شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بهترین راه جلوگیری از بارداری

1. با سلام
    میخواستنم بدونم بهترین راه برای جلوگیری از بارداری برای کسانی که تازه ازدواج کرده اند و مسلما میل جنسی قوی دارند چیه؟
    البته به جز قرص جلوگیری که یا چاق میکنه یا لاغر و با حالت تهوع همراهه و کاندوم که همه ی آقایون از اون گریزونن.
    دستگاه یا دارویی بدون عوارض خاصی یا حداقل با کمترین عوارض.
    با تشکر

2. SAHAR_ABL نوشته است: با سلام
    میخواستنم بدونم بهترین راه برای جلوگیری از بارداری برای کسانی که تازه ازدواج کرده اند و مسلما میل جنسی قوی دارند چیه؟
    البته به جز قرص جلوگیری که یا چاق میکنه یا لاغر و با حالت تهوع همراهه و کاندوم که همه ی آقایون از اون گریزونن.
    دستگاه یا دارویی بدون عوارض خاصی یا حداقل با کمترین عوارض.
    با تشکر

سلام

استفاده از قرص البته خیلی راحتتره . اونقدرا هم که گفته میشه روی چاق شدن موثر نیست و از طرفی برای کنترل تهوع هم می تونین بطور موقت از قرص b6 استفاده کنید
    کاندوم هم که خواص خاص خود را دارد . سهل الوصول است و  از انتقال بیماری هم جلوگیری می کند . بنظر من این درست نیست که آقایون خودشونو راحت کنن و بگن من کاندوم استفاده نمی کنم . اونم وقتی انقدر راحت و بدون عارضه میشه باهاش جلوگیری کرد .

درهرحال اگر نه قرص مدنظر شماست و نه کاندوم
    اونوقت توصیه من استفاده از IUD هست که یکی از امن ترین روشهای جلوگیری از بارداری هست
    برای بدست اوردن اطلاعات بیشتر
    کلمه IUD رو در نوارجستجوی گوگل - بالای همین صفحه - می تونین جستجو کنید

توضیح : البته IUD برای کسانی که تابحال زایمان نداشته اند کمی با احتیاط باید استفاده شود چون احتمال خارج شدنش در این افراد بیشتر از سایرین هست .

اگر IUD هم مقبول نیوفتاد
    اونوقت یکم کار سخت میشه
    چون سه روش اصلی و کم عارضه و مطمئن همین IUD و قرص و کاندوم هستند
    و الباقی یا باندازه اینها نمی تونن جلوگیری کنند و یا عوارض بیشتری دارند

عبارت " پیشگیری بارداری " رو در نوار جستجو گوگل - بالای همین صفحه - جستجو کنید .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. باز هم ممنون از راهنماییت دوست عزیز
    یکی از اقوام از
    IUD استفاده میکنه و میگه که
    IUD هم پریود رو دردناک میکنه و هم اینکه دوره ی پریود رو از 7 روز به 10 تا 15 روز میرسونه
    این حرف تا چه حد صحت داره؟
    آیا به یک زوج جوان پیشنهاد میکنید با این که زایمانی صورت نگرفته از
    IUD استفاده کنن و ریسک انجامش رو بپذیرن؟

4. SAHAR_ABL نوشته است: باز هم ممنون از راهنماییت دوست عزیز
    یکی از اقوام از
    IUD استفاده میکنه و میگه که
    IUD هم پریود رو دردناک میکنه و هم اینکه دوره ی پریود رو از 7 روز به 10 تا 15 روز میرسونه
    این حرف تا چه حد صحت داره؟
    آیا به یک زوج جوان پیشنهاد میکنید با این که زایمانی صورت نگرفته از
    IUD استفاده کنن و ریسک انجامش رو بپذیرن؟

سلام
    اگر همونطور که گفتم iud رو جستجو کنی می بینی که اینچیزا جزو عوارضش نیست ولی برای خانمهایی که زایمان نداشتند همون مشکلی رو که گفتم داره . از اونجایی که نصبش کار شما نیست می تونین در این مورد از متخصص زنان مشورت بگیرید
    ولی توصیه من IUD نیست

توصیه من استفاده از قرص یا کاندوم هست . اگر واقعا نمی تونید قرص استفاده کنید بهتره یکم روی همسرتون کار کنید ، دوست ندارم معنی نداره ...

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. باز هم ممنونم از راهنمایییتون
    اما یه سوال اینجا برام پیش اومده
    بهترین قرص جلوگیری چیه و مطمئن ترین:
    ال دی ، اچ دی ، یاسمین ،دزوسپتیو و ...
    کدومشون بیشتر تایید میشن؟
    و این که تا چند درصد میتونم به این قرص ها به جای
    IUD و کاندوم اطمینان کنم که با خوردن این قرص ها باردار نمیشم؟
    چون این جور که پیداست برای من که هنوز باردار نشدم بهترین راه کاندوم و قرصه
    که من قرص رو ترجیح میدم

با تشکر

6. دوست عزیز چرا قرص رو به کاندوم ترجیح میدید؟کاندوم یه راه پیشگیری خیلی خوبیه که باعث پیشگیری از انتقال بیماری و عفونت هم میشه در حالی که قرص عوارض زیادی برای یک خانم داره  حالت تهوع، به هم ریختن بالانس هورمونی بدن، استفراغ، سر گیجه و ............
    نمیگم به همسرتون بگید که همیشه از کاندوم استفاده کنه ولی لااقل بعضی از ماهها شما قرص نخورید و از ایشون بخواید که از کاندوم استفاده کنن، چون چند ماه پشت سر هم خوردن این قرصها هم خوب نیست.
    در ضمن قرص اچ دی و ال دی مثل هم هستن فقط اچ دی قویتره و در پیشگیری اورژانسی باید هر بار 4 تا ال دی بخورید یا 2 تا اچ دی.

7. dnpa چطوره؟عوارضی داره؟

8. raha250 نوشته است: dnpa چطوره؟عوارضی داره؟

روش هاي ضدبارداری تزريقي

پس از مدت کوتاهي که قرص هاي ضد بارداري معمول شدند، روش تزريقي کشف شد که اثرات سودمند آن را مي توان با اضافه کردن يک نوع ترکيب شيميايي، طولاني کرد.
    اين ترکيبات با تزريق عضلاني به تدريج در جريان خون آزاد مي شوند و به اين ترتيب تاثير فعاليت هورمون ها طولاني مي شود.
    انواع روش هاي تزريقي عبارتند از:
    1- "DMPA" دپوپروورا يا دپومدروکسي پروژسترون استات(از نوع سوسپانسيون ميکروکريستالي).
    2- "NET-EN" نـوراتـيـنـدرون انـانـتـات(محلول روغني است)
    از سال 1960 و حتي قبل تر، از "DMPA" براي درمان اندومتريوز ، سرطان رحم، تهديد به سقط ، زايمان زودرس و... استفاده مي شد.

اين روش چگونه عمل مي کند؟

ضد حاملگي هاي تزريقي در صورت مصرف صحيح، در زمره موثرترين روش هاي پيشگيري از بارداري هستند.
    "NET-EN" سريع تر از "DMPA" از جريان خون ناپديد مي شود و دفعات تزريق آن بيشتر است و هر دو از طريق مکانيسم هاي زير از بارداري جلوگيري مي کنند:
    * جلوگيري از تخمک گذاري
    * افزايش چسبندگي موکوس دهانه رحم و ضخيم شدن آن به شکلي که مانعي براي عبور اسپرم و باکتري ها شود.
    * تغيير سرعت حرکت لوله هاي رحمي
    * نامناسب شدن اندومتر(بافت رحم) براي لانه گزيني
    اين روش براي چه افرادي مناسب است؟
    * زوجيني که خانواده خود را کامل کرده اند، اما تمايلي به بستن لوله ها و روش هاي غيرقابل برگشت ندارند و تمايل دارند که روش موثر و قابل برگشت براي فاصله گذاري بيش از دو سال بين فرزندان داشته باشند.
    * در خانم هايي که واکسن سرخجه زده اند و تا چند ماه نبايد باردار شوند.
    * خانم هايي که شوهر آن ها وازکتومي شده اند و تا منفي شدن اسپرموگرام، بايد از روش جلوگيري ثانويه استفاده نمايند.
    * براي خانم هايي که در استفاده از روش هاي ديگر مانند قرص هاي ضد بارداري(که نياز به يادآوري روزمره دارد)، ناموفق هستند.
    * کساني که به روش ديگري دسترسي ندارند.
    * افرادي که لاغر هستند و مولتي پار(يعني داراي حاملگي هاي متعدد) بوده اند.
    * اشخاصي که در مکان ثابتي زندگي نمي کنند و هميشه در جابجايي و تغيير مکان هستند مانند عشاير.
    روش هاي تزريقي چه فوايدي نسبت به ساير روش ها دارد؟
    - روش هاي بسيار سالمي هستند.
    - بسيار موثرند و ميزان شکست آن ها کمتر از يک درصد است.
    - عوارض جانبي استروژن، مانند ايجاد لخته خون را ندارند.
    - براي زمان شيردهي مناسبند.
    - روي روابط جنسي زوجين اثري ندارند.
    - برگشت پذيرند.
    - براي افرادي که مبتلا به آنمي (کم خوني) فقر آهن و يا داراي گلبول هاي داسي شکل هستند مناسبند.
    - ممکن است باعث بهبود کيست تخمداني و توده هاي خوش خيم پستاني شوند.
    - اندومتريوز را بهبود مي بخشند.

چه نکاتي را هنگام استفاده از اين روش بايد رعايت کرد؟

- قبل از استفاده از اين روش، آزمايش هاي زير را انجام دهيد:
    الف) آزمايش کامل ادرار براي بررسي قند در ادرار
    ب) پاپ اسمير
    ج) اندازه گيري هموگلوبين
    - بهترين زمان تزريق در پنج روز اول قاعدگي است.
    - در صورت مصرف قرص هاي ضد بارداري خوراکي، بلافاصله پس از قطع قرص، تزريق انجام شود.
    - در صورت شيردهي، شش هفته بعد از زايمان تزريق انجام شود و در صورت عدم شيردهي 4-1 هفته، و بهتر است هفته سوم پس از زايمان انجام شود. اگر مراجعه پس از 4 هفته باشد، ابتدا آزمايش براي بارداري داده شود و در صورت منفي بودن جواب آن، تزريق انجام شود.
    - مصرف DMPA بلافاصله پس از زايمان ممکن است باعث خونريزي شديد شود و منطقي است که تا شش هفته پس از زايمان مصرف آن به تعويق افتد.
    - مقدار مصرف DMPA، 150 ميلي گرم هر سه ماه يک بار و NET-EN ، 200 ميلي گرم هر دو ماه يک بار است.
    DMPA کمي بيشتر از NET-EN براي پيشگيري از بارداري موثر است و طبق شواهد موجود، کمي دردناک تر هم هست.
    در آمپول هايي که هر سه ماه يک بار ترزيق مي شوند، بيشترين ميزان تاخير در تکرار تزريق، نبايد بيشتر از دو هفته شود و در آمپول هايي که هر دو ماه يک بار تزريق مي شوند، نيز بيشترين ميزان تاخير نبايد از 1 تا 2هفته بيشتر شود، در غير اين صورت احتمال وقوع بارداري زياد خواهد بود.

عوارض
    - شايع ترين عارضه DMPA اختلال در قاعدگي است که ممکن است به صورت لکه بيني يا قطع قاعدگي باشد و بيشتر در سه ماه اول مصرف، شايع مي باشد.

- ممکن است باعث بروز عوارضي مانند: افزايش وزن ، سردرد ، احساس درد در پستان ها، تغييرات خلقي ، سرگيجه و... گردد.
    توجه:
    * اين روش هيچ اثر نامطلوبي در مقدار و کيفيت شير مادر ندارد و حتي گروهي از پژوهش ها، نشان دهنده ي افزايش مقدار شير با اين داروها نيز هستند.
    * تا کنون تداخل واضحي بين هورمون هاي ضد بارداري تزريقي با داروهاي ديگر مانند آنتي بيوتيک ها و ريفامپين مشاهده نشده است.
    زهره محمودي - کارشناس ارشد مامايي

منبع : اکسیر طب

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  9. سلام
    من 1.5 سال است که ازدواج کرده ام خانمم نامنظمی قاعدگی دارد حدودا 8 ماه پیش بود که تقریبا به مدت دو ماه پریود نشد بعد از مراجعه به پزشک  دکتر به ایشان دو عدد آمپول پروژسترون داد (درصورتیکه ما اصلا قصد جلوگیری نداشتیم )بعد 5 روز پریود شد ولی از آن زمان به بعد ماهی دو بار پریود می شد دوباره به دکتر مراجعه کرد این بار به ایشان قرص سیپروترون کمپوند داد وگفتند به مدت سه ماه این قرص را مصرف کنند درزمان مصرف قرص پریودشان تقریبا منظم بود اما با قطع مصرف قرص دوباره ماهی دو بار پریود می شود حال سوالات من این است:
    1.آیا این اختلال بخاطر تزریق  آمپول است؟
    2.ما اصلا قصد جلو گیری نداشتیم در سایت شما خواندم که این آمپول  جهت جلو گیری می باشد ممکن است پزشک این آمپول رابه اشتباه تجویز کرده باشد؟
    3.در حال حاضر دکتر برایشان ده عدد قرص استروژن وپروژسترون به صورت همزمان تجویز کرده است.آیا این قرصها ضرری ندارند؟
    خواهش می کنم  خواهش می کنم سریع جواب دهید وراهنمایی کنید چون خیلی نگرانیم.

10. 1-چون قبلا پريودشون نامنظم بوده پس نميشه يگي به خاطر تزريق آمپول بوده.
    2-بايد به دكترشون ميگفتين قصد جلوگيري ندارين.
    3-خير ضرري ندارن هردوشون واسه نداشتن تعادل هورموني تجويز ميشه همون خونريزي زياد يا پريود نشدن.

11. maroonside نوشته است: سلام
    من 1.5 سال است که ازدواج کرده ام خانمم نامنظمی قاعدگی دارد حدودا 8 ماه پیش بود که تقریبا به مدت دو ماه پریود نشد بعد از مراجعه به پزشک  دکتر به ایشان دو عدد آمپول پروژسترون داد (درصورتیکه ما اصلا قصد جلوگیری نداشتیم )بعد 5 روز پریود شد ولی از آن زمان به بعد ماهی دو بار پریود می شد دوباره به دکتر مراجعه کرد این بار به ایشان قرص سیپروترون کمپوند داد وگفتند به مدت سه ماه این قرص را مصرف کنند درزمان مصرف قرص پریودشان تقریبا منظم بود اما با قطع مصرف قرص دوباره ماهی دو بار پریود می شود حال سوالات من این است:
    1.آیا این اختلال بخاطر تزریق  آمپول است؟
    2.ما اصلا قصد جلو گیری نداشتیم در سایت شما خواندم که این آمپول  جهت جلو گیری می باشد ممکن است پزشک این آمپول رابه اشتباه تجویز کرده باشد؟
    3.در حال حاضر دکتر برایشان ده عدد قرص استروژن وپروژسترون به صورت همزمان تجویز کرده است.آیا این قرصها ضرری ندارند؟
    خواهش می کنم  خواهش می کنم سریع جواب دهید وراهنمایی کنید چون خیلی نگرانیم.

سلام

آقاي محترم هيچ جاي نگراني نيست
    اختلالي كه در قاعدگي پيش آمده به علت اختلال هورمون خانموتونه كه از قبل داشتند و الان داره خودشو نشون ميده
    آمپول پروژسترون وقتي براي جلوگيري كار سازه كه هر ماه زده بشه نه 2 بار فقط
    پزشك آمپول رو تجويز كرده تا ايشون زودتر پريود بشن اما ظاهرت سطح هورمونها بالا رفته و تعادل هورموني بهم خورده
    قرصهاي تجويز شده براي برقراري تعادل هستش
    تا مادامي كه قرص سپرترون مصرف كنند جلوگيري از بارداري انجام ميشه
    پس بايد يك دوره كامل 6 ماهه ايشان قرص مصرف كنند و بعد براي بارداري اقدام كنيد

موفق باشيد

12. ممنونم از راهنماییتون با جوابی که دادین قدری آرومتر شدم والبته امیدوار

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید