شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد خفیف در قفسه سینه

1. با سلام و خسته نباشید.
    من پسری 26 ساله هستم و نزدی 2 ماه هست که گاهی اوقات دردی خفیف رو در سمت چپ سینم و نزدیک زیر بغلام حس میکنم.
    من قرص راکوتان مصرف میکنم.
    هیچ نوع تنگی نفس یا چیز دیگه ای هم ندارم.
    کم و بیش اظطراب دارم .لطفا منو راهنمایی کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. amin6222 نوشته است: با سلام و خسته نباشید.
    من پسری 26 ساله هستم و نزدی 2 ماه هست که گاهی اوقات دردی خفیف رو در سمت چپ سینم و نزدیک زیر بغلام حس میکنم.
    من قرص راکوتان مصرف میکنم.
    هیچ نوع تنگی نفس یا چیز دیگه ای هم ندارم.
    کم و بیش اظطراب دارم .لطفا منو راهنمایی کنید.

سلام
    عوراض مهم رآکوتان مشکلات کبدی و ریزش مو هست . البته گرفتگی ماهیچه هم در اون ذکر شده که شاید بشه به مشکل شما ربطش داد
    در کل اضطراب که ام البیماریهاست ولی توصیه من به شما اینه که
    هرچند اغلب دردهای قفسه سینه به همه چیز از جمله ( معده و مری و غدد لنفاوی و ریه و ... ) ربط داره تا قلب
    اما کلا نباید دردهای قفسه سینه رو نادیده گرفت و بی اهمیت پنداشت
    توصیه من اینه که به متخصص داخلی و یا قلب و عروق مراجعه کنی ...
    ایشالا که مورد مهمی نباشه و نیست .

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. من رفتم خودم رو به متخصص نشون دادم و با توضیحاتی که دادم متوجه بیماری نشد و برام اکو قلب و عکس از قفسه سینه و همچنین آزمایش تیروئید نوشت.الان یادم افتاده که یادم رفت بگم که من موقع فعالیت اصلا درد احساس نمیکنم و فقط پشت صندلی که میشنم کمی درد میگیره.مثلا زمانی که جابجا میشم یا با دست چپم چیزی رو میخوام بردارم یا زمانی که سینم رو سپر میکنم این اتفاق میفته.
    درد هم نمیشه گفت و یه جور گرفتگی به نظر میاد باشه.چند ثانیه هم بیشتر نیست. ممنون میشم بازهم کمک کنید

4. amin6222 نوشته است: من رفتم خودم رو به متخصص نشون دادم و با توضیحاتی که دادم متوجه بیماری نشد و برام اکو قلب و عکس از قفسه سینه و همچنین آزمایش تیروئید نوشت.الان یادم افتاده که یادم رفت بگم که من موقع فعالیت اصلا درد احساس نمیکنم و فقط پشت صندلی که میشنم کمی درد میگیره.مثلا زمانی که جابجا میشم یا با دست چپم چیزی رو میخوام بردارم یا زمانی که سینم رو سپر میکنم این اتفاق میفته.
    درد هم نمیشه گفت و یه جور گرفتگی به نظر میاد باشه.چند ثانیه هم بیشتر نیست. ممنون میشم بازهم کمک کنید

سلام
    دوست عزیز شما به متخصص مراجعه کردید و ایشون از روی شرح حال و ویزیت حضوری نتونستند مشکل رو تشخیص بدهند و برای بررسی بیشتر براتون اکو و ... نوشتند . حالا چه انتظاری دارید از کسی که اینور مانیتور نشسته و ...
    شما بهترین کار ممکن رو کردید
    ممکنه واقعا مشکل به این چیزا مربوط نباشه اما اگر یک در صد هم به قلب و عروق مربوط بشه اگر امروز متوجه بشید بهتر از فرداست
    همونطور که گفتم گرفتگی قفسه سینه علل مختلفی داره
    ولی شما بهتره آزمایشات رو انجام بدید و منتظر جوابش بمونید ...
    این اولین و بهترین کاریست که می تونید بکنید

5. من امروز رفتم آزمایش نوار قلب و تست ورزش دادم و دکتر گفت همه چیز طبیعی هست و مشکلی نداری.
    حالا موارد دیگه بخ خطرناکی قلب هست یا نه؟
    مثلا تیروئید؟
    ببخشید سوال میکنم چون واقعا نگران هستم

6. آیا درد قفسه سینه همیشه علل قلبی دارد؟

تهیه و تنظیم : دکتر علیرضا شکرگزار

حتماً در طول زندگی در قفسه سینه خود گاهی احساس درد داشته اید و اکثراً خودبخود یا با مراجعه به پزشک بر طرف شده و علت مهمی نداشته است. جالب است بدانید شایعترین علت درد قفسه سینه ، عوامل غیر قلبی است.

از علل درد قفسه سینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1-     بیماریهای گوارشی : معده ( زخم معده و اثنی عشر ) – مری ، کیسه صفرا و ....

2-     بیماریهای جدار قفسه سینه ( اسکلتی – عضلانی )

3-     بیماریهای قلبی : آنژین صدری – انفارکتوس قلبی

4-     وضعیت هیجانی ، روانی

درصورت وجود فشار خون ، بالابودن چربی و قند خون ، سیگار کشیدن ، استرس و .... ممکن است به تدریج عروق کرونر که وظیفه خونرسانی به عضله قلب را دارند دچار آسیب شوند و در مواقع فعالیت و نیاز بیشتر قلب به خون ، کفایت خونرسانی را نداشته باشند ( ایسکمی ) و اگر این حالت ادامه یابد عضله قلب از بین رفته و تخریب می شود ( انفارکتوس )

آنژین صدری :

درد قفسه سینه پشت جناغ ( ممکن است از شکم تا فک تحتانی و شانه ها باشد ) فشار دهنده ، سنگین ، خرد کننده بوده با فعالیت تشدید شده و با استراحت بهبود می یابد ممکن است همراه تهوع و استفراغ و تنگی نفس و تعریق و سبکی سر و کاهش یا افزایش فشار خون باشد.

علت آن : کاهش خونرسانی عروق کرونر

مهم :

در برخورد با فردی که درد قفسه سینه دارد چه اقدامی بایستی انجام داد :

1-     حفظ آرامش و خونسردی

2-     در صورتیکه بیمار سابقه قلبی دارد بی حرکت نگه داشته شده و با اولین وسیله نقلیه در دسترس به مرکز درمانی اعزام شود.

3-     اگر بیمار سابقه قلبی نداشته باشد نیز بررسی توسط مراکز تخصصی الزامی است.

نکته :

باور غلط این است که اکثر مردم در برخورد با بیمار قلبی منتظر رسیدن آمبولانس و پرسنل تخصصی می شوند و زمان حیاتی ( Golden Time ) را از دست می دهند . در صورتیکه می توان با اقدام سریع و اعزام بیمار جان آنرا نجات داد.

پیشگیری :

روند شهر نشینی و صنعتی شدن ارتباط مستقیمی با افزایش بیماریهای قلبی دارد اما می توان این بیماریها را با رعایت برخی نکات به تاخیر انداخت.

1-   کنترل رژیم غذایی : مصرف کم غذاهای چرب و شیرین و غذاهای کنسرو شده و افزایش مصرف سبزیجات و میوه تازه باعث افزایش طول عمر و سلامتی انسانها می شود.

2-   دوری از استرس و هیجان : گرچه زندگی بدون استرس ممکن نمی باشد اما نحوه برخورد با استرس مهم است و آموزش در این خصوص از مهمترین ملزومات زندگی شهر نشینی است.

3-   پرهیز از مواد مخدر و سیگار کشیدن : باور غلط این است که قلیان و سایر وسایل مشابه خطر چندانی ندارد اما در رفرانسهای علمی لغت Smoking شامل تمامی موارد می شود.

4-     ورزش و تحرک جسمی منظم تا حدود زیادی از بروز بیماریهای قلبی جلوگیری می کند.

منبع : سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید