شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استفاده از قرص و کاندوم به صورت همزمان به منظور نزدیک کردن احتمال بارداری به صفر

1. با عرض سلام خدمت پزشکان عزیز. بنده میخواستم در مورد روشی که برای پیش گیری موثر از بارداری برای زوج های جوان به ذهنم رسیده است با شما مشورت کنم. در طول جستجو در زمان های مختلف در سایت به دو روش موثر کاندوم و قرص رسیده ام. کاندوم با کارایی 99% البته اگر درست استفاده شود و قرص با کارایی 96% اگر مرتب استفاده شود. خطای کاندوم 1% است و خطای قرص 4% . پس می توان گفت با ترکیب این دو روش می توان احتمال بارداری را به 4ده هزارم رساند. در این صورت حتی اگر کاندوم نامرغوب باشد (وجود سوراخ های ریز)، یا در اثر برخورد ناخن سوراخ کوچکی ایجاد شده باشد، یا به استفاده صحیح از آن شک داشته باشیم احتمال بارداری نزدیک صفر است. البته باید این نکته را هم در نظر داشت که قرص در یک ماه اول موثر نیست. با وجود اینکه این روش خیلی وسواس گونه به نظر می رسد ولی به نظر نمی رسد قرص با ویژگی های مثبتی که دارد از قبیل تنظیم عادت ماهیانه خانم ها و جلوگیری از سرطان، مضر باشد.
    نظر شما پزشکان محترم برای من مهم است.
    متشکرم

2. بله خب اگر کاندوم باشه و قرص مصرف بشه و IUD هم نصب بشه اونوقت شانس بارداری منفی هم میشه !
    مشکل اینه که دوست عزیز استفاده از قرص و کاندوم و IUD برای همه عملی نیست
    دوما واقعا کسی که از قرص استفاده می کنه - با رعایت همه شرایط - نیاز خاصی به استفاده از یک روش دیگر ندارد .

و اینکه درصد شکست کاندوم بیش از 1% هست
    و اینکه استفاده از کاندوم و قرص توام مانع پزشکی و علمی ندارد اما بنظرم بیشتر بدرد زوجهای وسواسی می خورد یا کسانی که نگران انتقال بیماری هستند .

3. متشکرم از پاسخ شما. سوال دیگری دارم. منظور شما از عملی نبودن استفاده توام از قرص و کاندوم برای همه چیست؟ آیا کاهش لذت جنسی به خاطر استفاده از کاندوم یا عوارض جانبی استفاده از قرص مد نظر شماست؟ اگر 2-3 ماه از قرص استفاده شد و سیکل ماهانه منظم شد ولی ضرر خاصی مشاهده نشد آیا می توان با آرامش خاطر به مصرف قرص ادامه داد؟

4. من گفتم استفاده از این روشها برای همگان عملی نیست نه اینکه کاندوم با قرص تداخل داشته باشه !
    بعضی از خانمها واقعا نمی تونن از قرصهای ضدبارداری استفاده کنند
    برخی از آقایون در مقابل استفاده از کاندوم جبهه دارند و یا واقعا دچار حساسیت می شوند

خلاصه همه این روشها در کنار محاسنشون معایبی هم دارند
    در نهایت استفاده توامان این دو روش مشکل خاصی ندارد همچنان که لزوم خاصی ...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید