شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تزریق امپول و کمردرد

1. سلام
    من دیروز ظهر بر اثر سرما خوردگی دکتر برام 6 تا آمپول نوشته که دیروز 3 تا زدم . یکی از اون 3 تا پنی سیلین بود اون یکی ها رو نمی دونم . ولی از دیروز 2 ساعت بعد تزریق آمپولا من کل کمرم بدجوری درد می کنه . مخصوصاً قسمت گودی کمرم . حتی نمی تونم راه برم فقط می خوابم . احساس می کنم دارم فلج می شم . از شدت درد فقط گریه می کنم . توروخدا بگید چه بلایی داره سرم می یاد . ناگفته نماند موقع تزریق هم من درد زیادی داشتم . پرستاره هم نمی تونست پنی سیلینو تزریق کنه آخرش یه پرستار دیگه اومد و تزریق کرد. علت این کمردرد من چیه ؟ از دیروز تا حالا هم چشمام سیاهی میره موقع راه رفتن سرم گیج میره کم مونده بخورم زمین . تمام بدنم داره می لرزه . قبل اینم پنیسیلین زده بودم ولی هیچ وقت اینجوری نبودم .

2. با سلام!
    دوست عزیز احتمالا موقع تزریق عضلات خودتون رو محکم نگرفتین؟
    گاهی به علت سفت کردن بیش از حد عضلات موقع تزریق این حالت اسپاسم پیش میاد که با کمپرس آب گرم و ماساژ ملایم رفع میشه. البته گاهی و به ندرت ممکنه هنگام تزریق ، به علت انتخاب ناصحیح محل به اعصابی که از محل میگذرن آسیب وارد بشه. نوع آمپول هایی که تزریق میشن هم تاثیر داره که اگر روغنی باشن خیلی درد زیادتری دارن. در هر صورت اگر دردتون ادمه  داشت بد نیست که به پزشک مراجعه کنین. این رو هم بگم دوست عزیز ممکنه دردتون به خاطر تعداد زیاد تزریق ها باشه که معمولا طبیعیه!

3. مرسی خانم momena .
    البته من همیشه از آمپول می ترسم  موقع تزریق هم خودمو سفت می کنم ولی هیچ وقت اینجوری نبودم
    آقا سامی لطفاً شما هم جواب بدید من خیلی نگرانم می ترسم فلج بشم چون کمردردم هی داره بدتر میشه حتی نفس هم می کشم کمرم درد می کنه حتی رگای گردنم درد می کنه تب شدیدی هم دارم

4. سلام

دردناک بودن تزریق پنی سیلین عجیب نیست و گاهی این درد مدتی همراه ما هست
    آمپول پنی سیلین تزریق نسبتا دردناکی دارد که  اگر درست و با سرعت مناسب انجام نشود دردناکتر هم خواهد بود . بلافاصله بعد از تزریق جهت کاهش سرعت جذب دارو و کمتر کردن درد می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید ولی در حال حاضر دوش گرفتن با آب گرم می تونه به شما کمک کنه
    نگران فلج شدن نباشید . تزریق پنی سیلین عضلانیست و ربط مستقیمی به اعصاب حرکتی ندارد

تا اینجا انرژی مثبت دادم حالا کمی هم بترسونمت

درصدی از افراد حتی در صورت داشتن سابقه تزریق پنی سیلین بازهم به این دارو واکنش نشان می دهند و بهتر است در هربار تزریق یکبار تست پیش از تزریق انجام شود
    اغلب عوارض جدی پنی سیلین بصورت کهیر و تحریکات جلدی ( التهاب و خارش ) صورت می گیرد و اسپاسم عضلات و تنگی نفس را نیز شامل می شود . همچنین افت فشار خون گاهی دیده می شود
    این اثرات گاهی بلافاصله بعد از تزریق و گاهی چند ساعت بعد بروز می کنند

در شما این گیج رفتن سر و سیاهی رفتن چشمها ممکنه - فقط ممکنه - از اثرات تزریق پنی سیلین باشه
    اگر صرفا کمردرد دارید مشکلی نیست
    توصیه من اینه که اگر مشکلاتتون پیشرونده هستند ، یعنی درحال بدتشر شدن هستید یا همچنان چشماتون سیاهی میره و یا علائم دیگری مثل تحریکات پوستی و مشکلات تنفسی دارید با یک پزشک مشورت کنید .
    البته نگران نباشید ، حساسیت به پنی سیلین معنیش مرگ نیست ! این دارو انقدر نجیب نیست که شما رو فقط کمی بیازاره ، یعنی اگر قرار بود دچار حساسیت های شدید و خطرناک پنی سیلین شده باشید تا الان دور از جونتون مرحوم شده بودید ( شوخی کردم )
    و اصلا ممکنه ربطی به پنی سیلین نداشته باشه و فقط بر اثر بیماری ضعیف شده باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید