شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سردرد و ظاهر شدن چیزی نورانی جلو چشم

1. azamooo

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام اقای دکتر من امروز یک دفعه جلو چشمام یه چیزی شبیه به یه فنر که نورانی باشه ظاهر شد وبعدش به شدت سرم درد گرفت و حدود 4 5 ساعت سرم به شدت درد می کرد البته فقط جلو سرم درد گرفت و اون چیزی که شبیه فنر نورانی بود چند دقیقه بیشتر نبود و زود از بین رفت فقط سرد داشتم و سرم بسیار داغ شده بود و سنگینی می کرد و این حالتو یک ماه پیش هم داشتم البته خیلی زود رفع شد ولی امروز خیلی طول کشید نمی دونم دلیلش چیه و باید پیش چه دکتری برم ممنون میشم هر چه زودتر جوابمو بدین چون خیلی نگرانم و می ترسم نکنه چیز بدی باشه و اینکه هر دوطرف سرم همون قسمت گیجگاه به شدت می زنه و رگ این قسمت هم متورم میشه

2. سلام
    من پزشک نیستم اما به دلیل علائم مشابهی که برای یکی از بستگان نزدیکم رخ داد و متاسفانه به دلیل کم توجهی باعث شد فوت کند با خواندن مطلب شما عضو شدم تا بتونم این پاسخ را ارسال کنم.
    امیدوارم توضیح بالا موجب اضطراب یا استرس شما نشه و فقط به عنوان یک هشدار جدی تلقی کنید و پیگیر قضیه بشید. سردرد علتهای متفاوت و گوناگونی دارد که بدون معاینه دقیق قابل تشخیص نیست. بنابراین در وهله اول پزشک عمومی میتونه با توجه به علائم بالینی شما رو به متخصص مناسب ارجاع بده و در ادامه در صورت لزوم روشهای تشخیصی و آزمایشهای لازم مثل MRI و ... را بکار بگیره. اما متاسفانه ممکنه عدم توجه کافی پزشک و یا پیگیری شما باعث بروز مشکلاتی بشه. بنظرم با توجه به مشخصاتی که شما ذکر کردید لازم است بطور جدی و سریع پیگیر موضوع شوید و حتی 1روز هم به تاخیر نیندازید(به همین دلیل ثبت نام کردم تا بتونم سریع شما را متوجه اهمیت موضوع بنمایم). برای توضیح بگم که خاله من 4 سال پیش به دلیل پارگی و خونریزی یکی از عروق مغزی و به دلیل اینکه حتی در بیمارستان و پس از سردرد شدید و شکایت فراوان او و اینکه یک طرف بدنش تا حدی لمس شده بود اقدام موثر و سریعی نکردند به کما رفت و هفته بعد فوت کرد. این در حالی بود که هفته ها قبل آن دچار سردردهایی شده بود و علاوه بر آن روز پیش از حادثه نیز به پزشک عمومی مراجعه کرده بود. فکر میکنم در صورتی که زود متوجه مشکل شده بودند امکان جلوگیری از این حادثه وجود داشت.
    امیدوارم انگیزش لازم برای پیگیری سریع و دقیق موضوع را در شما ایجاد کرده باشم. ضمن اینکه متوجه باشید بجای اضطراب بیمورد به پزشک مراجعه نمایید و آزمایشهای لازم را انجام دهید. بنظرم در صورت جواب نگرفتن از پزشک عمومی یا  کم توجهی او به پزشک متخصص مغز و اعصاب  یا عروق مراجعه کنید.
    امیدوارم پزشکان حاضر در سایت نسبت به اصلاح نظر اینجانب و راهنمایی شما اهتمام ورزند.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با تشکر از دوست مون که تجربه شون رو با ما به اشتراک گذاشتند و با تشکر از احساس مسئولیتشون

سردرد اگر مزمن و شدید و تکرار شونده و بصورت حمله ای باشد - هرکدوم اینها که باشد -  ازجمله مواردی هست که حتما باید پیگیری شود .  در این رابطه مراجعه به پزشک عمومی اصلا توصیه نمی شود و موضوع در تخصص پزشک مغز و اعصاب است .
    البته خوشبختانه موضوع شما با سر شدن و لمس شدن قسمتی از بدن همراه نیست که اگر بود موضوع کمی حاد تر می شد اما همینکه سردرد روی بیناییتون هم تاثیر گذاشته جزو مواردی هست که باید پیگیری بشه .

نگران نباشید . علت سردرد متنوع هست اما دلیل نمی شود پیگیری نکنید

اگر متخصص مغز و اعصاب در درسترستون نیست می تونید به متخصص داخلی هم مراجعه کنید اما اولویت مغز و اعصاب است .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  4. با سلام!
    سردردها یا به تنهایی نوعی بیماری محسوب می شوند و یا از علایم بالینی بیماری های دیگر هستند. البته بنا به گفته ی جناب sami28 بهتره به یک متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید. ولی گاهی سردردهای ناشی از افت شدید فشار و یا کم خونی این عوارض رو بر دید شخص می گذارند که در خانم ها شایع تره و گاهی همراه با از بین رفتن تعادله و معمولا با انجام حرکات سریع و خشن بیشتر اتفاق میفته!
    گاهی ممکنه به دلیل فشار بیش از حد کار و خستگی ناشی از آن باشه!
    پس دوست عزیز با مراجعه به یک متخصص می تونی از علت این دردها آگاه شی و به آرامش خاطر برسی!
    امیدوارم که علت هر چه هست جزیی باشه و هر چه زودتر بهبودی کامل پیدا کنید و پیگیری بهتر از نگرانیه!
    با آرزوی موفقیت!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید