شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خون در مدفوع

1. سلام،
    خون تازه همراه با مدفوع ( به اندازه چند قطره به رنگ قرمز روشن) به فاصله هر 10-14 روز بدون درد نشانه چيست؟
    لطفا راهنمايي كنيد

2. farzaneh_00 نوشته است: سلام،
    خون تازه همراه با مدفوع ( به اندازه چند قطره به رنگ قرمز روشن) به فاصله هر 10-14 روز بدون درد نشانه چيست؟
    لطفا راهنمايي كنيد

توصیه من اینه که وقتتونو با تشخیص های ما از راه دور تلف نکنید
    و برای این عارضه به متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید . در اسرع وقت

علتهای مختلفی برای این جریان وجود دارد . از استفاده  از داروهای خاص مثل داروهای ضد انعقاد خون تا همروئید و شقاق و ... در نهایت سرطانهای گوارشی

اغلب این مشکلات در بدو بوجود آمدن با درمانهای بسیار ساده دارویی از بین می روند ولی درصورت مزمن شدن کار به جراحی هم می کشد .
    زودتر پیگیر باشید

3. سلام
    زائده هاي كنار مقعد يكي به قطر حدودي 1 ميليمتر (سوراخ است و خون از آن بيرون ميايد) و يكي به قطر 3 ميليمتر به چه دليل بوجود آمده و روش درمان آن چيست؟

4. farzaneh_00 نوشته است: سلام
    زائده هاي كنار مقعد يكي به قطر حدودي 1 ميليمتر (سوراخ است و خون از آن بيرون ميايد) و يكي به قطر 3 ميليمتر به چه دليل بوجود آمده و روش درمان آن چيست؟

اینی که شما گفتی ممکنه فیستول باشه
    و ممکنه منشاء خونی که شما در هنگام مدفوع می بینید همین باشه
    با توجه به مشکلاتی که شما در این ناحیه دارید
    تنها توصیه من به شما مراجعه به جراح عمومی و یا متخصص داخلی هست ( الان اولویت با جراح عمومیه )
    و با سوال کردن فقط وقت خودتونو تلف می کنید

اگر اطلاعات بیشتری خواستید کافیه
    عبارت " فیستول " رو در نوار جستجوی گوگل ( حدودا بالای همین صفحه ) جستجو کنید .
    حتما اطلاعات خوبی بدست خواهید آورد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  5. سلام،
       با جستجويي كه توسط گوگل انجام دادم اطلاعاتي در رابطه با فيستول بدست آوردم. ظاهرا فيستول علاوه بر ترشحات چركي،دردناك و داراي منفذ ميباشد. اگر زائده مقعدي هيچ كدام از اين ويژگيها را نداشت آيا باز هم فيستول است؟

6. farzaneh_00 نوشته است: سلام،
       با جستجويي كه توسط گوگل انجام دادم اطلاعاتي در رابطه با فيستول بدست آوردم. ظاهرا فيستول علاوه بر ترشحات چركي،دردناك و داراي منفذ ميباشد. اگر زائده مقعدي هيچ كدام از اين ويژگيها را نداشت آيا باز هم فيستول است؟

سلام،
    بدون معاینه بالینی نمی توان نظر دقیقی داد، جهت معاینه به پزشک مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. با سلام
    من دیروز چیز عجیبی از مقعدم خارج شد چیزی شبیه خلط سفید رنگ که خون توشه که گاهی اوقات با مدفوع و گاهی اوقات به تهنهایی خارج میشه
    سوزش و درد خفیفی هم در مقعدم حس میکنم.
    من حدودا یک ماه پیش هم رابطه جنسی مقعدی داشتم اما بعد از این رابطه اصلا مشکلی نداشتم نمیدونم تا دیروز که این خلط رو همراه با خون دیدم
    میخواستم بدونم این مشکل از چی میتونه باشه و آیا به رابطه جنسی مقعدی که داشتم ربط داره یا نه؟
    در ضمن من حدودا یک ماه پیش یبوست شدیدی داشتم که آروم اروم رفع شد
    لطفا راهنماییم کنید

8. SAHAR_ABL نوشته است: با سلام
    من دیروز چیز عجیبی از مقعدم خارج شد چیزی شبیه خلط سفید رنگ که خون توشه که گاهی اوقات با مدفوع و گاهی اوقات به تهنهایی خارج میشه
    سوزش و درد خفیفی هم در مقعدم حس میکنم.
    من حدودا یک ماه پیش هم رابطه جنسی مقعدی داشتم اما بعد از این رابطه اصلا مشکلی نداشتم نمیدونم تا دیروز که این خلط رو همراه با خون دیدم
    میخواستم بدونم این مشکل از چی میتونه باشه و آیا به رابطه جنسی مقعدی که داشتم ربط داره یا نه؟
    در ضمن من حدودا یک ماه پیش یبوست شدیدی داشتم که آروم اروم رفع شد
    لطفا راهنماییم کنید

سلام

طیف وسیعی از مشکلات مقعد و دستگاه گوارشی می تونه باعث بروز خونریزی از مقعد بشه
    با توجه به درد و سوزش و رابطه مقعدی و یبوست شدید ( آنچه خوبان همه دارند شما یکجا دارید ! ) می تونه آسیب مخاط مقعد و مشکلات انتهای روده مثل شقاق و هموروئید باعث بروز این اتفاق باشه ولی همه مشکلاتی که باعث خونریزی می شوند همین ها نیستند

توصیه اصلی من اینه که شما هرچه زودتر به جراح عمومی مراجعه کنید
    اما چون می دونم اینکار رو نمی کنید
    توصیه فرعی می کنم
    بدینصورت که
    اگر درد و خارش و خونریزی بازهم تکرار شد به جراح عمومی و یا متخصص بیماریهای گوارشی مراجعه کنید

9. یک موضوع دیگه هم به سوال بالام اضافه کنم که اگر اشتباه نکنم (چون درست نتونستم اون قسمت رو ببینم) در لبه ی سوراخ مقعد زخم یا چیزی شبیه اون وجود داره که سوزش و درد از اون قسمته.
    ممنون میشم اگر هر چه زودتر راهنماییم کنید

10. SAHAR_ABL نوشته است: یک موضوع دیگه هم به سوال بالام اضافه کنم که اگر اشتباه نکنم (چون درست نتونستم اون قسمت رو ببینم) در لبه ی سوراخ مقعد زخم یا چیزی شبیه اون وجود داره که سوزش و درد از اون قسمته.
    ممنون میشم اگر هر چه زودتر راهنماییم کنید

خب حالا علاوه بر شقاق که زخم روی مخاط مقعد هست
    میشه به فیستول هم فکر کرد که در نهایت فرقی نمی کنه و شما باید به جراح عمومی مراجعه کنید
    چون شقاق ممکنه با دستورات بهداشتی - دارویی در اولین مراحل درمان بشه و کار به جراحی نکشه
    اما فیستول اغلب یک راه درمان داره ، اونم جراحیه

زودتر اقدام کنید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید