شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کشیدن دندان عقل - خطر چه قدر ؟

1. کشیدن دندان عقلی که افقی توی فک رشد کرده باشه توسط عمل جراحی چقدر می تونه خطرآفرین باشه؟
    آیا میشه حین بارداری این عمل رو انجام داد؟
    اگه این عمل انجام شه تا چند وقت دوره ی نقاهتش طول میکشه؟ تا چند وقت نمیشه اقدام به بارداری کرد؟
    ممکنه به فک آسیبی برسه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    من خودم جراحی عقل نهفته داشتم یعنی دندان عقلم تو لثه به طور کج بوده و بیرون نیومده بود .جراحیش هم اسمش یه خورده ترسناکه ولی چیز ساده ای هست حدود 10 دقیقه ای بیشتر طول نمیکشه .فکر هم نمیکنم خطر افرین باشه

3. momena نوشته است: کشیدن دندان عقلی که افقی توی فک رشد کرده باشه توسط عمل جراحی چقدر می تونه خطرآفرین باشه؟
    آیا میشه حین بارداری این عمل رو انجام داد؟
    اگه این عمل انجام شه تا چند وقت دوره ی نقاهتش طول میکشه؟ تا چند وقت نمیشه اقدام به بارداری کرد؟
    ممکنه به فک آسیبی برسه؟

سلام
    نظر شخصی من اینه که دندان عقل نهفته و فک جوش رو بهتره جراح فک و صورت خارج کنه تا دندانپزشک . البته این نظر شخصیمه و تجربه شخصیم
    جراح اگر کارش رو درست بلد باشه اونوقت شما دردخاصی حس نمی کنید و کلا بیشتر این انتظار درد کشیدنه که آدمو آزار میده تا خوده دردش

در زمان بارداری تا جایی که من می دونم این عمل مگر درموارد بسیار اورژانسی انجام نمی شود . بعلت اینکه در مورد دندان عقل نهفته و بخصوص فک جوش باید بمراتب بیش از سایر دندانها از بی حس کننده استفاده کرده و بعدش هم مسکن های قوی داده می شود ،
    اما بعد از انجام مراحل و طی دوره داروی آنتی بیوتیک و مسکن که از 3-4 روز تا یک هفته هست . اونوقت بارداری مشکل خاصی ندارد . دوره نقاهت خاصی ندارد . شما از همون وقتی که از مطب بیرون اومدید می تونید فعالیت عادی ( نه سنگین ) و کار روزمره رو آغاز کنید . فقط روزهای اول باید مایعات بنوشید و 2-3 روزی فکتون باز نمیشه که درست حرف بزنید . تمام این مسائل ظرف 4-5 روز برطرف میشه

اگر تهران هستید می تونم از طریق پیغام خصوصی به یک جراح فک و صورت امتحان پس داده معرفیتون کنم . ایشون در کلینیک دندان پزشکی اینکار رو براتون انجام می دن .

4. با سلام. دندان عقل من به صورت کاملا افقی در لثه رشد کرده بود  که با مراجعه به جراح فک و صورت در آوردم برای من تا موقعی که اثر بی حسی بود درد نداشتم ولی با از بین رفتن اثر بی حسی  درد شدیدی داره که البته من یادم شده بود بلا فاصله بعد از  تمام شدن جراحی مسکن استفاده کنم. واینکه تا حدود 3 تا 4 روزی درد  کم ولی ورم شدیدی داشتم و به قول آقای سامی  دهان باز نمیشه و شما باید  غذاهای  راحت تر بخوری.
    نکته مهم بهداشت بعد از جراحیه و اینکه نگذارید محل عفونی بشه که با مصرف آنتی بیوتیک به صورت مرتب قابل پیشگیری است و اون حفره خالی که بوجود میاد باید مواظبت بشه.
    در مورد خودم تا حدود یک ماهی باید با یک سرنگ و آب نمک ولرم محل جراحی رو که غذا وارد اون میشد با فشار کم  آب نمک شستشو میدادم. چون کمی طول میکشه تا اون  حفره بسته بشه من  که خیلی راحت شدم. چون قبلا واقعا اذیت میشدم .  
    به هر حال هر چه زودتر اقدام کنید بهتره.
    موفق باشید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید