شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پر مويي ( هيرسوتيسم )

1. roxana

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام.ببخشید من یه سوال دیگه ای ازتون دارم.ببینید مشکل من کاملا ارثی می باشد این را دکتر به من گفت و البته این را هم گفت که باید لیزر کنم ولی از طرف دیگر هزینه های لیزر بسیار زیاد می باشد و من خودم به شخصه توانایی پرداخت اینگونه هزینه ها را ندارم و نمی توانم این هزینه ها را به پدرم تحمیل کنم. در سایتی در مورد یک اپیلیدی مطالبی خواندم وآن اینکه این دستگاه با نور لیزر کار می کند و در حین اینکه موهای زاید را برطرف می کند با تاباندن اشعه ی لیزر به سطح پوست ، همانند همان لیزر معروف در عمل های جراحی عمل می کند و پس از مدتی موهای زائد را برای همیشه از بین می برد.البته من می دانم که ممکن است تمام این تفاصیل که عرض کردم تنها تبلیغاتی توخالی باشد و وسیله ی دست افراد سودجو  ،   ولی از طرفی می خواستم از شما بپرسم آیا امکان دارد که یک چنین دستگاهی واقعا سودمند باشد و آیا چیزی راجع  آن شنیده اید؟  آیا کسی آن را امتحان کرده و چه نتیجه ای گرفته است؟
    ممنون از جوابگویی تان

2. منم این مشکل رو دارم . دکتر پوست و مو و زیبایی برای من قرص اسپیرنولاکتون و محلول تجویز کرده که رو سرم می‌ریزم و خیلی هم خوب جواب داده .

3. roxana نوشته است: با سلام.ببخشید من یه سوال دیگه ای ازتون دارم.ببینید مشکل من کاملا ارثی می باشد این را دکتر به من گفت و البته این را هم گفت که باید لیزر کنم ولی از طرف دیگر هزینه های لیزر بسیار زیاد می باشد و من خودم به شخصه توانایی پرداخت اینگونه هزینه ها را ندارم و نمی توانم این هزینه ها را به پدرم تحمیل کنم. در سایتی در مورد یک اپیلیدی مطالبی خواندم وآن اینکه این دستگاه با نور لیزر کار می کند و در حین اینکه موهای زاید را برطرف می کند با تاباندن اشعه ی لیزر به سطح پوست ، همانند همان لیزر معروف در عمل های جراحی عمل می کند و پس از مدتی موهای زائد را برای همیشه از بین می برد.البته من می دانم که ممکن است تمام این تفاصیل که عرض کردم تنها تبلیغاتی توخالی باشد و وسیله ی دست افراد سودجو  ،   ولی از طرفی می خواستم از شما بپرسم آیا امکان دارد که یک چنین دستگاهی واقعا سودمند باشد و آیا چیزی راجع  آن شنیده اید؟  آیا کسی آن را امتحان کرده و چه نتیجه ای گرفته است؟
    ممنون از جوابگویی تان

سلام

در مورد شما ابتدا باید علت پرمویی مشخص بشه
    بعد درمان دارویی و لازم در این مورد صورت بگیره ( یکیشم همین اسپیرونولاکتون هست که دوستمون فرمودند و البته با تشخیص پزشک )
    بعد از اینکه درمان کردید اونوقت برای از بین بردن آخرین نشانه های مشکلتون ، به فکر راه حلهای جانبی مثل لیزر باشید .
    والا تا زمینه پرمویی برقرار هست شما مدام باید مشغول ازاله موهای زائد باشید

اما در مورد اون دستگاهها
    من هیچ تجربه ای در مورد اون دستگاهها ندارم اما تحربه من می گه
    تمام کرمها و قرص ها و ابزاری که در تلوزیونهای ماهواره ای تبلیغ می شوند حتی یک / سوم اون چیزی که تبلیغش را می کنند ، کارایی ندارند
    و در نهایت تکرار می کنم که ابتدا باید زمینه پرمویی رو برطرف کنید
    بعد از اون می تونید از اپی لیدی های معروف و امتحان پس داده در بازار استفاده کنید و اینو بدونید که هیچکدومشون درمان دائمی موی زائد نیستند . اینو مطمئن باشید که دائمی نیستند

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. pofef

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام.<xml><o></o>

من یک دختر 23 هستم. و آدم پر مویی هستم. چند ساله که موهای زاید زیر چانه ، و روی سینه دارم. البته مادرم هم همین طور و سرطان رحم هم داشتن.  موهای زایدم دارن بیشتر میشن. به خصوص روی سینه هام. بلند و زبر. سینه هام هم نسبت به هیکلم خیلی بزرگن. موهای سرم کم پشت شدن و خط رویش موهم عقب رفته.  پریودم هم با افزایش وزن و کم تحرکی نا منظم میشن. رفتم دکتر گفت اگر پریودت منظمه مشکلی نداری. به نظر شما چی کار کنم؟<o></o>

5. با سلام
    منم تقریبا مشکل همین خانومارو دارم منتها موهای زاید من فقط در ناحیه ران و مخصوصا داخلی ران میباشد و خیلی در رنج و عذاب هستم .با خوشحالی اومدم اینجا اما متاسفانه دیدم هیچ راه حل دائمی واسش نیست.

6. pofef نوشته است:
    سلام.<xml><o></o>

من یک دختر 23 هستم. و آدم پر مویی هستم. چند ساله که موهای زاید زیر چانه ، و روی سینه دارم. البته مادرم هم همین طور و سرطان رحم هم داشتن.  موهای زایدم دارن بیشتر میشن. به خصوص روی سینه هام. بلند و زبر. سینه هام هم نسبت به هیکلم خیلی بزرگن. موهای سرم کم پشت شدن و خط رویش موهم عقب رفته.  پریودم هم با افزایش وزن و کم تحرکی نا منظم میشن. رفتم دکتر گفت اگر پریودت منظمه مشکلی نداری. به نظر شما چی کار کنم؟<o></o>

سلام
    شما موی زائد دارید و همچنین ریزش مو و نامنظمی قائدگی
    همه اینها می گه شما باید به متخصص زنان مراجعه کنید و بلحاظ هورمونهای زنانه ، تیروئید و کیست های تخمدان چک بشید
    با رفع زمینه مشکل اغلب مشکلات شما هم تا حدود خوبی حل خواهد شد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  7. kianam نوشته است: با سلام
    منم تقریبا مشکل همین خانومارو دارم منتها موهای زاید من فقط در ناحیه ران و مخصوصا داخلی ران میباشد و خیلی در رنج و عذاب هستم .با خوشحالی اومدم اینجا اما متاسفانه دیدم هیچ راه حل دائمی واسش نیست.

سلام

شما ابتدا به متخصص زنان مراجعه کنید تا علت موهای زائد مشخص بشه
    گاهی نیاز به استفاده از دارو هست و با مصرف داروها موهای زائد از بین می روند و یا لااقل تحلیل می روند و کم می شوند
    و اگر هیچ علت بخصوص مشاهده نشد می تونید با لیزر برای مدت مدیدی از بین ببریدشون یا با الکترولیز برای همیشه از شرشون خلاص بشید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  8. با سلام و تشکر
    من پریودیم منظمه و به متخصص زنان و همچنین غدد هم مراجعه کردم خوشبختانه مشکلی نبوده ،منتها همچنان به خاطر این موهای لعنتی معذبم ،حالا اگه شما میفرمائید با توجه به ارثی بودن  میشه با الکترولیز از شرشون خلاص بشم این خبر خوبیه واسه من.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  9. دختري هستم 21 ساله و به مشكل پرموئي متوسط دچار شده ام و قرص هاي ضد بارداري و اسپيرونولاكتون را طبق تجويز پزشك به مدت 6 ماه مصرف كردم ولي هيچ تاثيري نديدم چه كنم؟

10. nasim_321 نوشته است: دختري هستم 21 ساله و به مشكل پرموئي متوسط دچار شده ام و قرص هاي ضد بارداري و اسپيرونولاكتون را طبق تجويز پزشك به مدت 6 ماه مصرف كردم ولي هيچ تاثيري نديدم چه كنم؟

سلام

اگر 6 ماه مطابق دستور پزشک و منظم ، اسپرونولاکتون رو مصرف کردید و مشکلتون به هیچوجه حل نشده باید به متخصص زنان و یا پوست و مو و یا غدد ( ارجحیت با زنان و غدد هست ) مراجعه کنید تا دو مطلب مشخص بشه

1- آیا علت پرمویی درست تشخیص داده شده یا نه ؟

2- آیا دارو منتاسب علت پرمویی هست یا خیر ؟

اینو بدونید که تنها داروی رفع پرمویی ، اسپیرو نیست و با پیگیری مجدد ( از نظر من زیر نظر متخصص زنان دیگری ) مشکلتون حل میشه
    و البته گاهی با درمان ، پرمویی کاهش چشمگیری پیدا می کنه اما از بین نمیره
    در اینصورت درمانهای جانبی مثل لیزر مورد استفاده قرار می گیرند

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  11. سلام.
    من از 3 سال پیش رشد موهای زاید صورتم شروع شده و مرتب داره زیاد میشو.
    ابتدا به متخصص پوست مراجعه کردم که گفت اگر قرص بخوری فقط تا وقتی می خوری فایده داره و باید لیزر کنی.

دوباره رفتم پیش متخصص غدد معتبر گفتن مشکل تستسترون نداری.و دارو دادند که معده ام را اذیت کرد و منم قطع کردم.

سه بار با فاصله آزمایش کامل هرمونی دادم و هر بار همه چی مرتب بو.

دوباره رفتم فوق تخصص غدد که رو دستش دیگه دکتر نیست اینجا آنم بی معرفتی نکرد و ایناها را یکجا داد.

اسپیرون لاکتون.
    متفورمین.
    سیپروترون کامپاند و
    و فدرست یادم نمیاد اما فکر کنم یه قرص دیگه هم بود.

بعد چند روز مسموم شدم و دکتر گفت این قرصها یکیش قند را میاره پایین و یکیشم فشارتو میاره پایین و یکیشم باعث ضعف و گرسنگی و بطبع چاقی می شود!

البت مسمومیت من دارویی بود و دکتر گفت بیا بی خیال همه اش بشو.منم که حالم خیلی بد بود همه اش گذاشتم کنار.

حالا برای اولین بار که میشنوم شما می گیید پیش متخصص زنان باید رفت.

دوباره رفتم متخصص پوست هی میگه بیا لیزر کن.

یه مقاله خوندم که لیزر بالاترین و بهترین روش درمان مو هست اما شما فتید الکترولیز جواب قطعی میده.کدوم درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با کسانی که لیزر کردند مشورت کردم و گفتند دخترای مجرد که لیزر می کنند بعد از ازدواج و بارداری موها دوباره برمی گره چون تو بارداری هورمونا بهم می ریزه.

حالا با این هزینه سنگین لیزر واقعا بهترین راه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

چرا موی درشت دارم اما جواب آزمایشان سالمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این که دکتر می گه تبدیل و تحولات هورمونی خیلی پیچیده و سخته و نمی شه توضیح داد یعنی چه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. سلام من 25سالمه حدود 7ساله پریودم نامنظمه 4سالونیمه اقدام کردم به بچه دارشدن تنبلی تخمدان دارم رشد موهای بدنمم زیاده دورسینه هام موهای مشکی بلند رشدمیکنه
    چی کار باید بکنم ؟
    درضمن یک سالونیم قبل حامله شدم اما سه ماهه سقط شد
    دلیل سقطم چی میتونه باشه؟
    ربطی به هورمون داره؟

13. asiyeh نوشته است: سلام من 25سالمه حدود 7ساله پریودم نامنظمه 4سالونیمه اقدام کردم به بچه دارشدن تنبلی تخمدان دارم رشد موهای بدنمم زیاده دورسینه هام موهای مشکی بلند رشدمیکنه
    چی کار باید بکنم ؟
    درضمن یک سالونیم قبل حامله شدم اما سه ماهه سقط شد
    دلیل سقطم چی میتونه باشه؟
    ربطی به هورمون داره؟

سلام
    شما تحت نظر متخصص مشغول درمان هستید یا فقط می دونید که مشکل دارید و رهاش کردید به امان خدا ؟

14. سلام یه سوال دیگمم اینه که چرا متخصص زنان را پیشنهاد میدهی؟؟؟؟

15. من نزدیک هفت ساله میرم دکتر
    برای بچه دارشدن یه دفه هم آی یو آی شدم
    اعصابمم خیلی ضعیف شده

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 2
رفتن به صفحه    2

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید