شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوال در مورد بیماری هپاتیت

1. سلام
    من 3 تا سئوال راجع به بیماری هپاتیت دارم:
    1- آیا بیماری هپاتیت از طریق غیر از خون هم منتقل میشود مثل بزاق دهان، عطسه و روبوسی؟
    2- ویروس هپاتیت در خارج از بدن چه مدت زنده می ماند و امکان انتقال دارد؟
    3- من تا امروز فکر میکردم بیماری هپاتیت یک بیماری صعب العلاج و تقریبا لاعلاج است ولی با خواندن مطالب این سایت متوجه شدم که قابل درمان است. آیا درست متوجه شدم یا خیر؟
    ممون از جواب شما

2. [quote="ahemmat"]سلام
    من 3 تا سئوال راجع به بیماری هپاتیت دارم:
    ahemmat نوشته است: 1- آیا بیماری هپاتیت از طریق غیر از خون هم منتقل میشود مثل بزاق دهان، عطسه و روبوسی؟

سلام ،
    هپاتیت انواع مختلفی دارد ، اگر منظورتان نوع B آن می باشد؛ خیر از راه های فوق منتقل نخواهد شد. مهمترین علل انتقال، از راه فراورده های خونی ، تماس جنسی پرخطر و معتادان تزریقی می باشد.

ahemmat نوشته است: 2- ویروس هپاتیت در خارج از بدن چه مدت زنده می ماند و امکان انتقال دارد؟
    این ویروس حدود 7 روز خارج از بدن زنده مانده و قابلیت بیماری زایی خود را حفظ می کند.

ahemmat نوشته است: 3- من تا امروز فکر میکردم بیماری هپاتیت یک بیماری صعب العلاج و تقریبا لاعلاج است ولی با خواندن مطالب این سایت متوجه شدم که قابل درمان است. آیا درست متوجه شدم یا خیر؟

هپاتیت «حاد» ویروسی درمانی ندارد و تمام اقدامها در برخورد با آن «حمایتی» است و پس از ابتلا و طی زمان به آسیب، عدم فعالیت و سرطان کبد منجر خواهد شد. در انواع «مزمن» ، داروهایی جهت کاهش بار ویروسی وجود دارد که آن هم «بهبودی» تلقی نشده و نقش کاهنده در روند بیماری را دارند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید