شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بازی با آلت یک کودک 6 ساله

1. با سلام
    من 24 ساله هستم و برادری 6 ساله دارم .
    چند روز از است که متوجه بازی برادرم با آلتش شدم . گاهی جلوی تلوزیون گاهی در تخت خواب .
    توی این چند روز سعی کردم هر وقت تو این حالت می بینمش به یک کار دیگه ای مشغولش کنم ولی واقعا دارم دیونه می شم .
    نمی دونم چی کار کنم . واقعا سختته . برای یک پسر بچه 6 ساله . چند وقت بعد چی می شه ...

نمی دونم با خودش صحبت کنم یا با کسی درمیون بزارم ...

این پست برای در خواست کمک و راهنمایی از شماست . چه کنم ؟!

2. brother_6 نوشته است: با سلام
    من 24 ساله هستم و برادری 6 ساله دارم .
    چند روز از است که متوجه بازی برادرم با آلتش شدم . گاهی جلوی تلوزیون گاهی در تخت خواب .
    توی این چند روز سعی کردم هر وقت تو این حالت می بینمش به یک کار دیگه ای مشغولش کنم ولی واقعا دارم دیونه می شم .
    نمی دونم چی کار کنم . واقعا سختته . برای یک پسر بچه 6 ساله . چند وقت بعد چی می شه ...

نمی دونم با خودش صحبت کنم یا با کسی درمیون بزارم ...

این پست برای در خواست کمک و راهنمایی از شماست . چه کنم ؟!

با سلام دوست عزیز اصلا نگران نباش معمولا در برخورد اول هر کسی که اطلاع درستی نداشته باشه با دیدن این صحنه فکر بد میکنه اما بد بدلت نیار
    معمولا از سن 4 تا 6 از لحاظ روانشناسی سنی است که کودک هویت جنسی پیدا میکنه و این یعنی که پسرها با التشون بازی میکنند و دخترها شروع میکنند به ارایش و خودارایی
    بهترین کار را کردید و تنها راهش اینه که حواسشو پرت کنید و اگر هم ادامه پیداکرد حتما با توجیه دیگری منعش کنید مثلا نگید این کار ادم بداست یا کار معتادها یا بچه خلافها یا اگر باز دست بزنی دستتو میسوزونم ببخشید اینو میگم اخه دیدم گفتم اگاه تر شوید
    بگید چون این قسمت از بدن هر چی بشوری هم خیلی تمیز نیست ممکنه باعث مریضیت بشه چون دستت الوده میشه اما بهترین کار حواس پرت کردنه
    بعدشم اگر ایشون هنوز ختنه نشدند مطمئن باشید دلیلش این هم میتونه باشه چون ختنه وقتی دیر میشه پسر در قسمت تناسلی دچار عفونت میشه که با خاروندن اونو اروم میکنه ممکنه خودش را تمیز نشسته باشه و خارش داشته باشه علت را جویا شوید اما خودش نفهمه بچه تا بفهمه کارش بد است ادامه میده به تکرارش
    هرگز عصبانی نشید و نگذارید بفهمه تا حساس تر نشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام
    با فرمایشات خانم بلوسی موافقم منهای اون قسمتی که گفتند به کودک بگویید : چون این قسمت از بدن را هرقدر بشویی بازهم کثیف است ...

ما نباید به کودکمان حس کثیف بودنه هیچ عضوی رو بدیم ( آنهم عین نجاست که با هیچ شستنی پاک نمی شود ! ) منشاء خیلی از مشکلات جنسی و سردمزاجی ها همین کثیف پنداشتن عضو تناسلی هست .
    بهترین برخورد با این رفتار کودک که از سر کنجکاویست و نه ارضائ ج ن س ی بی تفاوتی خواهد بود و اگر جلوی جمع اینکار رو کرد حواسش رو پرت کنید . هزار و یک راه برای پرت کردن حواس کودک وجود دارد .

در ادامه
    .....................

در این سن بچه ها علاقه زیادی به وارسی و مطالعه بدن خود و دیگران و همینطور آلت تناسلی خود و دیگران دارند. آنها دوست دارند آلت تناسلی خود را نشان دهند، آن را لمس کنند (یا آلت بچه های دیگر را لمس کنند) و از این طریق احساسی را که بدست می آورند، تجربه کنند. لمس، نوازش و بازی کردن کودک با آلت تناسلی اش به قصد ارضای جنسی (ارگاسم) نیست ( گرچه در این سن نیز گاهی ارگاسم رخ می دهد). این عمل برای کودک آرامش بخش است، درست مانند وقتی که انگشت شست خود یا پستانک را می مکد. گاهی مشاهده می کنید که کودک هر دو عمل را با هم انجام می دهد. یعنی انگشت شست به دهان و دست دیگر اش در شلوارش است. میزان مبادرت به این کار در کودکان متفاوت است و برای این تفاوت دلایل چندی ارائه شده است:         

طبق نظر محققان "میزان حساسیت عضو جنسی" در انسان ها متفاوت است. این موضوع شامل کودکان هم میشود. ممکن است کودکی مرحله کشف اندام خود را  دیرتر از دیگر همسالانش آغاز کند (معمولا این مرحله در دختران دیرتر از پسران رخ می دهد).       

لینک منبع

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. با سلام
    ممنون از دوستانی که جواب دادن
    ولی هنوز دو مسئله برای من روشن نشده

اول اینکه نمی شه همش سر برادرم را به چیز دیگه ایی گرم کنم . همیشه وقت تنهایی پیدا می شه . ضمنا من که همیشه خونه نیستم . اگه هم باشم 24 ساعته نمی تونم کنارش باشم .

راستی شما از لغت ارگاسم استفاده کردین . یعنی ممکنه یه بچه همچین اتفاقی براش بیفته ؟ من همش فکر می کردم در چند سال آینده ممکنه اینطوری شه !

نمیدونم می خوام با خانواده این موضوع را مطرح کنم . انگار جز من کسی حواسش نیست . شاید فکر میکنن بچه هست هنوز .
    جالبه منم اتفاقی دیدم . قبل از اون همچین سابقه ایی ازش ندیده بودم . ولی از اومن موقع همش اونه در حال این کار وقتی که تنهاست می بینم (درسته یک زمانی را هم در تنهایی وخلوتش به بازی کودکانه می گذرونه ولی این عمل را هم روزانه ازش می بینم)

آیا باید با مشاوری صحبت کرد ؟
    یا جای خاصی بردش؟
    یا تو خود خونه حلش کنیم ؟
    چه کنم با این وضوع و عذاب آوره .

5. brother_6 نوشته است: با سلام
    ممنون از دوستانی که جواب دادن
    ولی هنوز دو مسئله برای من روشن نشده

اول اینکه نمی شه همش سر برادرم را به چیز دیگه ایی گرم کنم . همیشه وقت تنهایی پیدا می شه . ضمنا من که همیشه خونه نیستم . اگه هم باشم 24 ساعته نمی تونم کنارش باشم .

راستی شما از لغت ارگاسم استفاده کردین . یعنی ممکنه یه بچه همچین اتفاقی براش بیفته ؟ من همش فکر می کردم در چند سال آینده ممکنه اینطوری شه !

نمیدونم می خوام با خانواده این موضوع را مطرح کنم . انگار جز من کسی حواسش نیست . شاید فکر میکنن بچه هست هنوز .
    جالبه منم اتفاقی دیدم . قبل از اون همچین سابقه ایی ازش ندیده بودم . ولی از اومن موقع همش اونه در حال این کار وقتی که تنهاست می بینم (درسته یک زمانی را هم در تنهایی وخلوتش به بازی کودکانه می گذرونه ولی این عمل را هم روزانه ازش می بینم)

آیا باید با مشاوری صحبت کرد ؟
    یا جای خاصی بردش؟
    یا تو خود خونه حلش کنیم ؟
    چه کنم با این وضوع و عذاب آوره .

دوست عزیز سلام
    ببینید اگر میگویم ارگاسم نه به معنی اینکه زود ذهنتون بره دنبال اینکه ایشون انحراف جنسی دارند حتی یک نوزاد هم اگر در قسمت تناسلیش خیلی ور برن خوب لذتی میبره که اسم علمیش ارگاسم اما برای او ارامشه مثل ارامشی که از مکیدن انگشتش میگیره پس نگران نباشید که بگید دادشم منحرف شد و نابود شد این موضوع سن نداره و کاملا طبیعیه خوب برای بزرگترها که ذهنشون دور و بر لذت جنسی میچرخه این امر خوب نیست و باعث نگرانی و خجالته اما اول از همه بدونید نباید بیخودی نگران باشید
    دوما از امروز به بعد شاید ایشون سوالات جنسی بپرسند چون دیدن یا شنیدن از اطرافیانش ، پس باید اماده باشید نه اینکه بگید این حرفها زوده اونها تفاوت زن و مرد و خوابیدن مادر و پدر براشون سوال و اصلا نگید من که اینطوری نبودم چون اولا شما همیشه که یادتون نیست بچه بودید چه میپرسیدید بعدشم بدونیدو بچه های این دوره بلوغه زود رس دارند
    پس تنها کار حواس پرت کردن
    اما در کنار جواب درست اقای سامی که گفتند نباید بچه را نسبت به قسمت تناسلیش بترسونی یا بگی چیز بد و کثیفیه و تایید این گقته باید بگم من هم اگر اون مثالو زدم برای این بود که میدونستم باز میپرسید که همش نمیشه حواسشو پرت کرد و کلی فکر کردم چه بگید این به ذهنم رسید که به قول اقای سامی اشتباه است
    پس بهترین کار اینه که با یک مشاوره حتی تلفنی صحبت کنید تا بگن چگونه او را از این قسمت بی تفاوت کنید
    اما اگر میخواهید به خانواده بگید کار خوبیه ولی نه با لحنی که خانواده هم نگران کنید اگر حس میکنید اونها نمیتونند کمکی کنند و بدتر بروی داداش میارند و اوضاع خراب میشه چیزی مستقیم نگید اما غیر مستقیم خوبه
    البته من فکر میکنم اگر مادر شما روی بچه هاش دقت داشته باشه دارند همین کارو میکنند که بی تفاوت نشون دادن است تا برادرتون حساس نشه
    اما من واقعا چوابی فعلا به ذهنم نمیرسه اگر کاربر دیگه ای بود خوشحال میشم نظر بده نبود از مشاوره کمک بگیرید کافیه شماره بهزیستی رو بگیرید وصل کنند به مشاور کودک

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. با سلام
    مشكلي به بزرگي البرز دارم كمكم كنيد
    به تازگي متوجه شدم پسر 12 ساله ام در تنهايي و خلوت با آلتش ور ميرود به نرمي با او صحبت كرده و خواهش كردم تكرار نكند اما به شدت نگرانم وحشت اينكه اين كار بر ايش عادت شودو به مسائل ديگري منجر شود تمام فكرم را مشغول كرده
    لطفا راهنماييم كنيد

7. vakili792005 نوشته است: با سلام
    مشكلي به بزرگي البرز دارم كمكم كنيد
    به تازگي متوجه شدم پسر 12 ساله ام در تنهايي و خلوت با آلتش ور ميرود به نرمي با او صحبت كرده و خواهش كردم تكرار نكند اما به شدت نگرانم وحشت اينكه اين كار بر ايش عادت شودو به مسائل ديگري منجر شود تمام فكرم را مشغول كرده
    لطفا راهنماييم كنيد

با سلام
    دوست عزیز خیلی سخت نگیرید یک چیز را خوب بدانید برای حل هر رفتار اشتباهی ارامش و صبوری بهترین روش است
    پس در ابتدا خونسردی خودتون را حفط کنید
    اگر در این سایت مطالعه کنید زیاد میبینید که پسرها معمولا از سن 12 سالگی اینکار را انجام میدهند نمیخواهم بگویم خوداراضایی که هول کنید و گمان بد کنید اما بهتر بدونید که این امری هست که معمولا هر کسی تجربه میکند اما تنها راهی که میتونید از این کار مقابله کنید این هست که به پسرتون فرصت تنها بودن ندهید البته نه اینکه دائم بهش سرک بکشید و بفهمه داره کنترل میشه نه خیلی  راحت سرگرمش کنید بهش مسولیت بدید و تنها نذاریدش اگر هم موند خیلی سخت نگیرید بعد از اون براش به دلخواهش برنامه ورزشی بگذارید خیلی موثر هست صحنه ها محرک را از ایشون دور کنید تا چیزی دستش نیاد مثلا فیلمهای بد عکس ها یا پوشیدن لباسهای خیلی ناجور توسط خودش یا دیگر افراد خانه
    درباره این موضوع هم طوری صحبت نکنید که این قسمت بدترین جای بدن هست تا بتونید منعش کنید برای منع کردن از این کار با ایجاد حس گناه حس تنفر و کثیفی پیش نرید بهر حال این حالت سیکل خودش را دارد فقط نباید خیلی تکرار شود با ارامش برخورد کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید