شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

جوش صورت

1. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای دکتر
    آقای دکتر من پسر 20 ساله هستم که 4 ساله صورتم جوش می زنه (از سال سوم دبیرستان) .
    هر چی محلول موضعی مثل دست ساز طبق نسخه دکتر ,  اریترومایسین 2 و 4 درصد /  کرم ایرانی و خارجی / عرق اعم از  کاسنی و شاتره / انواع صابون نوباکتر و کاپوس و سولفوره ایرانی و خارجی و صابون خرچنگ رو امتحان کردم ولی فایده نداشته به اون صورت  و الان که اومدم به شمال ایران (شرجی) میشه گفت که اصلا فایده نداره و حتی قرمزی جوش ها بیشتر شده!  قبلا جایه نیمه خشک و نسبتا کوهستانی بودم و کم و بیش خوب می شد ولی اثر قطعی نداشت ...

مشکل من اینه که کپسول نمی خورم  حالا دلیلشو نمی دونم واقعا ولی استرس و تلقین باعث میشه پایین نره !  Smile
    ضمن اینکه من دچار استرس شدیدیم و جدیدا افسردم شدم که 90 درصدش ماله همین جوشایه لعنطیه  !!!  Sad
    جوش ها بیشتر چرکین و بعضیا قرمز و بعضیا به صورت غده چربی در زیر گلو که دردناکن ... الان که اومدم شمال جوش قرمز خیلی می زنه نمی دونم چرا مخصوصا رو گونه ها ...
    ضمن اینکه جدیدا رو سرم هم  جوش چرکی کوچیک هست و ریزش مو هم دارم!  هر چی مشکله با هم میاد !  Confused

شما راه حلی سراغ دارین واسه من ؟ واقعا ممنونتون می شم ...  
    اگه جوابتون اینه که به دکتر مراجعه کنم ممنون می شم آدرس دکتر در تهران رو به من بدین و همین طور ممنون می شم نظرتون رو درباره ی کلیروژن بگین...
    http://www.iranactor.com/BOOKS/3324.htm

یه چیز دیگم هست اینه که من هر جا تلفنی زنگ می زنم بهم می گن خانم !!! کلافه شدم  Smile  این مشکل از چیه ؟ به کی باید مراجعه کنم (دکتر با چه نوع تخصصی) ... اگرم خودتون راهی رو می دونین ممنون می شم بگین .

اینو یادم رفت بگم :
    وزن : حدود 80
    قد : حدود 170
    مجرد هستم
    سابقه ی بیماری خاصی ندارم ولی جدیدا بعضی وقت ها احساس تپش شدید قلب (جوری که احساس می کنم قلبم داره از جاش می زنه بیرون ! یا درد و تیر در اطراف قلب یا نواحی گیج گاه دارم.

با سپاس و تشکر فراوان  بابت وقت گذاشتن برای خوندن این متن طولانی و معذرت خواهی بابت طولانی شدن متن !

2. sep7per نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای دکتر
    آقای دکتر من پسر 20 ساله هستم که 4 ساله صورتم جوش می زنه (از سال سوم دبیرستان) .
    هر چی محلول موضعی مثل دست ساز طبق نسخه دکتر ,  اریترومایسین 2 و 4 درصد /  کرم ایرانی و خارجی / عرق اعم از  کاسنی و شاتره / انواع صابون نوباکتر و کاپوس و سولفوره ایرانی و خارجی و صابون خرچنگ رو امتحان کردم ولی فایده نداشته به اون صورت  و الان که اومدم به شمال ایران (شرجی) میشه گفت که اصلا فایده نداره و حتی قرمزی جوش ها بیشتر شده!  قبلا جایه نیمه خشک و نسبتا کوهستانی بودم و کم و بیش خوب می شد ولی اثر قطعی نداشت ...
    مشکل من اینه که کپسول نمی خورم  حالا دلیلشو نمی دونم واقعا ولی استرس و تلقین باعث میشه پایین نره !  Smile
    ضمن اینکه من دچار استرس شدیدیم و جدیدا افسردم شدم که 90 درصدش ماله همین جوشایه لعنطیه  !!!  Sad
    جوش ها بیشتر چرکین و بعضیا قرمز و بعضیا به صورت غده چربی در زیر گلو که دردناکن ... الان که اومدم شمال جوش قرمز خیلی می زنه نمی دونم چرا مخصوصا رو گونه ها ...
    ضمن اینکه جدیدا رو سرم هم  جوش چرکی کوچیک هست و ریزش مو هم دارم!  هر چی مشکله با هم میاد !  Confused
    شما راه حلی سراغ دارین واسه من ؟ واقعا ممنونتون می شم ...  
    اگه جوابتون اینه که به دکتر مراجعه کنم ممنون می شم آدرس دکتر در تهران رو به من بدین و همین طور ممنون می شم نظرتون رو درباره ی کلیروژن بگین...
    http://www.iranactor.com/BOOKS/3324.htm

یه چیز دیگم هست اینه که من هر جا تلفنی زنگ می زنم بهم می گن خانم !!! کلافه شدم  Smile  این مشکل از چیه ؟ به کی باید مراجعه کنم (دکتر با چه نوع تخصصی) ... اگرم خودتون راهی رو می دونین ممنون می شم بگین .

اینو یادم رفت بگم :
    وزن : حدود 80
    قد : حدود 170
    مجرد هستم
    سابقه ی بیماری خاصی ندارم ولی جدیدا بعضی وقت ها احساس تپش شدید قلب (جوری که احساس می کنم قلبم داره از جاش می زنه بیرون ! یا درد و تیر در اطراف قلب یا نواحی گیج گاه دارم.

با سپاس و تشکر فراوان  بابت وقت گذاشتن برای خوندن این متن طولانی و معذرت خواهی بابت طولانی شدن متن !

سلام،
    در مورد آکنه (جوشهایی که بعد از بلوغ ایجاد می شود) قبلا و در چنین مورد صحبتهای مفصل شده است می توانید جستجو کنید. با این حال و با توجه به اینکه راه های مختلفی را امتحان نموده اید شاید درمان سیستمیک (توسط داروهای خوراکی) بهترین گزینه برای شما باشد. نکته دیگر اینکه ممکن است این مشکل شما به هیچ درمانی هم پاسخ ندهد و مرور زمان و عبور از این سنین باعث کاهش علایم شود.
    در مورد صدا هم بعید می دانم که مشکل خاصی باشد، آیا در شما نشانه های بلوغ مثل بزرگ شدن آلت تناسلی، رویش موهای ناحیه تناسلی و زیر بغل رخ داده است؟
    علایمی هم که در قلب دارید اصلا مهم نیستند و بیشتر جنبه روانی دارند.

3. ROHAM نوشته است:
    sep7per نوشته است:

سلام،
    در مورد صدا هم بعید می دانم که مشکل خاصی باشد، آیا در شما نشانه های بلوغ مثل بزرگ شدن آلت تناسلی، رویش موهای ناحیه تناسلی و زیر بغل رخ داده است؟

بله رخ داده. ممکنه دلیلش هورمونی باشه ؟

4. sep7per نوشته است:
    بله رخ داده. ممکنه دلیلش هورمونی باشه ؟

سلام،
    این سوال را برای همین منظور کردم. حال که این تغییرات در شما رخ داده جای نگرانی نیست و به مرور زمان مشکلتان برطرف خواهد شد.

5. سلام اقای دکتر
    من چند وقت پیش به خاطر جوشهای صورتم پیش دکتر پوست رفتم و برام داکسی سایکلین تجویز کرد و به سرعت پوستم خوب شد.ولی بعد از تمام شدن قرصها بعد از 1هفته دوباره جوش زدم و خودم یه دوره 10روزه(روزی 1 عدد) داکسی سیکلین مصرف کردم ولی بازم بعد از 1هفته همون اش و همون کاسه.چندین بار این کارو کردم ولی................
    من باید چه کار کنم؟؟

6. ببخشید یه سوال دیگه:
    3ساله که روی انگشت پای من زگیل زده.بعد از یه سال پیش دکتر پوست رفتم و برام فریزش کرد.ولی بازم نهایتا بعد از 10 روز در همون جای قبلی زگیل زد.چند بار این کارو ادامه دادم ولی دوباره زد!!!!!!!!!
    چه کنم تا کامل از بین بره؟

7. Julia نوشته است: سلام اقای دکتر
    من چند وقت پیش به خاطر جوشهای صورتم پیش دکتر پوست رفتم و برام داکسی سایکلین تجویز کرد و به سرعت پوستم خوب شد.ولی بعد از تمام شدن قرصها بعد از 1هفته دوباره جوش زدم و خودم یه دوره 10روزه(روزی 1 عدد) داکسی سیکلین مصرف کردم ولی بازم بعد از 1هفته همون اش و همون کاسه.چندین بار این کارو کردم ولی................
    من باید چه کار کنم؟؟

تلاش برای رفع آکنه یک تلاش مستمر و زمانبر خواهد بود
    هرگز با رفع نشانه های ظاهری آکنه نباید درمان را قطع کرد و با دستور پزشک مدتی بعد از رفع مشکل پوست هم باید درمان خوراکی و موضعی رو ادامه داد
    حتی در مواردی بعد از خوب شدن ضایعه درمان خوراکی بعد از مدتی قطع می گردد اما درمان موضعی ادامه پیدا می کند

بنظر من شما باید ابتدا صبر و حوصله تون رو بالا ببرید
    بعد طول درمان رو رعایت کنید
    بعد وقتی دکتر می گه وقتی قرصها تموم شد بیا پیشم که ویزیتت کنم ، حتما اینکار رو بکنید و به هوای خوب شدن مشکل از دکتر رفتن سر باز نزنید

8. اما این بحث مال 4سال پیشه و بعد از اون درمان موضعی رو تا مدتی ادامه دادم ولی.........
    در ضمن جواب سوال دوممو نگرفتم
    ممنون

9. چندوقت پیشه شما یعنی 4 سال پیش ؟ در هرحال فرقی نمی کنه
    عود مجدد جوش یعنی یا کافی نبودن درمان ، یا بازگشت علت جوش

شما باید به متخصص پوست مراجعه کنید و با صبر و حوصله به درمان بپردازید ، از راه دور و بدون ویزیت و آزمایشات لازم هیچ دارویی تجویز نمیشه

در مورد سوال دوم هم چون به این تاپیک ربطی ( تاپیک آکنه ) نداشت پاسخ داده نشد
    عبارت "زگیل " رو در همین سایت جستجو کنید ، اطلاعات مفیدی بدست خواهید آورد

10. سلام
    من دختری 25 ساله هستم که حدوداً یک ساله جوش های عجیبی بیشتر در ناحیه ی پیشانی می زنم.
    نمی دونم چیه یا از کجا اومده ولی جواب آزمایش خونم نگرانم کرد،با کمال تعجب همه چیز نرمال و خیلی عالی بود.قبل از آزمایشم سه دوره قرص ال دی خوردم چون کیست های میلی متری تخمدان داشتم و دکتر گفت نگرانش نباشم چون بعد از ازدواج رفع می شه قرص ها رو که می خوردم خوب شدم ولی به نیمه های بسته ی سوم که رسیدم دوباره شروع به جوش زدن کردم حالا نمی دونم از چیه !!!!!!!!!!!!!
    اگه از کیست تخمدانه که هزار با دکتر رفتم و جوابی نگرفتم.
    اگه از پوسته که 20 تا دکتر پوست عوض کردم.
    و اگر از خونه ، که نرمال نرمال بود.
    دکتر عزیزم من دارم دیوونه می شم.

با توجه به اینکه جوش های پیشونی من به این صورته که دو سه تا جوش می زنه ولی بزرک و چرکی و ظاهراً چند تا جوش توی هم دیده می شه.
    ظاهر جوشام اذیتم می کنه خواهش می کنم کمکم کنید.
    ممنون
    موفق و پیروز باشید

11. neda_ghahramani نوشته است: سلام
    من دختری 25 ساله هستم که حدوداً یک ساله جوش های عجیبی بیشتر در ناحیه ی پیشانی می زنم.
    نمی دونم چیه یا از کجا اومده ولی جواب آزمایش خونم نگرانم کرد،با کمال تعجب همه چیز نرمال و خیلی عالی بود.قبل از آزمایشم سه دوره قرص ال دی خوردم چون کیست های میلی متری تخمدان داشتم و دکتر گفت نگرانش نباشم چون بعد از ازدواج رفع می شه قرص ها رو که می خوردم خوب شدم ولی به نیمه های بسته ی سوم که رسیدم دوباره شروع به جوش زدن کردم حالا نمی دونم از چیه !!!!!!!!!!!!!
    اگه از کیست تخمدانه که هزار با دکتر رفتم و جوابی نگرفتم.
    اگه از پوسته که 20 تا دکتر پوست عوض کردم.
    و اگر از خونه ، که نرمال نرمال بود.
    دکتر عزیزم من دارم دیوونه می شم.

با توجه به اینکه جوش های پیشونی من به این صورته که دو سه تا جوش می زنه ولی بزرک و چرکی و ظاهراً چند تا جوش توی هم دیده می شه.
    ظاهر جوشام اذیتم می کنه خواهش می کنم کمکم کنید.
    ممنون
    موفق و پیروز باشید

سلام،
    تشخیص بیماریهای پوستی مهارت و تخصص زیادی لازم دارد، با توجه به اینکه به پزشکانی که احتمال اختلال در آن زمینه ها وجود داشته مراجعه نموده اید و نتیجه نگرفته اید بعید می دونم در محیط مجازی اینترنت بتوان کمک بیشتری نمود؛ با این حال درمانهای موضعی می توانند به طور موقت به شما کمک نمایند.

12. shabtab

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام دختری هستم که 25 سال سن دارم. خیلی وقته در گیر جوشهای صورتم هستم. تقریبا بعد از سن بلوغ این جوشها زیاد شدن. با ارایش کردن بیشتر میشه! با اکثر کرمها. محلولها. شیر پاکنها حساسیت نشون میده. .طبق دستور متخصص پوست 8 ماه دکوتان مصرف کردم. چند ماه بعد دوباره جوشها ضاهر شدن. تابستون ها صورتم بیشتر جوش میزنه! جوشها هم به صورت زیر پوستد هستن هم جوشهای قرمز چرکی! جای اونها هم به صورت لک توی صورتم میمونه! به نظر شما من چیکار کنم؟

13. shabtab نوشته است: با سلام دختری هستم که 25 سال سن دارم. خیلی وقته در گیر جوشهای صورتم هستم. تقریبا بعد از سن بلوغ این جوشها زیاد شدن. با ارایش کردن بیشتر میشه! با اکثر کرمها. محلولها. شیر پاکنها حساسیت نشون میده. .طبق دستور متخصص پوست 8 ماه دکوتان مصرف کردم. چند ماه بعد دوباره جوشها ضاهر شدن. تابستون ها صورتم بیشتر جوش میزنه! جوشها هم به صورت زیر پوستد هستن هم جوشهای قرمز چرکی! جای اونها هم به صورت لک توی صورتم میمونه! به نظر شما من چیکار کنم؟

سلام

شما چند کار رو باید انجام بدید که همگی زیرنظر متخصص پوست باید باشه . پس اولین قدم مراجعه به متخصص هست
    بعدش

بررسی مسائل هورمونی و مشخص شدن علت جوش

برای درمان شما درمانهای موضعی و خوراکی احتیاج دارید

درمانهای موضعی عمدتا ژل های موضعی آنتی بیوتیک هستند
    درمانهای خوراکی هم دو دسته هستند که گاهی توامان لازم میشن . یکی داروهایی که روی هورمونها تاثیر می گذارند و دیگری آنتی بیوتیک های خوراکی
    ( من اسم نمی برم چون باید به پزشک مراجعه کنید )

پزشک حتما به شما خواهد گفت در طول درمان از تحریک جوشها باید بپرهیزید که یکیش همین آرایش کردنه

و یک راه جانبی هم که باعث می شود جوشها کمتر بشوند همچنین کمک شایانی به رفع لک حاصل از جوش می کند
    استفاده از لایه بردارهاست ( کرم و پماد ) که اینم زیر نظر متخصص باید استفاده بشه .

و در آخر
    توصیه من به شما اینه که در ایام تابستان صورتتون رو بیشتر بشورید که منافذ پوست باز باشد و کمتر جوش ایجاد شود
    اگر در انتهای حمام از کرم اسکراب ( ساینده ) هم برای پوست صورتتون استفاده کنید واقعا به خودتون کمک کردید .
    این کرمها رو می تونید از داروخانه تهیه کنید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید