخیر می افته
    بهتره به متخصص مراجعه کنید

من چند تا متخصص زنان از نزدیک دیدم
    بخدا لولو نیستن
    چرا مشکلات ساده ای که با یک معاینه سطحی و شرح حال و ... قابل پیگیری و درمان هستند رو به زمان و تشخیصهای نادرست و غیرعلمی خودتون براساس خوندن 4 تا مقاله ، واگذار می کنید ؟

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید