شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تعداد اسپرم

1. با سلام آيا تعداد 20م اسپرم در هر انزال براي بارداري طبيعي يعني 20م اسپرم نرمال با تحرك زياد .يا اينكه اگر 50% تحرك و30% شكل در عدد فوق ضرب شوديعني 3م كافي است.( در هر ميلي ليتر يا در هر انزال؟)

2. torabik نوشته است: با سلام آيا تعداد 20م اسپرم در هر انزال براي بارداري طبيعي يعني 20م اسپرم نرمال با تحرك زياد .يا اينكه اگر 50% تحرك و30% شكل در عدد فوق ضرب شوديعني 3م كافي است.( در هر ميلي ليتر يا در هر انزال؟)

سلام،
    اگر آزمایش ارزیابی منی (اسپرموگرام) داده اید، نتیجه را به طور کامل ارسال کنید تا بتوان نظر دقیقی داد.

3. باسلام  نتيجه اسپرموگرام به شرح ذيل مي باشد لطفا" راهنمايي كنيد
    voL=3.2
    count=180000000 sperm/ml
    morphology normal =17%(abnormall head defects=66% Tail defects=11%
    motility (a=15%,b=35%,c=15%,d=35%
    ph=7.6

4. به نام خدا
    با سلام و تشکر از سايت خوب شما و راهنمايي هاتون

منيک جوان 27 ساله هستم. پس از انجام آزمايش مني دکتر گفت که هيچ اسپرمي تويآزمايش شما ديده نميشه. يه بار ديگه هم آزمايش بديد اگه چيزي پيدا نشدديگه بچه دار نمي‌شيد.

البته من سه چهار سال هست که به تشخيصدکترها بيماري کوليت عصبي دارم. بدن من هم ضعيف است و زود خسته مي شودم.اشتهاي کمي به غذا دارم و خيلي کم غذا مي‌خورم بعلاوه اينکه هر غذايي رونمي تونم بخورم. تعريق کف دست و پا و زير بغلم هم زياده. به طوري که کفدستم تقريبا خيس ميشه. برخي مواقع (به طور نامنظم هم احساس تنگي نفس دارم،خوابهاي خيلي سبک و تقريبا آشفته هم دارم. ميل جنسي کمي هم دارم. اماچسبندگي مايع مني من قوي هست.

مدتي هم هست که موقع نشستن هم احساسمي‌کنم که روده‌هام روي هم سوار مي‌شه و جمع ميشه و بهش فشار مياد. و بايدکمرم رو کاملا صاف کنم و بنشينم.
    از وقتي دکتر اين جواب رو داده (بچهدار نمي‌شيد) روي روحيه من و همسرم به شدت اثر گذاشته و يه جورايي افسردگيگرفتيم. براي بار دوم هم هنوز آزمايش ندادم.

لطفا راهنمايي کنيد کهآيا اميدي هست؟؟؟ براي توليد اسپرم راهي وجود داره. امکان داره که موقعآزمايش علتي وجود داشته که اسپرم‌ها رو نشون نميداده؟ (البته سعي کرديمهرچي تو برگه آزمايش بود مراعات کنيم.فقط من اون روز سرما خورده بودم وقرص سرماخوردگي مصرف مي‌کردم)

اگه راهي براي اين امراض و مخصوصا توليد اسپرم وجود داره، خواهش مي‌کنم راهنمايي کنيد.

5. سلام لطفا در مورد نتيجه ازمايش اينجانب بعد از عمل واريكوسل نظردهيد چقدر امكان بچه دار شدن طبيعي وجود دارد درمان چيست.
    ph=7.6
    count=170M/ml
    VOL=3.1
    motility
    ClassA %14
    ClassB %36
    ClassC %15
    ClassD %35
    morphology

(normal=17%(head def.66,tail Def.12  
    Withe Blood cells=50000cell/ml
    باتشكر آيا براي بهبود شكل دارويي هست؟

6. torabik نوشته است: سلام لطفا در مورد نتيجه ازمايش اينجانب بعد از عمل واريكوسل نظردهيد چقدر امكان بچه دار شدن طبيعي وجود دارد درمان چيست.
    ph=7.6
    count=170M/ml
    VOL=3.1
    motility
    ClassA %14
    ClassB %36
    ClassC %15
    ClassD %35
    morphology

(normal=17%(head def.66,tail Def.12  
    Withe Blood cells=50000cell/ml
    باتشكر آيا براي بهبود شكل دارويي هست؟

سلام،
    از لحاظ کیفیت اسپرمها دچار اختلال هستند، ولی نکته دیگر وجود عفونت در منی شماست که حتما برای درمان به پزشک مراجعه نمایید چون ممکن است با درمان آن کیفیت مایع منی بهبود یابد.

7. با سلام من ازمایش اسپرم دادم لطفا راهنمایم کنید
    volume  1.4
    sperm count  25
    rapid progressive classA 6.9
    class b 37.9
    class c 17.2
    class d 38
    vitality 62
    normal morphology 71

8. سلام جواب آزمایش مایع منی همسرم چطور است                                                      ( volume   4.5  )(color grey-opaque)
                                                                8...........................................PH
                                                                 50............................Liquefaction
                                                               70milion.................total sperm count     
                                                                80.......................rapid progression
                                                                 10........................slow progrssion
                                                                 10................................immotihe
                                                                  80............................normal form

9. azbahar نوشته است: سلام جواب آزمایش مایع منی همسرم چطور است                                                      ( volume   4.5  )(color grey-opaque)
                                                                8...........................................PH
                                                                 50............................Liquefaction
                                                               70milion.................total sperm count     
                                                                80.......................rapid progression
                                                                 10........................slow progrssion
                                                                 10................................immotihe
                                                                  80............................normal form

با سلام!
    دوست عزیز تعداد اسپرم  ( حداقل باید 20 میلیون باشد) ، حرکت ، عمر و به طور کلی کیفیت اسپرم در حد طبیعی و نرمال است. و ایشان از این نظر مشکلی ندارند. میشه گفت قدرت باروری نسبتا خوبی هم دارند!
    موفق باشی!

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  10. behi_abi نوشته است: با سلام من ازمایش اسپرم دادم لطفا راهنمایم کنید
    volume  1.4
    sperm count  25
    rapid progressive classA 6.9
    class b 37.9
    class c 17.2
    class d 38
    vitality 62
    normal morphology 71

سلام،
    این آزمایش تقریبا حداقل ها را داراست، با این حال اگر مشکل ناباروری دارید به پزشک مراجعه نمایید.

11. سلام اقای دکتر ممنون از جوابتون اقای دکتر ازمایش اسپرم ربطی به ازدواج فامیلی دارد ؟ بخاطر اینکه مشاوره ژنتیک ازمایش cbc و اسپرم و کاریو تایپ گرفت. ممنون شاد باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید