شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مضرات اشعه ماوراء بنفش

1. سلام
    من کارمند بانک هستم و برای تشخیص اسکناس ها و چک های جعلی از دستگاه مخصوص که مجهز به اشعه ماوراء بنفش هست استفاده میکنم. چند روزه حتی وقتی دستم رو غیر مستقیم به این دستگاه نزدیک میکنم احساس سوزش و خارش خفیفی میکنم خواستم ببینم میشه از کرم ها و پمادهای محافظ استفاده کرد؟ متشکرم

2. سلام
    دوست عزیز من حدس می زنم شما دچار وسواس شده اید
    اون اشعه بفرض اینکه شما در طول روز 20-30 دفعه هم سراغش برید اونقدری نیست که بخواد باعث بروز مشکل جلدی در شما بشه
    و اگر سوزش و خارشی در پوست خود حس می کنید بهتره به متخصص پوست مراجعه کنید
    اما اگر اصرار دارید مشکل از دستگاه هست و هروقت شما به اون سمت می رید دچار مشکل می شید اونوقت دو توصیه دارم

1- ببینید با سایر دستگاهها هم مشکل دارید یا نه و اگر نداشتید این دستگاه بخصوص رو جهت تعمیر و بررسی به پشتیبانی ارجاع بدید

2- از کرم ضدآفتاب با spf بالای 30 استفاده کنید ( الان ظاهر 50 بدون رنگ و مخصوص آقایان هم در داروخانه موجوده ) و دیگه اگر خیلی وسواس دارید می تونید به کرمهای ضدآفتاب خارجی که روی جلدش عبارت BROAD SPECTRUM نوشته شده مراجعه کنید

اما بنظر من اگر کار به کرم کشید همون ایرانیش رو بگیرید چون با تشعشات اتمی که طرف نیستید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. متشکرم از شما
    ولی فکر نمیکنم وسواس باشه، چون امروز که خیلی کم باهاش کار کردم خارش دستم کمتر بود. ولی میخوام بدونم اگه اون اشعه واقعا ماورا بنفش باشه ضرر داره یا نه؟

4. vahid1357 نوشته است: متشکرم از شما
    ولی فکر نمیکنم وسواس باشه، چون امروز که خیلی کم باهاش کار کردم خارش دستم کمتر بود. ولی میخوام بدونم اگه اون اشعه واقعا ماورا بنفش باشه ضرر داره یا نه؟

سلام

برخورد مداوم و طولانی مدت با طول موج خاصی از ماوراء بنفش برای بدن مضر هست
    اما من فکر می کنم اگر این وسیله خطرناک بود هرگز مجوز ساخت و تولید بخصوص در کشورهای پیشرفته نمی گرفت .

و توصیه ام تکرار همون دو مورد پاسخ قبلیست

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید