شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مننژيت و از دست دادن حافظه

1. yas18

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باعرض سلام و خسته نباشيد
    مادر من مدتي پيش در بيماري مننژيت دچار شدند كه حدود دو هفته در كما بودند و يك ماه در اي سي يو و پس از گذشت تقريبا 50 روز ز بيمارستان مرخص شدند.ميزن هوشياريشان در حدي است كه اسامي قديمي را بدون منظورخاصي ميگويند.به سوالها هم اسخ ميدهند .اما ممكن بي ربط اسخ دهند.
    حال سو ال من از شما اين است كه ايا ممكن است بعدازگذشت مدتي مادرم حافظه شان رابه دست بياورند. با توجه به اينكه دكترشان گفته است كه قسمتي از مغز دچار اسيب شده است .
    با تشكر از شما و سايت مفيدتان

2. yas18 نوشته است: باعرض سلام و خسته نباشيد
    مادر من مدتي پيش در بيماري مننژيت دچار شدند كه حدود دو هفته در كما بودند و يك ماه در اي سي يو و پس از گذشت تقريبا 50 روز ز بيمارستان مرخص شدند.ميزن هوشياريشان در حدي است كه اسامي قديمي را بدون منظورخاصي ميگويند.به سوالها هم اسخ ميدهند .اما ممكن بي ربط اسخ دهند.
    حال سو ال من از شما اين است كه ايا ممكن است بعدازگذشت مدتي مادرم حافظه شان رابه دست بياورند. با توجه به اينكه دكترشان گفته است كه قسمتي از مغز دچار اسيب شده است .
    با تشكر از شما و سايت مفيدتان

سلام،
    با توجه به ایجاد آسیب به مغز و اینکه این آسیب بر روی حافظه تاثیر داشته، نمی توان هیچ زمان دقیق و یا حتی امکان بازگشت و یا عدم بازگشت حافظه را پیش بینی نمود.

3. yas18

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    باسلام و عرض تشكر
    دكتر مغزواعصاب براي ايشان قرص پيراستام800 را تجويز كرده اند ايااين دارو براي به ياداوري حافظه است يا تنها ازبدترشدن ان جلوگيري ميكند؟اياميتوان اميدوار بودكه انشاالله اين دارو كمك به ياداوري گذشته شان كند؟

4. yas18 نوشته است: باسلام و عرض تشكر
    دكتر مغزواعصاب براي ايشان قرص پيراستام800 را تجويز كرده اند ايااين دارو براي به ياداوري حافظه است يا تنها ازبدترشدن ان جلوگيري ميكند؟اياميتوان اميدوار بودكه انشاالله اين دارو كمك به ياداوري گذشته شان كند؟

سلام،
    نمیتوان قطعا برگشت حافظه را پیش بینی نمود، به هر حال ادامه درمانها از عوارض بعدی جلوگیری خواهد نمود.

5. yas18

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    [RIGHT ALIGN=RIGHT]با سلام <xml><o></o>[/RIGHT ALIGN]
    [RIGHT ALIGN=RIGHT]سوالی دیگر دارم که امیدوارم به آن نیز پاسخ بفرمائید آیا طب سوزنی در بیماران اینچنینی چه درفلجی چه در حافظه فایده ای دارد؟<o></o>[/RIGHT ALIGN]
    [RIGHT ALIGN=RIGHT]دکتر فیزیوتراپ گفته که به علت تاخیر در فیزیوتراپی (به خاطر زخم بستر) راست شدن پای ایشان تقریبا غیر ممکن است؟ آیا چنین است ؟<o></o>[/RIGHT ALIGN]

6. yas18 نوشته است: [RIGHT ALIGN=RIGHT]با سلام <xml><o></o>[/RIGHT ALIGN]
    [RIGHT ALIGN=RIGHT]سوالی دیگر دارم که امیدوارم به آن نیز پاسخ بفرمائید آیا طب سوزنی در بیماران اینچنینی چه درفلجی چه در حافظه فایده ای دارد؟<o></o>[/RIGHT ALIGN]
    [RIGHT ALIGN=RIGHT]دکتر فیزیوتراپ گفته که به علت تاخیر در فیزیوتراپی (به خاطر زخم بستر) راست شدن پای ایشان تقریبا غیر ممکن است؟ آیا چنین است ؟<o></o>[/RIGHT ALIGN]

سلام،
    در مورد تاثیر طب سوزنی در این مورد اطلاعی ندارم، ولی ایجاد مشکل به دنبال عدم حرکت طولانی مدت ممکن است رخ دهد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید