شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کاهش شدید میل جنسی

1. سلام دوستان.امیدوارم همه خوب باشید..من یه چند روزی میشه میل جنسیم رو تقریبا از دست دادم با اینکه اتفاقی نیافتاده که بگم بخاطر اونه. یهو اینطوری شد .خیلی ناراحتم من که قبلا خیلی به اصطلاح داغ بودم الان چرا باید اینطوری بشه مثل اینکه آب سرد رو آتیش ریخته باشن.به سختی تحریک میشم چه برسه به اورگاسم!!حتی با حضور دوستمم(برای اولین بار!) این حس برطرف نشد و لذتش خیلی کم بود.با اینکه رعایت همه چیو میکرد و سعی کرد تا ارضام کنه اما اصلا نمیشد.نا گفته نمونه این حس تقریبا 2 طرفه بود اما بیشتر برای من..در ضمن من تا قبل این موضوع یه چند وقتی خیلی خیلی شهوتم زیاد شده بود طوری که نمیتونستم به چیز دیگه ای فکر کنم.میتونیم بگیم بخاطر همینه؟یعنی الان دیگه کم آوردم؟....اضافه کنم هر 2ی این حالت ها رو چه اون موقع که داغ بودم چه الان تا حالا تجربه نکرده بودم.میترسم خوب نشم.ممنون اگه راهنمایی کنید و اگه کسی تجربه منو داشته لطفا بگه.

2. نگران نباشید, این اصلا غیر طبیعی نیست!اصولا به نظر میاد همه حس ها همراه با ضدشه که موجودیت پیدا می کنه...مثلا بعد از یه دوره ی خوشحالی و شادی و سر حال بودن یهو  بی دلیل حس می کنیم از هیچی خوشحال نمی شیم و از درون یه حس خالی بودن به سراغمون میاد و یا حس های دیگه..مثلا گاهی حس می کنیم داریم از عشق و هیجان منفجر می شیم.(منظورم دقیقا نسبت به یک فرد و یا چیز خاص نیست , اون حس هیجان نیاز به عشق ورزیدن رو می گم که از درونمون میاد) , بعد یهو ناگهان همه چیز فرو کش می کنه!اما ما از اونجایی که خوشحالی و حس های مثبت رو خوب می دونیم هیچ وقت حتی اگه به طور غیر عادی زیاد هم بشه بهش اعتراضی نمی کنیم و متوجه غیر عادی بودنش هم نمیشیم!
    به نظر من همونقدر که حس شهوت یا خوشحالی طبیعیه , ضدشون هم طبیعیه و به هزار و یک دلیل و شاید هم گاهی بدون دلیل به وجود میاد!و می تونم بگم حس ها هرچی شدیدتر باشند,ضدشون رو هم قوی تر ایجاد می کنن!
    نظر شخصی من اینه که نه در اون حالت یعنی شهوت زیاد و نه در این حالت جدید سردی که  می گید , خودتون رو خیلی درگیر نکنید و حس های مختلفتون رو بپذیرید همونطور که بقیه ویژگی هاتون رو می پذیرید و مطمئن باشید طبیعی هست و این هم می گذره و دوباره تغییر می کنه
    و فکر میکنم مهم تر از همه اینه که فکر کنیم گذر این همه حس گاها متضاد پشت سر هم شاید قراره ما رو به جایی برسونه که باید...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 6 کاربر ديگر
  3. یه نکته ی دیگه رو فراموش کردم بگم و اون هم در مورد ارضا نشدنه که بهش اشاره کردید...که فکر نکنید این یه مشکل جداست!ارضای هر چیزی بعد از حس کردن نیاز بهش به وجود میاد .. طبیعتا وقتی نیازی نیست چی رو می خواید ارضا کنید؟!
    بازم می گم نگران نباشید اگه هیچ دلیل خارجی ای وجود نداره به دنبال برگشتن نیازتون به حال قبل , کیفیت رابطتون هم به حال قبل بر می گرده!

4. شرايط مختلفي وجود دارند كه مي توانند منجر به كاهش ميل جنسي شوند. يك عبارت رايج مي گويد: "ذهن، قوي ترين و مهمترين اندام جنسي است." به اين معنا كه احساسات ما نقش بسيار مهمي را در زندگي جنسي ما بازي مي كند. بسياري اززوج ها به خوبي مي دانند كه وجود استرس نيز مي تواند ميل جنسي را كاهش دهد. استرس ناشي از مشكلات شغلي و اقتصادي، بيماري يكي از اقوام، مشكلات ازدواج و موارد ديگر مي توانند به راحتي درصد زيادي از ميل جنسي را كاهش دهند. زمانيكه نگران پرداخت قبوض و صورتحساب ها هستيد، به راحتي قادرنخواهيد بود كه بر روي لذت و عشق خود تمركز كنيد. خانم ها و آقايون درمقابل استرس واكنش يكساني از خود بروز نمي دهند. تعداد زيادي از خانم هاهنگامي كه در زندگي خود دچار استرس شوند، ميل جنسيشان كاهش پيدا مي كند،اما مردها از رابطه جنسي به عنوان راهي براي كاهش استرس استفاده مي كنند.درك نيازهاي متقابل براي حل مشكلات روابط به شدت اهميت دارد. زمانيكه زوجها در پي حل مشكلات زناشويي خود هستند، بد نيست كه با يك مشاور و يارواندرمانگر نيز مشورت كنند.
    برخی علل غیر روانی کاهش میل جنسی زنان :تغذيه ناكافي از عواملي است كه در تحليل بردن قواي جنسي نقشي بسيارمؤثردارد که خوردن غذاهاي شيرين و پروتئين دار چون عسل ، خرما و كباب توصيه مي شود.
    برخی از داروهای ضد بارداری هم میتوانند باعث کاهش میل جنسی شوند .

پایگاه اطلاع رسانی تنظیم خانواده

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. FLANKER

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    نگرانی زیاد خوب نیست

6. سلام. مرسی از دوستام..باید بگم چیزی که بیشتر نگرانم کرده اینه که چرا با وجود دوستم و کارایی که برای خیلی ها لذت بخشه و حتی به اوج میرسونه برای من یه حس معمولی داشت انگار فقط دستم لمس میشد.خوب به نظر من طبیعی نیست وقتی داری اولین رابطه جنسیت رو بطور جدی تجربه میکنی اونطور که باید تحریک نشی و لذت نبری....معمولا کسایی که اولین بارشونه بخاطر حساسیت زیاد خیلی زود تحریک و بعدش اورگاسم میشن و اگه نشن غیر عادیه(تو پست های دیگه دقیقا همین مطلب ذکر شده)البته اینم اضافه کنم قبل رابطه موضوعی پیش اومد که هر دومون خیلی ناراحت شدیم بابتش و کمی بعدش حل شد و دیگه اینکه چون نمی خواستم پردم آسیبی ببینه حین رابطه نگران اینم بودم.این ها بی تاثیر نبود اما علت اصلیم نیست خودم اصلا دلیلی نمیبینم.من قبلا حس بی میلی رو تجربه کردم ولی نه به این شدت....مرسی moonish جان حرفاتو قبول دارم امیدوارم همینطور بشه  که گفتی..و هیچ کدوم از صحبت های saba- عزیز به من نمیخوره البته مطلب مفیدی بود ممنون.
    خوشحال میشم دوباره نظر بدید<xml><o></o>

7. گلی جون .....به نظر من این قضیه کاملا طبیعیه...یک وقتایی آدم احساس جنسیش کم میشه...مثلا من موقع پریودم همیشه عصبی میشم..طوری که حتی یه بوسه هم حوصله اش رو نداشته باشم...یا حتی اینکه گفتی مشکلی قبلش پسش اومد و تقریبا بی میلی دو طرفه بود...این خودش دلیل کوچیکی نیست...می تونه دلیلش همین باشه...مثلا من وقتی مشکلی یرام پیش بیاد یا جروبحثی کرده باشم....حتی تا این مرحله که شما پیش رفتی هم نمی تونم پیش یرم جه برسه به ارگاسم...و این دلیل نمیشه چون دفعه اول شماست یه موقعی احساس کنی میلی به رابطه جنسی نداری...به نظر من خودت بهتر از همه ما میتونی متوجه بشی کجای کار می لنگید...و حتم داشته باش این حست به زودی بر طرف میشه....و دوباره همه چیز خوب میشه...عزیزم نگران نباش

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  8. به نظرم خیلی بهتر بود شما اولین رابطه ی جنسیتون رو تو این شرایط انجام نمیدادید! وقتی که میل جنسی ندارید مشخصه که لذتی از رابطه ی جنسی نمیبرید .. چه بار اول باشه .. چه بار صدم..
    اینجوری شاید شریکتون رو هم زده کردید و شاید این حس رو به وجود آوردید که اون نمیتونه خوب شما رو ارضا کنه ..
    البته گفتید که دو طرفه بوده .. دیگه بدتر!...وقتی هیچ کدوم از طرفین میل جنسی ندارن رابطه ی جنسی معنایی نداره....

9. خوب عزیزم همه این مسائل که گفتی مهم و تاثیر گذاره...جدا از پایین بودن میل جنسیت در اون لحظه , همین بحثی که کردید(با اینکه میگی مهم نبوده و حل شده باز هم به نظر من آدم به یکم زمان احتیاج داره تا از اون مود دلخوری یا بحث بیرون بیاد ),می گی استرس و نگرانی هم که داشتی...ببین نمی تونی تصور کنی چه مسائل روحی کوچیکی ممکنه  هر چند نا خودآگاه تو این مسئله تاثیر بذاره و باعث لذت نبردن بشه...مثلا خود من با اینکه ازدواج کردم و با همسرم زندگی می کنم بعد یه مدت متوجه شدم که تو یه اتاق از رابطه لذت می برم و تو یه اتاق دیگه خیلی کم و مبهم!!که بعد فهمیدم به خاطر پنجره اون اتاق بوده و اینکه پردش نسبت به اون یکی نازک تر بوده! با اینکه اصلا از بیرون داخل خونه قابل دید نبود! و حتی من اصلا به این موضوع فکر هم نمی کردم!اما خوب تاثیر گذار بود اون هم به مقدار زیادی...پس مطمئن باش نگرانیت بی تاثیر نبوده!
    و تازه کی گفته همه تو اولین روابطوش بیشترین لذت رو می برن؟عده ای همینطورن که می گی ... اما اتفاقا بیشتر افراد که اگه نگم همشون خانومن ..90 درصدشون هستن به زمان احتیاج دارن تا به تدریج به لذت بیشتری تو رابطه برسن ... که این هم خودش دلایل  زیادی داره!

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  10. سلام.مرسی دوستای خوبم.....راستش خیلی تو ذوقم خورده........همیشه فکر میکردم اولین رابطه جنسی که تجربه میکنم خیلی احساس خوبی بهم دست میده طوری که تا آخر عمر یادم نمیره اما......! به خاطر این موضوع فکر نمیکنم به این زودی به حالت قبل برگردم.احساساتم جریحه دار شده....میترسم همین وضع ادامه پیدا کنه و......تا جاییکه از رابطه جنسی بدم بیاد.و برای آیندم مشکل ساز بشه. (فاجعس) حالا که بیشتر فکر میکنم میبینم اون مسائل تاثیر خودشو گذاشته البته ما با هم مشکل نداریم موضوع چیز دیگه ای بود جر و بحثم نداشتیم..مرسی که میایین و راهنمایی میکنین دوستتون دارم. <xml><o></o>

11. سلام. من خیلی دوست دارم اگه کسی در این سایت مشکل منو داشته و حل شده بگه چون وقتی آدم واقعیت ها رو از کس دیگه ای میشنوه تاثیرش مسلما خیلی بیشتره..و خوشحال میشم اگه دوستام راهنمایی های بیشتری بکنند.مرسی.<xml><o></o>

12. سلام دوست عزیز.به نظرم شماهنوز وشایدم هرروز خاطرات بد روبرای خودتون یاد آوری می کنین.پس این دور از انتظار نیست که شما از ارتباط جنسی بدی که داشتین احساس خوبی در ذهنتون باقی نمونده باشه.گذشته رو فراموش کنید یک ضرب‌المثل چيني مي‌گه^ فراموش كن تا راحت باشي و به خاطر بياور تا عذاب بكشي^این قدر با یاد آوریش خودتو عذاب نده.

13. من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم گلی جان و دقیقا درک می کنم الان تا حدودی بهت زده شدی و مدام بهش فکر می کنی و هی دوست داری نظر تک تک دخترایی که میبینی رو بپرسی و بدونی !خود من الان نه تنها مشکلم حل شده , بلکه هرچی می گذره حسم بهتر هم می شه!
    من یادم میاد با اینکه همه می گفتن و خودم هم می دونستم که مسائل روحی خیلی می تونه تاثیر گذار باشه...اما ته دلم همیشه تا حدودی نا امید بودم که تغییر روحیم عملا بتونه موثر باشه...اما نمی تونی تصور کنی یه سری نکته های کوچیک روحی که ما ممکنه خیلی جدیش نگیریم چقدر ممکنه کیفیت یه رابطه رو تغییر بده...پس این موضوع رو کاملا باور کن و مطمئن باش مشکلت حل می شه...
    نکته ی دیگه ای که به ذهنم می رسه اینه که خانوم ها قبل از تحریک جنسی باید از لحاظ روحی تحریک بشن...مطمئن باش عمیقا راضی و مشتاق هستی به رابطه...کاملا اعتماد داری به شریکت و کاملا هم از طرفش احساس امنیت می کنی...
    اگه هیچ کدوم این نکات هم در موردت صدق نمی کنه .. پس اصلا خودتو درگیر نکن و مطمئن باش همونطور که قبلا گفتم میل جنسی مثل تمام امیال دیگه تو زندگی کم و زیاد می شه...پس باز تغییر می کنه و زیاد می شه و بعدش شاید دوباره کم...

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  14. با سلام
    دوست گرامی بنده نیز مانند شما یک چند ماهی (8 ماه) دچار این معضل شده بودم و هم اکنون کمی اون مشکل برطرف شده .موضوع رو که بررسی کردم دیدم اشتغال بنده در اجرای پروژه ای که در دست داشتم و استرس ناشی از انجام اون و نوع خورد و خوراکم در آن زمان نتنها بی تاثیر نبوده بلکه خیلی موثر هم بوده لذا به توصیه های زیر کمی دقت کن انشالله خوب میشی:
    1 - مطمئن باش استرس یکی از عوامل کاهش شدید میل جنسی ا ست پس تا حد ممکن از اون بپرهیز و بهتر بگم در آن بازه از زمان توقع داشتن میل جنسی حتی یک بوسه خشک و خالی هم رو نداشته ، لذا بدنبال کاهش و یا از بین بردن استرس باش.
    2- خستگی، برادره  استرسه و در مواقعی که خسته هستی سعی کن به استراحت بپردازی و بعد....
    3- محیط امن و ساکت  یکی از ارکان تحریک میل و ارضای جنسی است پس برای این عمل حتماً به فکر یک محیط امن و بی سر و صدا بگرد.
    4- خورد و خوراک هم بنظرم ستون دیگه ای از تحریک پذیری و ارضا جنسی است لذا:
    الف- از خوردن خوراکیهائی که سرد بوده و سردمزاجی رو به بدن القا میکنند جداً خودداری کن
    مثل ماست، دوغ ، ماهی بیش از اندازه،و غذاهائی از این دست.
    ب- بیشتر، مواد غذائی گرم و یا گرما زا ، را تناول کن مانند غذاهای تند  به مانند فلفل(نه بصورت افراطی!!)، کاکائو به مقدار لزوم، انواع میوه جات ، خشکبار جات مانند پسته ، بادام، ...
    ت- به حداقل رسوندن مصرف سوسیس و کالباس که هم بوی سیر میده و هم موجبات مریضی رو فراهم میکنه .باید بگم همون بوی سیر  اول خودتو اذیت میکنه و از طرفی همه رو فراری میده به خصوص طرفتو!!
    ث- سعی کن در خلوتت کمی بیشتر به خودت و امیال جنسی فکر کنی (البته برای افراد ی که این مشکل رو ندارن  توصیه نمیشه!!!) بدیهیه که پس از برگشت میل جنسی باید این بند رو  حتماً ترک کرد.
    و....
    ------
    البته چیزهای دیگری هم هست که  گفتنش در این جا و در فرهنگمون نمیگنجه و همون بهتر که اصلاً به سرغشون هم نریم چون با خلقو و خوی ماها سازگار نیست.
    در پایان  اینو بگم که ناراحت نباش کمی صبر کن اگه خدای ناکرده خوب نشدی  اونوقت به دکتر زنان مراجعه کن .
    به هر حال برات آرزوی سلامتی همراه با آسایش میکنم.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  15. منم براي اولين بار كه نزديكي داشتم اصلا اونچه كه انتظار داشتم برآورده نشد ،‌مثل شما فكر ميكردم ديگه از نزديكي زده ميشم ولي يه مدت كه گذشت و بهش فكر نكردم و همچنين با ديدن صحنه هاي محرك باز دوباره به حالت اول بازگشتم و مطمئنم كه اين بار لذت واقعي رو خواهم برد.
    پس سعي كنين اصلا بهش فكر نكنين و صحنه هاي محركي كه ميبينيد كم كم حالت شما رو دوباره به روز اول بر ميگردونه .
    موفق باشين.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید