شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ضربه به ستون فقرات

1. سلام
    حدود یک هفته پیش توی یک تصادف خیلی جزئی یه سواری در حال دنده عقب رفتن از پشت به من برخورد کرد که ضربه ی نسبتا شدیدی به ستون فقراتم زد ، ولی تو اون لحظه و حتی چند روز بعد چیزی حس نکردم ، ولی الان حس میکنم که عضلات روی ستون فقراتم به طور غیر عادی سفت شدن و موقع خم شدن یه درد ضعیفی در پایین کمرم حس می کنم، می خواستم بدونم که باید این علائمو جدی بگیرم  یا اینکه بعد مدتی رفع میشه؟

2. hadiha نوشته است: سلام
    حدود یک هفته پیش توی یک تصادف خیلی جزئی یه سواری در حال دنده عقب رفتن از پشت به من برخورد کرد که ضربه ی نسبتا شدیدی به ستون فقراتم زد ، ولی تو اون لحظه و حتی چند روز بعد چیزی حس نکردم ، ولی الان حس میکنم که عضلات روی ستون فقراتم به طور غیر عادی سفت شدن و موقع خم شدن یه درد ضعیفی در پایین کمرم حس می کنم، می خواستم بدونم که باید این علائمو جدی بگیرم  یا اینکه بعد مدتی رفع میشه؟

سلام
    هم ممکنه صرفا کوفتگی باشه و به مرور حل بشه . هم ممکنه آسیب جدی تری در بین باشه . نمیشه از اینجا به شما گفت که آیا خدایی نکرده دچار آسیب شده اید یا نه . اما با توجه به شدت حادثه و با توجه به اینکه شما احساس درد می کنید توصیه می کنم چیزی رو به انشاالله و ماشاالله واگذار نکنید و به متخصص ستون فقرات یا متخصص ارتوپد مراجعه کنید . هرچه زودتر اینکار رو بکنید در حق خودتون لطف کردید . امیدوارم مشکل جدی براتون پیش نیامده باشه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. خیلی ممنون از بابت پاسختون ، الان که حدود 6 ماه از تصادف میگذره هنوز هم درد خفیفی رو بعضی وقتها حس میکنم،ولی سفتی عضله ها از بین رفته، مخصوصا مواقعی که نرمش های سبک کمر انجام میدم حس میکنم طرف راست عضله کمرم فعاله و طرف چپ تقویت نمیشه، هفته ای 2 بار هم شنا میرم ولی باز همون حالته، 2 ماه قبل پیش دکتر هم رفتم که گفت فعلا نیازی نیست آزمایش بدی، از بابت اینکه هنوز این درد خفیف هست خیلی نگرانم، لطفا بفرمایید این از چی میتونه باشه با توجه به اینکه تو عضله طرف چپ این حس رو دارم (از عضله است یا ستون فقرات...)

4. hadiha نوشته است: خیلی ممنون از بابت پاسختون ، الان که حدود 6 ماه از تصادف میگذره هنوز هم درد خفیفی رو بعضی وقتها حس میکنم،ولی سفتی عضله ها از بین رفته، مخصوصا مواقعی که نرمش های سبک کمر انجام میدم حس میکنم طرف راست عضله کمرم فعاله و طرف چپ تقویت نمیشه، هفته ای 2 بار هم شنا میرم ولی باز همون حالته، 2 ماه قبل پیش دکتر هم رفتم که گفت فعلا نیازی نیست آزمایش بدی، از بابت اینکه هنوز این درد خفیف هست خیلی نگرانم، لطفا بفرمایید این از چی میتونه باشه با توجه به اینکه تو عضله طرف چپ این حس رو دارم (از عضله است یا ستون فقرات...)

سلام،
    به نظر من پیگیری های دوره ای را با مراجعه به پزشک دنبال کنید، این دردها که معمولا عضلات و اتاندونهای نگهدارنده را آزرده می کنند، ممکن است تا مدت زیادی همراه شما باشند، تمرینات، نرمشها و توصیه های پزشک را انجام دهید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید