شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    5 ...   

پریود نامنظم..

1. با سلام و خسته نباشيد
    من خانومي هستم 25 ساله   در زمان  قبل از ازدواجم  پريودم خيلي نامنظم بود  رفتنم دكتر گفت كه  كيست دارم با  خوردم قرص برطرف شده  بعد از ازدواجم  پريودم منظم تر شد  شايد 5 روز عقب مي افتاد  ولي اين  دو ماهه اخير پريود نشدم رفتم دكتر ازمايش هم دادم  باردار نيستم  سونوگرافي هم رفتم كيست هم ندارم  در ضمن من اين اواخر  در موقع نزديكي اصلا  ارضا نميشم خيلي م با همسرم سعي ميكنم ولي ميسر نمي وشد  دكتر هم آمپول progesterone تجويز كردم  اين علتش چيه ممنونم آيا  خطر حامله نشدن  زندگي منو تحديد ميكنه .
    ممنونم از راهنمائيان

2. sanama نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    من 26 ساله هستم وحدود یکسالی است نامزد کردم ولی حدودا 6 ساله که مشکله نامنظمی پریودم دارم  زیاد دکتر رفتم وسنوگرافی کردم وزیاد قرص هورمونی مصرف کردم زمانی که قرص می خورم پریودم درست میشه ولی بعد باز مثل اول 5 الی 6 روز اول لکه های چرکی دارم بعض ماها شاید یک روز خون داشته باشم  و همراه درد است می خواستم منو راهنمایی کنید چون زیاد عصبی میشوم و اینکه ممکنه من حامله نشم چون زیاد بشه را دوست دارم
    سوال دیگه ام اینه که می خوام قبل از ازدواچ تست بدم که مشکل حاملگی دارم یا نه باید چه آزمایش یا تستی بدم

متشکرم

سلام،
    با مصرف دارو و پیگیری درمان احتمال بارداری در شما وجود دارد، قبل از ازدواج هم آزمایش خاصی نمی تواند احتمال بارداری را در شما نشان دهد ولی با توجه به سابقه ای که دارید شاید برای باردار شدن نیاز به درمان داشته باشید.

3. mastaneh2009 نوشته است: با سلام
    چند وقت پیش در مورد کم شدن دوران پریودم پرسیدم و حالا باز هم پریودم دچار مشکل شده البته خیلی وقت پیش هم مثل این اتفاق افتاده بود و بعد از اون موقع همه چیز خیلی طبیعی بود
    مدت پریود من منظم و بین 28-31 روز مغیره.دیروز روز 31 بود و من پریود شدم نه مثل همیشه.مقدار خون بسیار بسیار کم و اصلا نشانه های خون پریود رو نداره  نه گرم و  نه غلیظه و نه فشار و سوزش داره.و حتی اون دل دردهای همیشگی شروع پریود رو هم ندارم.دیروز چون روز اول بود گفتم حتما امروز دیگه مثل همیشه میشه.ولی همچنان به همون شکل.همون طور که اول گفتم چند سال پیش هم این اتفاق افتاده و دوره بعدی به شکل طبیعی دراومده.
    آیا ممکنه مشکلی وجود داشته باشه ؟

سلام،
    جای نگرانی نیست این تغییرات ممکن است در دوره باروری رخ دهد، مطالب قبلی همین تاپیک را هم مطالعه نمایید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. ASYEH نوشته است: با سلام و خسته نباشيد
    من خانومي هستم 25 ساله   در زمان  قبل از ازدواجم  پريودم خيلي نامنظم بود  رفتنم دكتر گفت كه  كيست دارم با  خوردم قرص برطرف شده  بعد از ازدواجم  پريودم منظم تر شد  شايد 5 روز عقب مي افتاد  ولي اين  دو ماهه اخير پريود نشدم رفتم دكتر ازمايش هم دادم  باردار نيستم  سونوگرافي هم رفتم كيست هم ندارم  در ضمن من اين اواخر  در موقع نزديكي اصلا  ارضا نميشم خيلي م با همسرم سعي ميكنم ولي ميسر نمي وشد  دكتر هم آمپول progesterone تجويز كردم  اين علتش چيه ممنونم آيا  خطر حامله نشدن  زندگي منو تحديد ميكنه .
    ممنونم از راهنمائيان

سلام،
    این اختلالات معمولا با مصرف یک دوره دارو برطرف می شود بهتر است درمان را زیر نظر پزشکتان ادامه دهید.

5. سلام آقاي دكتر
    من زني 29 ساله هستم 4 ساله كه ازدواج كردم قبلا هميشه مرتب پريود مي شدم ولي الان حودداَ 3 ماهه كه 5 يا 6 روز پريودم عقب مي افته وزمان دقيق پريودم كه مي رسه دچار تهوع مي شم وهر دفعه نگران مي شم كه باردار باشم دوران پريودم هم 3 روز شديده وتا دوروز بعدشم كاملاَ پاك مي شم لطفاَ منو راهنمايي كنيد با تشكر

6. bahar80 نوشته است: سلام آقاي دكتر
    من زني 29 ساله هستم 4 ساله كه ازدواج كردم قبلا هميشه مرتب پريود مي شدم ولي الان حودداَ 3 ماهه كه 5 يا 6 روز پريودم عقب مي افته وزمان دقيق پريودم كه مي رسه دچار تهوع مي شم وهر دفعه نگران مي شم كه باردار باشم دوران پريودم هم 3 روز شديده وتا دوروز بعدشم كاملاَ پاك مي شم لطفاَ منو راهنمايي كنيد با تشكر

سلام

بهم خوردن بالانس هورمونی ، استفاده از برخی از داروها ، گاهی وجود کیست و ... می تونه علت اختلال در پریود باشه
    توصیه میشود در اینگونه موارد اگر بعد از 1-2 دوره پریود منظم نشد حتما توسط متخصص زنان پیگیری کنید .

7. shayvard

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید
    لطفا راهنماییم کنید
    من پریوده نسبتا نامنظمی در گذشته داشتم ولی به مرور منظمتر شده بود
    البته با حالت تهوع و درد شدید همراه بود
    این اواخر من قبل از زمانی که احتمال میدادم باید خونریزی داشته باشم
    دچار یه سری ترشحاتی شدم به رنگ قهوه ای و گاهی هم خونریزی خیلی خفیف و مقطعی
    من 19 فروردین متوجه این قضیه شدم دیدم همینطور ادامه داره
    31فروردین به پزشک مراجعه کردم
    که دکترم بعد از سونو گرافی گفت که من کیستهای ریز  2سانتی دارم و دیواره ی رحمم از حد معمول زخیمتره
      فردای مراجعه به پزشک دچار خونریزی شدید شدم
    فقط برای کمتر از یک روز که البته خودم احساس کردم
    این یه ربطی باید به استرسم نسبت به رفتنم به پیش دکتر
    و انجام سونوگرافی داشته باشه چون اون زمان خیلی عصبی بودم و دلهره داشتم .
    استرسم باعث شد من احساس درد در ناحیه ای که دکتر سونو گرافی کرد داشته باشم
    بعد از اون هم برای 5 روز قرص مدروکسی پروژسترون شبی دوتا به دستور پزشک مصرف کردم
    بعد از سه روز مصرف قرص من از شر اون ترشحات خلاص شدم
    2روزه که قرصم تموم شده ولی هنوز پریود نشدم
    لطفا راهنماییم کنید
    و اطلاعات بیشتری راجبه ضخامت رحم بهم بدید
    20 سالمه و مجرد هستم
    ممنون

8. با سلام

من پریودم نامنظم و بعد از هر پریود لکه هایی دارم ممکنه علت این لکه ها چی باشه؟
    نکته دیگه اینکه من رحمم به پشت حرکت کرده میخاستم بدونم این جابجایی رحم چه بیماری هست و آیا درمان داره ؟

با تشکر

9. shayvard نوشته است: سلام خسته نباشید
    لطفا راهنماییم کنید
    که دکترم بعد از سونو گرافی گفت که من کیستهای ریز  2سانتی دارم و دیواره ی رحمم از حد معمول زخیمتره
    لطفا راهنماییم کنید
    20 سالمه و مجرد هستم
    ممنون

سلام،
    با درمانهایی که انجام شده احتمالا خونریزی در شما شروع خواهد شد.

10. farahi نوشته است: با سلام

من پریودم نامنظم و بعد از هر پریود لکه هایی دارم ممکنه علت این لکه ها چی باشه؟
    نکته دیگه اینکه من رحمم به پشت حرکت کرده میخاستم بدونم این جابجایی رحم چه بیماری هست و آیا درمان داره ؟

با تشکر

سلام،
    تغییرات هورمونی باعث این خونریزیها شده است، احتمالا با مصرف دارو برطرف می شود.
    در مورد چرخش رحم تاپیک زیر را مطالعه کنید:

چرخش رحم چیست؟

11. shayvard

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ROHAM نوشته است:
    shayvard نوشته است: سلام خسته نباشید
    لطفا راهنماییم کنید
    لطفا راهنماییم کنید
    20 سالمه و مجرد هستم
    ممنون

سلام،
    با درمانهایی که انجام شده احتمالا خونریزی در شما شروع خواهد شد.

در مورد ضخامت بیش از اندازه ی دیواره ی رحم توضیح بدید لطفا

12. سلام من 19 سال دارم و هر دوره ی پریودم 10 روز طول میکشه در حالیکه حالت نرمال این دوره بین3-7 روز هست آیا طولانی بودن دوره ی پریودمیا همان خونریزی ناشی از یک بیماری هستش یا عادیه؟؟ درظمن مجردم هستم

13. zazajoon نوشته است: سلام من 19 سال دارم و هر دوره ی پریودم 10 روز طول میکشه در حالیکه حالت نرمال این دوره بین3-7 روز هست آیا طولانی بودن دوره ی پریودمیا همان خونریزی ناشی از یک بیماری هستش یا عادیه؟؟ درظمن مجردم هستم

سلام،
    اگر خونریزی های شدید و حجیم دارید، بهتر است برای ارزیابی به پزشک مراجعه نمایید.

14. سلام،من 21 سالمه از دوران بلوغ پریودی منظمی نداشتم حدود 2 سال پیش مشکل جدیدی در من بوجود اومد  که مدت دو ماه و نیم کامل پریود بودم به دکتر مراجعه کردم مصرف قرص های ld را به من تجویز کرد بعد از مدتی خوب شدم و مصرف قرص ها رو کنار کذاشتم اما نزدیک به شش ماهه که نزدیک دو ماه بین پریودیم فاصله افتاده ،درد پریودی دارم اما نمی شم و ترشحات زرد رنگ دارم

دکتر سونوگرافی نوشت اما هنوز مراجعه نکردم
    ممنون می شم اگه راهنماییم کنید

15. ترشحاتتون اگر با سوزش و خارش همراه باشه و بی بدی داشته باشه ، غیرطبیعیه

و روند تشخیص در شما درست طی شده
    سونوگرافی رو انجام بدید و نتیجه رو به پزشک اطلاع بدید

پریود نامنظم دلایل مختلفی داره که باید پیگیری بشه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 5 از 11
رفتن به صفحه :    5 ...   

پرش به: