شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سونوگرافی و حاملگی خارج رحم

1. سلام.من تازه عضو سایت شدم.بسیار مطالب مفیدی دارد.سوالی داشتم:
    آیا با سونوگرافی از رحم وتخمدان میتوان 100% از عدم حاملگی خارج رحم مطمئن شد؟21روز از رابطه(محافظت شده  گذشته و یکبار هم قاعدگی اتفاق افتادهآیا پزشک در حین بررسی رحم وتخمدان لوله های فالوپ رو هم چک میکند؟.البته هیچ خونریزی و لکه بینی وجود ندارد اما درد شدیدی در کل شکم احساس میشود.بخصوص اطراف ناف و سمت راست پایین شکم و یکبار هم حالت تهوع شدید و استفراغ پیش آمده.با تشکر وسپاس<xml><o></o>

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام

در بارداری خارج رحمی ، خونریزی و لکه بینی رخ می دهد اما خیلی بعید هست که پریود با ریتم قبلی و متداولش صورت بگیرد . علت درد شما می تواند بهم خوردن بالانس هورمونی و یا عفونت و یا خیلی موارد دیگر باشد ولی بعنوان پاسخ باید خدمتتون عرض کنم که :

اولین قدم در ردیابی بارداری خارج رحمی تست خون بتا هست
    عدد تیتر در بارداریهای خارج رحمی رشد می کند ، به محدوده مشکوک می رسد در مواردی حتی به ناحیه بارداری هم خواهد رسید اما این رشده عدد تیتر در بارداری خارج رحمی هرگز ، مطابق رشدش در یک بارداری نرمال نیست
    بعد از اون پزشک دستور سونوگرافی را صادر می کند و در سونوگرافی وجود یک بارداری ناهنجار قابل تشخیص هست . البته بارداری خارج رحمی در نقاط مختلفی رخ می دهد که گاهی ممکن است در سونوگرافی نرمال و عادی مشخص نشود اما همینکه عدد تیتر شما نشانه بارداری یا بارداری مشکوک باشد و با سونوگرافی در رحم اثری از بارداری رویت نشود ، آنوقت زنگهای خطر برای یک باردای غیرعادی به صدا در می آید و توصیه می کنم اگر احساس می کنید مشکوک به بارداری خارج رحمی هستید بهتره پیگیری کنید که امروز بهتر از فرداست

شما تست بتا دادید ؟

مطلبی که می خوام خدمتتون عرض کنم اینه که
    وقتی از بارداری خارج رحمی نگران هستید بهتره مراتب رو به پزشک انتقال بدید تا نتیجه سونوگرافی رو با دقت بیشتری بررسی کند ، گاهی توجه پزشک آنقدر به مسائل دیگری جلب شده است که به همه ی مسائل دقت نمی کند .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  3. سلام.نخیر تست بتا ندادم.متاسفانه مقدور نبود که به پزشک واقعیت رو بگم بخاطر حفظ آبرو و......آیا با یکبار تست بتا یا بی بی چک میشه مطمئن شد؟و چه موقع این تست ها انجام شود بهتره با توجه به زمانی که از رابطه گذشته.ممکنه من در اوایل این بیماری باشم و مدتی بعد خونریزی اتفاق بیافت؟<o></o>
    اما من به عفونت هم مشکوک شدم چون ترشحاتم تقریبا غلیظ و همراه با بو هست و ادرار پررنگ دارم.اضافه کنم که پزشک آزمایش سی بی سی و آنالیز ادرار را دستور داد .من تب هم داشتم.که بعد انجام بالانس گلبول های سفید بهم خورده بود اما پلاکت و گلبول های قرمز نرمال بود. پزشک این موضوع را پیگیری نکرد و غیر عادی ندانست!!!!آیا تشخیص اشتباه بوده؟ونرمال نبودن گ .سفید را میتوان دلیلی برای عفونت دانست(چه نوع عفونتی؟)

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام

همونطور که گفتم مشکل شما علل متفاوتی ممکنه داشته باشه که یکیش فرضا همین عفونت هست
    و اما شما راه دیگری جز مراجعه به پزشک ندارید

و اگر اصرار دارید دچار بارداری خارج رحمی شده اید باید بگم
    در مورد بارداری خارج رحمی خیلی نمیشه روی نتیجه بی بی چک حساب باز کرد ( بی بی چک تنها وقتی قابل استناد هست که لااقل 21 روز از زمان رابطه گذشته باشد ) چون بی بی چک هیچ اطلاع خاصی در مورد محدوده عدد تیتر به ما نمی دهد
    شما به پزشک هم که مراجعه نمی کنید لااقل باید خودتون تست بتا خون رو بدید و عدد تیتر رو میشه با توجه فاصله آزمایش از زمان رابطه تفسیر کرد و اگر لازم بود 48 ساعت بعد دوباره عدد تیتر مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت اگر مشکلی بود کار به سونوگرافی می کشد

خلاصه از اینجا بیش از این نمیشه به شما کمک کرد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید