شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

توصیه های پزشکی جهت بارداری سالم و بی خطر

1. برنامه ریزی دقیق و توجه به اصول تامین کننده سلامت پیش از بارداری به رشد و پرورش جنین و به دنیا آوردن کودک سالم کمک می کند.
    برای این منظور توصیه هایی به زنان شده است که در اینجا به برخی از آنها اشاره می شود:

¤ مکمل های اسید فولیک دریافت کنید. فولیک اسید یک ویتامین b است که خطر نقص لوله عصبی جنین مانند spina bifida را کاهش می دهد. تعداد کمی اززنان این ماده را از طریق رژیم غذایی دریافت می کنند بنابراین دریافت قرص های اسید فولیک در دوران بارداری و حتی پیش از آن اهمیت دارد.

¤ از دریافت همه واکسن های لازم شامل آبله مرغان ، سرخجه و کزاز اطمینان یابید.

¤ اگر قصد بارداری دارید از کشیدن سیگار خودداری کنید. سیگار کشیدن خطر سقط و تولد نوزاد زودرس را افزایش می دهد.

¤ طی بارداری وزنتان را در حد متعادل نگه دارید. اضافه وزن ممکن است خطر دیابت و دیگر مشکلات مربوط به بارداری را افزایش می دهد.

¤ ورزش کنید. فعالیت بدنی به حفظ وزن متعادل و نیز کنترل استرس کمک می کند. اما قبلا با پزشک خود در باره ورزش های مناسب دوران بارداری مشورت کنید.

¤ در صورتی که به به بیماری مزمن خاصی مبتلا هستید در باره خطرات و اثرات احتمالی آن بر بارداری با پزشکتان صحبت کنید. همچنین پیش از بارداری او را از سابقه خانوادگی هر نوع بیماری آگاه کنید.

¤ پس از توقف قرص های پیشگیری از بارداری درانتظار یک دوره قاعدگی کامل باشید تا از سلامت دیواره رحم جهت بارداری مطمئن شوید.

منبع:جام جم آنلاين

2. mona22

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام .
    اینجانب 27 ساله هستم و 5 ماهه باردارم و در اوایل بارداری به دلیل اینکه اطلاع نداشتم قرصی مصرف کردم به دکترها و متخصصان زیادی مراجعه کردم اما متاسفانه هرکدام نظر متفاوتی داشتند. یکی از دکترها من را خیلی نگران کرد و سونوگرافی سه بعدی توصیه کرد و برایم قرص سفالکسین تجویز کرد. ایا این قرص ضرری ندارد؟
    ایشان گفتند که در ازمایش سونو گرافی نوشته شده:
    calture: growth of phylococcus epydermay
    که بخاطر این باید سفالکسین بخورم. قرصهایی که مصرف کردم حدود سه هفته اول بارداری بوده و نام انهایی که به خاطر دارم پروژسترون ، health brust , amoccicilin و شاید هم یک انتی بیوتیک دیگه بجای اموکسی سیلین بوده که به یاد ندارم.
    خواهش میکنم من را راهنمایی کنید خیلی نگرانم و دچار استرس بسیار زیادی شده ام. باید کجا برم به حرف کدام دکتر گوش کنم واقعا گیج شده ام.
    از راهنماییتون پیشاپیش ممنون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید