شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پوسته کنار ناخن

1. سلام:
    پوسته شدن كنار ناخنها نشانه چيست؟ و روش پيشگيري آن چگونه است؟

2. پیشگیری از پوسته پوسته شدن ناخن‌ها

ویتامین مصرف کنید با توجه به اینکه کمبود ویتامین, عامل اصلی در پوسته پوسته شدن ناخن‌ها محسوب می‌شود, بنابراین مصرف مواد مغذی بخصوص ویتامینA مانع از بروز این عارضه خواهد شد.ناخن‌ها در اثر تغییرات طبیعی و غیر طبیعی هم چون حاملگی و بیماری‌هایی نظیر مشکلات عروقی, ریوی, پسوریازیس و...دچار عوارضی هم چون لکه‌های سفید, انحناء, رشد ناموزون, جدا شدن ناخن از بستر زیرین,تغییر رنگ و فرو رفتگی‌های سطحی می‌شوند.

بهترین زمان برای تمیز کردن ناخن‌ها, پس از استحمام است. به دلیل اینکه اساس ناخن, کراتن بوده و از گوگرد زیادی تشکیل شده است. بنابراین کوچکترین آسیبی می‌تواند باعث تغییر شکل در سطح ناخن شود. کوتاه کردن ناخن‌ها بهتر است با سوهان مرغوب انجام شود که ناخن‌ها کمتر در معرض شکست و شکاف قرار گیرند.

هم چنین بهتر است نوک انگشتان با کرم‌های مرطوب کننده و نرم کننده ناخن ماساژ داده شوند. لازم به ذکر است که ناخن دست به طور متوسط هر یک ماه ۳ میلی‌متر و ناخن پا در هر ۳ ماه,۳ میلی‌متر رشد می‌کند. هم چنین, رشد ناخن‌ها در مردان و کودکان کم‌تر از ۱۴ سال و زنان باردار نسبت به سایرین سریع‌تر است.

منبع : سایت همپرواز

* استفاده خودسرانه از هیچ مکمل و ویتامینی بخصوص ویتامین های محلول در چربی مثل ویتامین A و E توصیه نمی شود . در این مورد می توانید با متخصص پوست و مو مشورت کنید .

3. سلام،
    منظور من خود ناخن نيست، بلكه پوست انگشتها پيرامون ناخن ميباشد. لطفا راهنمايي كنيد.

4. farzaneh_00 نوشته است: سلام،
    منظور من خود ناخن نيست، بلكه پوست انگشتها پيرامون ناخن ميباشد. لطفا راهنمايي كنيد.

سلام،
    بهتر است جهت معاینه به پزشک مراجعه کنید.

5. سلام:
            ميخواستم بدونم  آيا كمبود آهن هم ميتونه سبب  پوست پوست شدن ناخن ها بشه چون من كنبود آهن پيدا كردم  دكتر برام قرص آهن تجويز كرده ولي خوب چون از بوش حالم بهم ميخوره مصرف نميكنم ، ناخنهم هم يه مدته پوست پوست ميشه، البته اين رو هم ذكر كنم كه من از لاك ناخن هم زياد يا بهتر بگم مداوم استفاده ميكنم، آيا استفاده از اين لاكها(البته بگم من از بهترين ماركهاي لاك استفاده ميكنم هر چيزي هم به ناخنم نمي زنم) هم ميتونه دليلي براي پوست پوست شدن ناخن هام باشه؟

6. faribakiyani نوشته است: سلام:
            ميخواستم بدونم  آيا كمبود آهن هم ميتونه سبب  پوست پوست شدن ناخن ها بشه چون من كنبود آهن پيدا كردم  دكتر برام قرص آهن تجويز كرده ولي خوب چون از بوش حالم بهم ميخوره مصرف نميكنم ، ناخنهم هم يه مدته پوست پوست ميشه، البته اين رو هم ذكر كنم كه من از لاك ناخن هم زياد يا بهتر بگم مداوم استفاده ميكنم، آيا استفاده از اين لاكها(البته بگم من از بهترين ماركهاي لاك استفاده ميكنم هر چيزي هم به ناخنم نمي زنم) هم ميتونه دليلي براي پوست پوست شدن ناخن هام باشه؟

خانم کیانی سلام

مطلبی که می خوام خدمتتون عرض کنم فرای اینه که کمبود آهن چه مشکلات پوستی می تونه بوجود بیاره ،
    دوست عزیز وقتی متخصصی برای شما مکمل آهن تجویز می کنند و اصولا برای اغلب خانم های ایرانی مصرف مکمل آهن از اهم واجبات هست و باید بدونید کمبود آهن در بدن مشکلات جدی تری نسبت به مشکل پوستی کنار ناخن را بوجود خواهد آورد . صرف اینکه شما بوی این مکمل رو نمی تونید تحمل کنید نباید دلیل مصرف نکردنتون باشه
    ضمن اینکه مکمل های حاوی آهن تنها به قرص و قطره فروس سولفات محدود نمی شوند و شما می تونید با نظر پزشک از مکمل های دیگری که بوی ناجوری ندارند استفاده کنید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  7. سلام آقاي سامي:
                        ممنون از راهنمايتون بله جديدن همراه با ميوه اين قرص رو دارم مصرف مي كنم كه طعم آهن رو كمتر در دهان احساس كنم ولي مي خواستم بدونم پس پوست پوست شدن ناخن من به همين دليل هست يا استفاده از لاك به طور مدام  باعث اين مسئله شده؟ مممنون ميشم به اين سوالم هم پاسخ بدين. پيشاپيش ممنون!

8. هرچند گفته می شه فقر آهن عامل پوسته پوسته شدن ، پوست کنار ناخن هست اما این گفته خیلی پایه و اساس خاصی نداره و فقر آهن اثر خودش رو معمولا بصورت ناخن قاشقی روی خود ناخن نشون میده

پوسته پوسته شدن پوست کنار ناخن اغلب به خشکی بیش از حد پوست و حساسیت و اگزما بر می گرده ، در این مورد استفاده از شوینده ها و  لاک و بخصوص مواد پاک کننده لاک بی تاثیر نیست
    استفاده منظم از کرم مرطوب کننده معمولا به رفع این مشکل کمک می کنه

9. سلام آقاي سامي ممنون من پاسخ خودم رو گرفتم فقط بابت اطلاع ميگم  كه منظور من پوسته پوسته شدن خود ناخن بود نه پوست كنار ناخن ، بازم از پاسختون ممنون.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید