شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قوز انگشت پا

1. با سلام
    خانمی 34 ساله هستم که انگشت شست هر دو پا دارای قوز میباشد .با عکی تشخیص جراحی داده اند که نیاز به گچ گرفتن دارد ولی به علت اشتغال نمی توانم این کار را انجام دهم .
    حال سوال من این است که آیا شیوه جدیدی برای جراحی وجود دارد و باید به کدام مراکز مراحعه کنم؟

2. bita_vi2000 نوشته است: با سلام
    خانمی 34 ساله هستم که انگشت شست هر دو پا دارای قوز میباشد .با عکی تشخیص جراحی داده اند که نیاز به گچ گرفتن دارد ولی به علت اشتغال نمی توانم این کار را انجام دهم .
    حال سوال من این است که آیا شیوه جدیدی برای جراحی وجود دارد و باید به کدام مراکز مراحعه کنم؟

سلام،
    به این بیماری BUNION یا Hallux Valgus گفته می شود. در این حالت مفصل متاتارسوفالنژیال به طرف خارج منحرف می گردد. این بیماری در زنان بعد از میانسالی شایع است. این بیماری غالبا به دلیل تحت فشار قرار گرفتن دائم انشگتان پا به طرف خارج در کفش های نوک تیز و پاشنه بلند بوده و گاهی ناشی از عوامل ارثی می باشد.
    در قدم اول و موارد حفیف برای اصلاح آن می توان از کفشهایی با جلوی پهن استفاده نمود و یا از کفی ها و پدها مخصوص بهره جست . اگر اقدامات اولیه باعث بهبودی نشود یا ناتوانی شدید باشد، می توان از جراحی کمک گرفت.

** برای دیدن تصاویر این بیماری اینجا کلیک کنید.

3. نظر دکتر رهام کامل درست میباشد. باید سریعتر اقدام کنی . زیرا سلامتی از همه چیز مهمتر است. در ضمن استفاده از کفی وکفش سر پهن درمانی طولانی میباشد . به نظر من اگر پایت را گچ بگیری بسیار مفید تر میباشد.

4. لطفا اگه كسي در مورد رفع قوز پا مطلبي ميدونه بگه. من كه هر چي كتاب خوندم فقط از عمل جراحي حرف زده بود !!

5. با سلام
    من هر چه در اينترنت جستجو كردم پزشك متخصص امراض پا يا همان پودياتريست در ايران پيدا نكردم.خواهش ميكنم اگر ميشناسيد معرفي كنيد. (از تهران)
    متشكرم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید