شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رویش مو در نواحی تناسلی

1. آلت من تا ختنه گاه مو زاید دارد دلیل؟ درمان؟طبیعیه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. bahar2525 نوشته است: آلت من تا ختنه گاه مو زاید دارد دلیل؟ درمان؟طبیعیه؟

سلام،
    شما جنسیت خود را مشخص نکردید ولی به طور کلی:
    موهای نواحی تناسلی به دنبال بلوغ و ترشح هورمونها از تبدیل موهای نازک این نواحی که از قبل وجود داشته اند به موهای ضخیم و پر پشت ایجاد می شوند. در زنان ابتدا این موهای در ناحیه لب های بزرگ ایجاد شده و به سمت بالا رفته و به صورت یک مثلث در می آید. طی بلوغ روند رشد موها به همراه بزرگ و بالغ شدن پستان رخ می دهد که می توانید مراحل آن را در تصویر زیر مشاهده نمایید:
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

در مردان موهای ناحیه تناسلی ابتدا به تعداد کم روی کیسه بیضه و پایه آلت تناسلی رویش کرده و سپس در همین نواحی پرپشت تر شده و به سمت بالا نیز رشد خواهد نمود. تصویر زیر گویا این مطلب می باشد:
    - توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. دکتر من خواستم کوتاه بنویسم ولی !!!
    من مردی 26ساله هستم آلتم تاختنه گاه موی زاید پرپشت دارد !!!!
    آیا مشکلی وجود دارد مثلا هورمنی؟؟؟

4. bahar2525 نوشته است: دکتر من خواستم کوتاه بنویسم ولی !!!
    من مردی 26ساله هستم آلتم تاختنه گاه موی زاید پرپشت دارد !!!!
    آیا مشکلی وجود دارد مثلا هورمنی؟؟؟

سلام،
    همانطور که در تصویر بالا هم مشخص است، روی آلت تناسلی مرد مو نمی روید چون باعث اختلال در نزدیکی خواهد شد. ولی در ریشه آلت تناسلی رویش مو وجود دارد. اگر روی خوده آلت شما مو می روید بهتر است برای معاینه به پزشک مراجعه نمایید.

5. sbag

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    دکتر عزیز من هم تقریبا با این چنین مشکلی هست ، کلا در نواحی آلت تناسلی ام پر مو تر از بقیه قسمت های بدنم هست و مقدار زیادی موی زاید به صورت نا مرتب تا نزدیکی ختنه گاه رشد کرده اند که این موضوع بسیار مرا عذاب میده ... ( راستش را بخواهید روم نمیشه برم پیش دکتر )

اما می خواستم ببینم نظر و راه حل شما چیست ؟

متشکر به خاطر سایت عالی تون !

6. sbag نوشته است: دکتر عزیز من هم تقریبا با این چنین مشکلی هست ، کلا در نواحی آلت تناسلی ام پر مو تر از بقیه قسمت های بدنم هست و مقدار زیادی موی زاید به صورت نا مرتب تا نزدیکی ختنه گاه رشد کرده اند که این موضوع بسیار مرا عذاب میده ... ( راستش را بخواهید روم نمیشه برم پیش دکتر )

اما می خواستم ببینم نظر و راه حل شما چیست ؟

متشکر به خاطر سایت عالی تون !

سلام
    تنها راه شما یا استفاده دائمی از موادی مثل موم های موبر هست
    یا اینکه با 2-3 دوره لیزر برای مدت مدیدی ( معمولا نه برای همیشه ) از شر موها خلاص بشید

7. sbag

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    یعنی می فرمایید هیچ راه دائمی نداره ؟؟؟

بقیه مدیران نظری ندارند ؟

8. تنها راه حل واقعا دائمی الکترولیز هست که به دردش نمی ارزه و فکر نمی کنم روی ناحیه تناسلی انجام بشه . لیزر گفته می شه دائمیه اما معمولا نیست فقط مدت طولانی موثره

9. sbag

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    این موم را از کجا باید تهیه کنم و روش استفاده اش چطوریه ؟؟

با تشکر

10. sbag نوشته است: این موم را از کجا باید تهیه کنم و روش استفاده اش چطوریه ؟؟

با تشکر

سلام

حالا چرا رفتید سراغ موم ؟

بهرحال موم موبر یا همون wax موبر رو می تونید از داروخانه ها و فروشگاههای لوازم بهداشتی تهیه کنید
    روش استفاده اش رو هم داخل جعبه می تونید مرور کنید
    خیلی پیچیده نیست
    برخی از موم ها به اینصورت هستند که موم را به ناحیه مورد نظر می مالید و کمی صبر می کنید سپس نوارهایی که داخل جعبه هست را روی ناحیه مورد نظر قرار داده و با کشیدن این نوارهای موها جدا می شوند
    مدل دیگری هم هست که موم و این نوارها باهم هستند یعنی پست این نوارها به موم آغشته هست و شما از طرف موم دار نوار رو روی ناحیه قرار می دید و بعد از مدتی با بلند کردن نوار پارچه ای موها کنده می شوند

موم برای موهای ضخیم و بلند خیلی خوب عمل نمی کند .
    ابتدا یکبار شیو کنید (موها را بتراشید ) برای دفعات بعدی از موم  استفاده کنید

11. sbag

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    خودتون در اولین جواب به من فرمودید می تونی از موم استفاده کنی

12. سلام ، همانطور که آقای دکتر فرمودند بهتره به پزشک مراجعه کنید.
    لازم به ذکر میدونم استفاده از موم در نواحی حساس بدن بسیار دردناک خواهد بود. و باعث کشیدگی پوست آن قسمتها می شود.

13. sbag نوشته است: خودتون در اولین جواب به من فرمودید می تونی از موم استفاده کنی

سلام

ضمن تشکر از خانم عسل

اگر چه استفاده از موم ( درصورت کوتاه بودن موها ) در اون ناحیه هم عملی هست اما من اسم موم رو فقط بعنوان مثالی از روشهایی که دائمی نیستند و باید هرازگاهی تکرار شوند ، نام بردم .

بهرحال موم بخصوص در قسمت کیسه بیضه و بخصوص اگر موها بلند باشند دردناک خواهد بود . خود خانمها هم خیلی احساس خوبی درباره استفاده از موم در ناحیه تناسلی ندارند .

در مورد شما لیزر کار می کنه و اگرچه گفته میشه روش دائمی هست اما باید بدونید که موها بعد از مدتی احتمالا بر می گردند ولی خب تا مدت مدیدی راحت هستید . واگر تمایلی به استفاده از لیزر ندارید
    توصیه من استفاده از فومهای موبر مخصوص نواحی تناسلی هست که در داروخانه ها عرضه می شوند
    شما می تونید از متصدی بخواهید به شما فوم یا ژل موبر مخصوص ناحیه تناسلی بده

در استفاده از این محصولات چند نکته رو  مدنظر داشته باشید

1- مطمئن شوید اون محصول مجوز استفاده در ناحیه تناسلی را دارد
    2- ابتدا کمی از محصول موبر رو در قسمت غیرحساس تناسلی تست کنید و بگذارید 12 ساعت بگذرد . اگر حساسیت و سوزش و خارشی ایجاد نشد می تونید از این محصول استفاده کنید
    3- ترجیحا موها را اول بتراشید و در دفعات بعدی که هنوز موها خیلی بلند نشده اند از موبر ها استفاده کنید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید