شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد در قسمت چپ بدن

1. ali_a

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام وخسته نباشيد . ميخواستم بپرسم اينجانب دربعضي از مواقع درناحيه قفسه سينه دردي احساس ميكنم كه اين درد همراه با تنگي نفس و بي حسي مقطعي در دست چپ مي باشد . درزماني كه استرس بيشتري با من همراه باشد اين درد تشديد ميشود لطفا" راهنمايي فرمائيد كه اين درد را بايد جدي بگيرم يا خير . درضمن من در هفته 2 بار فوتبال درحد سالني بازي مي كنم همچنين چندين بار نوار قلب نيز گرفته و دكترا گفتند مشكل خاصي وجود ندارد .

2. ali_a نوشته است: باسلام وخسته نباشيد . ميخواستم بپرسم اينجانب دربعضي از مواقع درناحيه قفسه سينه دردي احساس ميكنم كه اين درد همراه با تنگي نفس و بي حسي مقطعي در دست چپ مي باشد . درزماني كه استرس بيشتري با من همراه باشد اين درد تشديد ميشود لطفا" راهنمايي فرمائيد كه اين درد را بايد جدي بگيرم يا خير . درضمن من در هفته 2 بار فوتبال درحد سالني بازي مي كنم همچنين چندين بار نوار قلب نيز گرفته و دكترا گفتند مشكل خاصي وجود ندارد .

سلام

نوار قلب برای پی بردن به تمام مشکلات قلب و عروق ابدا کافی نیست و شما نشانه هایی دارید که باید و باید زیر نظر متخصص قلب و عروق چکاپ کامل ( نوار - اکو - تست تالیوم ) بشوید ، بخصوص تست ورزش رو باید انجام بدید ...

به متخصص قلب و عروق مراجعه کنید

3. سلام

منهم هرچند وقت يكبار ، بمدت چند ثانيه درد شديدي در ناحيه سمت چپ قفسه سينه ام احساس ميكنم ( به اصطلاح تير كشيدن)‌ كه در اون چند ثانيه مجبورم نفسم رو هم حبس كنم.  يه مدت تكرارش زياد شده بود مثلا هر دو روز يكبار. ربطي هم به فعاليت بدني يا استرس نداشت. دكتر عمومي گفت قلبت مشكلي نداره . متخصص قلب هم دستور نوار قلب داد و گفت مشكلي نيست. البته من هميشه فكر ميكردم شايد هم مربوط به عروق باشه.
    منهم بايد باز پيگيري كنم؟

4. nava نوشته است: سلام

منهم هرچند وقت يكبار ، بمدت چند ثانيه درد شديدي در ناحيه سمت چپ قفسه سينه ام احساس ميكنم ( به اصطلاح تير كشيدن)‌ كه در اون چند ثانيه مجبورم نفسم رو هم حبس كنم.  يه مدت تكرارش زياد شده بود مثلا هر دو روز يكبار. ربطي هم به فعاليت بدني يا استرس نداشت. دكتر عمومي گفت قلبت مشكلي نداره . متخصص قلب هم دستور نوار قلب داد و گفت مشكلي نيست. البته من هميشه فكر ميكردم شايد هم مربوط به عروق باشه.
    منهم بايد باز پيگيري كنم؟

سلام

اگر یکبار این اتفاق رخ داده بود قابل اغماض بود اما وقتی حالت ریتمیک و تکرار شونده دارد باید پیگیری شود
    تاکید می کنم که تمام مشکلات قلب و عروق با گرفتن نوار قلب مشخص نخواهد شد و معمولا اکو و تست ورزش از اهم واجبات است
    و در نهایت این دردها ممکنه ربطی به قلب و عروق نداشته باشد و به دستگاه گوارش و گاهی اسپاسم عضلات سینه مربوط شود اما هرچه باشد باید پیگیری شود .

متخصص قلب و عروق باتجربه و همچنین متخصص داخلی می تونن به شما کمک کنند

* با احترام به تمام متخصصین قلب اما اگر متخصص قلبی بادیدن شواهدی مثل تیرکشیدن و خواب رفتن دست چپ و ... تنها به یک نوارقلب کفایت کند و سلامت نوار قلب را دلیل سلامت قلب و عروق بداند باید به سوادش شک کرد ! مادربزرگم اوائل دهه هفتاد ، یک امشبی نوار قلب دادند و دکتر فرمود " تنها مشکل ایشان کم خونی هست " ، صبح ساعت 5 بامداد مادربزرگم سکته کردند و عمرشون رو دادن به شما ! درحالیکه من مطمئنم اگر بررسی دقیقتر صورت می گرفت ، حتما مشخص می شد ایشون چقدر به سکته قلبی نزدیک هستند و شاید می شد کاری کرد
    البته مرگ و زندگی دست خداست ولی سهل انگاری بیمار و پزشک رو هم شامل میشه

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. ali_a

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    البته لازم بذكر است كه من در 2 يا 3 سال پيش نزد دكترقلب وعروق نيز رفته و پس از معاينه گفتند كه ميبايست نزد دكتر جراح مغزواعصاب نيز بروم . ايشان احتمال ميدادند علت اين امر به خاطر اختلال در رشته هاي عصبي داخل بدن باشد آيا بي حسي در دست چپ ميتواند مربوط به اين مقوله شود يا حتما" بايد كنترلهاي لازم درخصوص قلب وعروق صورت پذيرد وآيا تست اكو وضعيت كامل قلب را از نظر صحت وسلامت مشخص ميكند . باتشكر بسيار

6. ali_a نوشته است: سلام
    البته لازم بذكر است كه من در 2 يا 3 سال پيش نزد دكترقلب وعروق نيز رفته و پس از معاينه گفتند كه ميبايست نزد دكتر جراح مغزواعصاب نيز بروم . ايشان احتمال ميدادند علت اين امر به خاطر اختلال در رشته هاي عصبي داخل بدن باشد آيا بي حسي در دست چپ ميتواند مربوط به اين مقوله شود يا حتما" بايد كنترلهاي لازم درخصوص قلب وعروق صورت پذيرد وآيا تست اكو وضعيت كامل قلب را از نظر صحت وسلامت مشخص ميكند . باتشكر بسيار

سلام

شما موقع بازی فوتبال هیچوقت مشکل مشابهی نداشتید ؟

ببینید هرکدام از تست های مربوط به قلب
    نوار ، اکو ، تست ورزش تالیوم و ... بخشی از مشکلات قلب و عروق رو مشخص می کنند و هیچکدوم به تنهایی نمی توانند همه چیز رو ردیابی کنند .
    در مورد ارتباط خواب رفتن دست و مشکلی در مغز و اعصاب ، خوب اینها بهم مربوط هستند و اگر نگرانتون نمی کنم باید بگم بدترین حالت ارتباطشون ، بیماری MS هست اما
    اما
    در مورد شما که تنگی نفس و درد دارید ، احتمال - البته فقط احتمال - مشکل قلب و عروق بیشتره
    و البته شاید اون متخصص قلب نکته ی خاصی دیدن که به شما توصیه کرده اند به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید
    در مجموع
    باتوجه به مشکلی که دارید و با توجه به توصیه اون متخصص ، باید پیگیر باشید و عجیبه که 2-3 سال این قضیه رو به تاخیر انداختید
    بنظر من ابتدا به یک متخصص قلب و عروق دیگر مراجعه کنید و بعد اگر لازم بود از طریق تخصصهای دیگر پیگیر شوید

7. ali_a

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    درپاسخ به سوالتون دررابطه با زمان بازي فوتبال بايدبگويم خير در زمان بازي كه معمولابه خاطر كركري ، بسيارتعصبي بازي ميكنم وزمان آن معمولا درحدود 1/5 ساعت ميباشد هيچگونه مشكلي از نظر درد در ناحيه قلب ويادردهاي مشابه ندارم وحتي تنگي نفس هم در من بوجود نمياد البته لازم بذكر است كه من بعلت اينكه درحدود 16 ساله كه با كامپيوتر بصورت تمام وقت كار ميكنم
    ودراكثر موارداز ناحيه كمر وگردن دردهاي خفيفي دارم اكثر دكترها دردهاي موجود در بدن من را به آرتروز ربط مي دهند . همچنين بعد از تهيه عكس از كمر مشاهده شده كه بين مهره 4 و 5 كمر من فاصله افتاده درهرصورت ماكه چندساله بلاتكليف مونديم مشكلمون چيه؟ اگه مشكل من جديه پس چطوري نزديك 2 ساعت باورزش سنگين فوتبال هيچ اتفاقي نميفته ؟ باتشكر از پاسخهاي زيبا و كامل شما .

8. از پله هم که چند طبقه بالا می روید هیچ تنگی نفسی ندارید ؟

ببینید اگر موقع استفاده از پله ( فرضا برای 4 طبقه ) مشکلی ندارید و همچنین 1.5 ساعت فوتبال بازی می کنید بدون مشکل ، خب احتمال مشکل قلبی کم میشه
    دقت کنید گفتم کم میشه نگفتم اصلا از بین می ره
    چون بهرحال اگر صرفا با دویدن و از پله بالا رفتن می شد همه مشکلات قلبی رو ردیابی کرد نیازی به انژیو و تست تالیوم و دستگاههای پیچیده اکو و اینا نبود ...
    ضمن اینکه دور از جونت چون فوتبالی هم هستی حتما می دونی همین پارسال چندنفر در سراسر دنیا داخل زمین فوتبال فوت شدند ، اینا هم دور از وجودت تا دیروزش 90 دقیقه فوتبال حرفه ای بدون مشکل بازی می کردند اما یکدفعه ...

مشکل قلبی می تونست تنگی نفس و سر شدن دست و پا و خلاصه همه مشکلات شما رو توجیه کنه اما اگر این مورد مردود باشه
    اونوقت مشکل به اعصاب ( منظورم روان نیست ) برگرده و نوعی نوروپاتی رو تجربه کنید که البته نوروپاتی بدلیل کار زیاد با کامپیوتر خیلی دور از ذهن نیست اما نمی دونم تنگی نفس رو چجوری میشه توجیه کرد !

خلاصه چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه
    شما ابتدا با شرح حال کامل ( درد و تنگی نفس و سر شدن و ... ) به متخصص قلب و عروق و یا داخلی ( عمومی نه ها ) مراجعه کن . اونوقت اگر لازم بود به تخصصهای دیگه هم مراجعه می کنی

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید