شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

گیاه کندر

1. سلام
    میشه لطفاً اطلاعاتی در مورد گیاه کندر که برای درمان بیماری "ام اس " هست بگید .
    آیا این دارو می تونه ام اس رو به طور کامل درمان کنه ؟
    این کپسول کی در اختیار بیماران قرار می گیره ؟
    مریض ما هر هفته یدونه امپول سینووکس تزریق می کنه بعد تزریق هم دردهای عضلانی شدیدی داره ، برای کاهش این دردها آیا داروی خاصی باید مصرف شود ؟ یا باید تحمل کنه
    با تشکر

2. سلام
    توصیه من اینه که در مورد مصرف هرگونه داروی تکمیلی مثل همین کندر و یا مسکن برای درد ، با پزشکشون مشورت کنن و خودسرانه هیچ دارویی رو حذف و یا اضافه نکنن

.......
    در مورد کندر گفته می شود تاثیر مطلوبی در درمان بیماری های عصبی و اعصاب و حتی دردهای مفصلی دارد اما اینکه این تاثیر چقدر هست و با داروهای دیگر در تداخل هست یا نه ؟ نمی دونم

سلیقه شخصی من اینه که همیشه از درمانهای استاندارد و اساسی برای رفع مشکل استفاده کنید
    و کندر فوقش بتونه کمک کننده باشه ، شک نکنید اگر می تونست ام اس رو درمان کنه سر و صدایی بپا میکرد . ولی ظاهرا فقط چند تا محقق داخلی طی تحقیقاتی به این نتیجه رسیده اند که بنظر من همینکه لفظ " درمان " رو بکار برده اند نشون میده خیلی کار علمی نکرده اند
    و این هم یه چیزی شبیه درمان ایدز هست !
    من هیچوقت با داروی گیاهی خوب نمیشم :دی

..........

کندر

خواص – كاربرد

در هند از كندر به عنوان معرّق ، مدّر، قابض و قاعده آور استفاده مي شود و درموارد روماتيسم و ناراحتي پوستي و بيماريهاي عصبي تجويز مي شود.

از نظر حكماي طب سنتي كندر گرم و خشك است و از نظر خواص آن معتقدند كه خشك كننده و قابض و بند آورندة خون است گازها را تحليل مي برد و براي تقويت حافظه نافع مي باشد . از خونريزي هاي خارجي و خونروي از سينه جلوگيري مي كند و اگر با صمغ عربي خورده شود براي رفع بدبويي بيني و تنگي نفس وسرفة مزمن رطوبتي نافع است . اگر با عسل خورده شود براي رفع فراموشي مفيد است اگر تا چند روز هر روز 3 گرم آن را در آب بخيسانند و ناشتا بخورند براي رفع فراموشي و زيادي بلغم مفيد است .

منبع : عطاری شفا

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید